Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αναλυτικά;

 

ΟΚ, πάμε.

 

κοιλιακούς/ραχιαίους, 3*10 έκαστο, εναλλάξ, χωρίς διάλειμα.

 

Λίγο χοροπηδητό να ζεσταθούν τα πόδια κι έπιασα σκουατ. 1*5*20, 5*5*22,5. 60 δευτερόλεπτα κενό ενδιάμεσα.

Στήθος: 1*5*25 ζέσταμα, 5*5*35, 60 δευτερόλεπτα κενό ενδιάμεσα.

Άρσεις:  1*5*25 ζέσταμα, 5*5*35, 60 δευτερόλεπτα κενό ενδιάμεσα.

 

Επειδή δεν ήξερα τι να κάνω αντι για το Overhand Lat Pulldowns, έκανα κάτι που έπρεπε να είχα κάνει από την αρχή. Βιντεοσκόπησα όλες τις ασκήσεις (μέρα Α + μέρα Β) για να μελετήσω την τεχνική, τώρα που τα κιλά είναι λίγα. 

 

ΥΓ. Δεν πρέπει να έχω γάβρικη μπάρα αφού διάβασα ότι είναι 2,2μ. Η δικιά μου είναι 1,5, άρα την υπολογίζω στα 14 κιλά. Για να μην μπερδεύομαι όμως, τη γράφω 20 στο πρόγραμμα κι από κει αθροίζω τα επιπλέον κιλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις άρσεις θα ήθελα 5χ3 αλλά είσαι κομπλέ. επόμενη προπόνηση τετάρτη, περιμένω και εκεί τα ίδια. Ειδικά το βίντεο είναι μεγάλο ατού. Συνέχισε έτσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα τι έκανες σήμερα.

 

Εκτός από μονόζυγο για τα lats, το Dumbell row βολεύει μια χαρά.

 

Γαματο ειναι το barbell row[κοπηλατικη με μπαρα ,ξερεις].Ποτε την κανει με ξεσκιζει,φοβερη ασκηση.

Ρε συ στα 5χ5  υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα με περισσοτερες ασησεις?Δηλαδη ναι μεν 5χ5 αλλα οχι για αρχαριο.Πχ να εχεις 4 φορες την εβδομαδα αλλα περισσοτερες ασκησεις [πχ deadlift πρωτη μερα,δευτερη barbell rows η μονοζυγο,τριτη μερα  lats ].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη το ζεσταμα μαλλον το εκανες λαθος..

 

3 σετ ζεσταμα *5 επανεληψεις που ειναι πχ αδεια μπαρα μετα 50% το βαρος των σετ μετα 80% των σετ, αλλα σε ολες της ασκησεις αυτο.. Οχι μονο στην πρωτη..

 

Εγω τωρα πινω καφεδακη τωρα, σε κανενα μισαωρο θα παω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου τον αγχώνεις, τίποτα δε θα πάθει. 

 

Επίσης είπε πως έκανε μειωμένο ζέσταμα, περιμένω τη δική σου αναφορά. Εντάξει πάμε δυνατά βλέπω.


Γαματο ειναι το barbell row[κοπηλατικη με μπαρα ,ξερεις].Ποτε την κανει με ξεσκιζει,φοβερη ασκηση.

Ρε συ στα 5χ5  υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα με περισσοτερες ασησεις?Δηλαδη ναι μεν 5χ5 αλλα οχι για αρχαριο.Πχ να εχεις 4 φορες την εβδομαδα αλλα περισσοτερες ασκησεις [πχ deadlift πρωτη μερα,δευτερη barbell rows η μονοζυγο,τριτη μερα  lats ].

 

Κάνε 5/3/1 ή κάποια παραλλαγή του. Κάντο ένα google. Έχει βουίξει το Internet, πήγαινε στο www.strstd.com βάλε τα stats σου, και θα στα βγάλει, καθώς και πρόγραμμα για ένα μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα της 21:00 θα εχω τα αποτελεσματα..

 

Θα γραψω τοτε τι εκανα.

 

Αλλα εγω οκο το προγραμμα το χω σε χαρτι και το βλεπω..

 

Πηρα και ενα αλλο μιλιμετρε εγραψα της ασκησεις και θα σημειωνω τα κιλα που χω κανει για να μην κανω οτι να ναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται σε χαρτί, με τις αναμενόμενες αυξήσεις σε κάθε προπόνηση να μην ψάχνομαι εκείνη την ωρα. Μέχρι τις 19/10 έχω πρόγραμμα, δηλαδή σε 4 εβδομάδες, οπότε και θα εκτυπωθεί το νέο.

 

Δε χρειάζεται τόσο ζέσταμα όταν τα κιλά είναι λίγα. Τι 0,50% και 80% αφού σε όλα άδεια μπάρα θα είναι. Σα φτάσω να βάζω διαφορετικά κιλά στα τρία στάδια ζεστάματος, δηλαδή σε "ζόρικο" κυρίως πρόγραμμα, θα κάνω και περισσότερο ζέσταμα.

 

Ναι, 5*3 είναι κανονικά στις άρσεις θανάτου αλλά είπαμε, τα κιλά είναι λίγα, μπορω να δώσω κατιτίς παραπάνω.

 

Κωπηλατική με μπάρα, ε; Γουστάρω κι εγώ πολύ τη συγκεκριμένη άσκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχουμε κωπηλατική με μπάρα στο πρόγραμμα, βάλε εκεί που θα ήταν τα lats, κωπηλατική με αλτήρα.

 

@δημητρα, Hardcore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε το προγραμμα.. Μερικες φορες πηγα να ξεφυγω απο τις 5 να πω την αληθεια αλλα το σταματουσα..

 

55 λεπτα σε ολες τις ασκησεις ζεσταμα..

 

Σκοουτ 22.5

 

Αρσεις 35 κιλα

 

Πιεσεις στηθους 35 κιλα

 

Ελξεις στην τροχαλια 20 κιλα.

 

Σε ολες επεσα στα μισα κιλα.. Στηθος εκανα 70 κιλα

 

Αρσεις 65 κιλα

 

Σκοουτ 50+ κιλα

 

Ελξεις 45 κιλα.

 

Ζεσταμα 3*10 επαναληψεις κοιλιακους/ραχαιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...