Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποδηλατο εχω παρεα τον ελληνοαμερικανο που σου ελεγα, τρεξιμο εχω παρεα την γυναικα. Μονο κολυμβηση και 2,5-3 ωρες οδηγηση καθε μερα δεν εχω τι να ακουσω καθοτι εχω ακουσει οοοοοοολη την μουσικη λολ.  :-D  :-D

Υπάρχει πότε περίπτωση να ακούσεις όοοοοοοοοοοοοοοολη τη μουσική που σου αρέσει; :-D  :-D  :-D  Oh, mon Dieu, ce n'est pas possible! 

 

Πέραν της πλάκας, καλά κάνεις, απλά δεν είμαι σίγουρος εάν ένα audiobook (στο οποίο πρέπει να δώσεις προσοχή για να κατανοήσεις αυτά που ακούς) είναι "συμβατό" με την οδήγηση - ξέρεις, αποσπάται η προσοχή από το δρόμο με τα γνωστά δυσάρεστα συνεπακόλουθα.

Επεξ/σία από wizzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

linkin, 2,5-3 ώρες οδήγηση δεν πιστεύω να είναι commuting...

 

George, τα audiobooks δεν αποσπούν την προσοχή περισσότερο από τη μουσική ή να ακούς μια συζήτηση στο ραδιόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκα να παω για τρεξιμο κατα τις 7 σε ενα γηπεδακι στιβου που εχουμε κοντα σε  μενα αλλα δεν την παλεψα και μια που βγηκα και μια που ξαναμπηκα μεσα δεν ειχα ορεξη .ΟΜΩΣ

θα παω το μεσημερι gym και θα κανω μονο διαδρομο κοιλιακους τιποτα αλλο ετσι για το γαμωτο γιατι δεν μου αρεσει να  κανω skip πραγματα .

 

 

Θαυμααααα ξυπνησε η Μαργαριτα πρωι .Επεσαν ολοι οι φουρνοι στο λεκανοπεδιο Αττικης 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linkin, 2,5-3 ώρες οδήγηση δεν πιστεύω να είναι commuting...

 

George, τα audiobooks δεν αποσπούν την προσοχή περισσότερο από τη μουσική ή να ακούς μια συζήτηση στο ραδιόφωνο.

Γιάννη, την ώρα που οδηγάω, τη μουσική μπορώ να την ακούω στο background ως "συνοδευτικό" κι ως τρόπο να "κόβει" το θόρυβο από τον δρόμο ή να μου κρατάει παρέα σε μεγάλες αποστάσεις, άντε στο τσακίρ κέφι να τραγουδήσω κάνα στιχάκι. (Πιστεύω ότι) Την ώρα που ακούω ένα επιστημονικό audiobook, το οποίο το ακούω επειδή θέλω να μάθω κάτι, δεν μπορεί η προσοχή μου να είναι εστιασμένη αλλού - αλλιώς δεν θα μάθω κάτι, απλά θα ακούω μια φωνή να "ψέλνει" στο background. Έχω άδικο; Ρωτάω επειδή δεν έχω εμπειρία με audiobooks.

 

Ce n'est pas possible ρε :P

 

 

 

(Δεν ειναι γκρικλις)

Fixed, thanks!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις την καλοσυνη κανε ενα share. Με ενδιαφερει αρκετα το θεμα και σε επιστημονικο επιπεδο, ασχετος δεν ειμαι και οτι δεν ξερω, εφ'οσον εχει σχεση με τους στοχους που εχω θεσει, με ενδιαφερει σιγουρα να κατσω να το μαθω. Γηρασκω αει διδασκομενος :-) :-)

 

 

Ορίστε λινκιν.

 

Listen to Exercise & Nutrition Science Podcasts by Giannis #np on #SoundCloud

https://soundcloud.com/saitamab/sets/exercise-nutrition-science

 

Αν και με τόσο commuting θα το ξεπεταξεις. Υπάρχουν και άλλα podcasts πάντως στο SoundCloud αν ψάξεις απλά αυτά συγκέντρωσα εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τρολλαρει, http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=64956

 

Θα βγαλει καμια τετοια σειρα και θα τιναξει τα μαγαζια στον αερα

 

...πριν από μήνες είχε φέρει σε πολύ καλή τιμή ασπράδι αυγού σε χάρτινη συσκευασία, μόλις έφτασα στα ψυγεία είδα 2 παιδιά να 'σηκώνουν' τις 4 κούτες που είχε εκεί στις προσφορές και να φεύγουν...

 

Δεν πιστεύω να γίνει τέτοια επιδρομή πάλι, βέβαια, λογικά θα υπάρχει λίγο περισσότερος σκεπτικισμός και συγκράτηση, όταν κυκλοφορούν 5κιλα whey στα ~50€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200 γραμμαρια στηθος εχει χ ποσοτητα πρωτεινης.Αυτα τα 200 γραμμαρια ειναι αφου το εχουμε ψησει η ωμο;Μιας και το κρεας στεγνωνει σε αντιθεση με τα ζυμαρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πο ζυγήστηκα μετά από καιρό και έχω πάρει 1-1.5 κιλό!!!! (τώρα παίζει η ζυγαριά αλλα σίγουρα φόρτωσα)

 

βέβαια έχω μπερδευτεί και λίγο τώρα γιατί είχα καιρο να ζυγηστώ.. (2μηνο)

 

πάντα έπαιζα στα 61-62

τώρα είμαι 63.3

 

τώρα δεν ξέρω και εγώ τι να έχω σαν βάση. 

 

στον καθρευτη δεν μου φενεται σαν να πάχυνα (ούτε σε παντελόνια και τέτοια είμαι όπως ειμουν 61 κιλά) αλλα έχω σφηξει και τεοτια. άρα να υποθέσω είμαι σε καλό δρόμο!

 

θα με δώσει ένας μια εξήγηση;  χα για να ξεκωλησει το κεφάλι μου!

Επεξ/σία από γροσερισοπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα conservative maxing σήμερα στις άρσεις και έφτασα μέχρι τα 200.

 

Έβγαλα και βίντεο μετά από καιρό. Θα τα ανεβάσω όταν ανεβούν στο Youtube

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200γρ. πένες ολικής, 110γρ. τόνος με 1 κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο και 3 κολοκυθάκια βραστά σήμερα... Θα βάλω φώτο στο anti-fithness έτσι για σπάσιμο... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...