Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ναι καλύτερη γωνία λήψης δεν μπορούσες να έχεις ... τπτ δεν φαίνεται

Ηθελα να σιγουρευτώ πιό πολύ για την πλάτη μου οπότε αφού φαινόταν good enough  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πότε περίπτωση να ακούσεις όοοοοοοοοοοοοοοολη τη μουσική που σου αρέσει; :-D  :-D  :-D  Oh, mon Dieu, ce n'est pas possible! 

 

Πέραν της πλάκας, καλά κάνεις, απλά δεν είμαι σίγουρος εάν ένα audiobook (στο οποίο πρέπει να δώσεις προσοχή για να κατανοήσεις αυτά που ακούς) είναι "συμβατό" με την οδήγηση - ξέρεις, αποσπάται η προσοχή από το δρόμο με τα γνωστά δυσάρεστα συνεπακόλουθα.

 

Αμα οδηγεις 2,5-3 ωρες καθε μερα επι 3 χρονια, υπαρχει!  :-D Νταξει δεν εχω ακουσει "Τερλεγκας rarities vol 2" αλλα καταλαβαινεις τι εννοω!

 

linkin, 2,5-3 ώρες οδήγηση δεν πιστεύω να είναι commuting...

 

George, τα audiobooks δεν αποσπούν την προσοχή περισσότερο από τη μουσική ή να ακούς μια συζήτηση στο ραδιόφωνο.

 

Κι ομως....  :-(  :-(

 

Ορίστε λινκιν.

 

Listen to Exercise & Nutrition Science Podcasts by Giannis #np on #SoundCloud

https://soundcloud.com/saitamab/sets/exercise-nutrition-science

 

Αν και με τόσο commuting θα το ξεπεταξεις. Υπάρχουν και άλλα podcasts πάντως στο SoundCloud αν ψάξεις απλά αυτά συγκέντρωσα εγώ

 

Εισαι μεγαλος. Ναι υπαρχει απειρο υλικο και πολλες podcast εφαρμογες εχουν και τα δικα τους exclusive αλλα ειπα να ξεκινησω απο καπου. Ενα γρηγορο τσεκαρισμα που τους εκανα, στην πλειοψηφια τους φαινονται πολυ χρησιμα. Σε ευχαριστω πολυ!  :-)  B)  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosei πάρα πολυ καλός ,τα deadlift είναι μακράν η πιο επικίνδυνη άσκηση για την μέση και γενικά για να την κάνει κάποιος με την δική σου σωστή τεχνική(και τα κιλά) πρέπει να είναι στο κουρμπέτι πααάρα πολύ καιρό με προσήλωση και προσοχή ......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα ασπραδια πραγματι ειχε γινει χαμος τοτε. Αντε να δουμε μ αυτα.

 

Αυξησα το volume στην προπονηση απο χτες και σημερα ειμαι πιασμενος παντου (τ ακους διαβολε; ). Θελω να βαλω αλλα 2 μυικα κιλα μεχρι το πασχα και μετα cut και συντηρηση για το καλοκαιρι.

Στα 200 γραμμαρια στηθος εχει χ ποσοτητα πρωτεινης.Αυτα τα 200 γραμμαρια ειναι αφου το εχουμε ψησει η ωμο;Μιας και το κρεας στεγνωνει σε αντιθεση με τα ζυμαρικα

Ωμο εχει γυρω στα 20κατι πρωτεινης στα 100γρ. Ψημενο παει στα 30κατι γιατι απο τα 200 γρ θα μεινουν 150.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200γρ. πένες ολικής, 110γρ. τόνος με 1 κουταλιά της σούπας ελαιόλαδο και 3 κολοκυθάκια βραστά σήμερα... Θα βάλω φώτο στο anti-fithness έτσι για σπάσιμο... :P

 

Ποιο αντιφιτνες βρε ... αυτοι θα φάνε και εμας μαζι.

 

Θα σε κράξουν πέρα από την πλάκα. Εκει μέσα είναι σκληροπυρηνικοι σε θέματα κακής διατροφης.

 

Εδώ ο άλλος εφαγε τεραστιο μπέργκερ με πατάτες και μετά καπάκι γλυκο και καπάκι 100γρ σοκολάτα.

 

Θα ειχα κάνει εμετό.

 

Aν για σενα είναι αντιφιτνεσ μια φέτα ασπρο ψωμι για αυτους είναι ολοκληρο ... ταψι! Αστο δεν παλεύονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαου επειδη ειχες ρωτησει μεχρι 15 παει ο διαδρομος κλιση το τσεκαρα σημερα .

 

Τα μακαρονια αυτη την περιοδο  που  θελω υδατανθρακα για ενεργεια τα τρωω η' με τονο η' με καπνιστη πεστροφα φιλεταρισμενη   που εχω παρει  ποσοτητα  απο γνωστο κατευθειαν απο τον Λουρο.

Σκετα ομως χωρις τιποτα αλλο ουτε λαδι ουτε τιποτα και φυσικα κανονικα οχι ολικης και τετοια υποχονδρια .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε  ναι εντάξει. Κανονικά θα τα φάμε τα μακαρονια. Ιδιο υδατάνθρακα έχουν ειτε άσπρα ειτε ολικής. Και θερμιδες και πρωτεϊνη. Αντε να έχουν 13γρ πρωτεϊνη τα ολικής και 12 τα λευκά. Καμια διαφορά.

 

Και εγω σημερα με τους γιγαντες αντι να πάω να πάρω μαυρο ψωμι βαριομουν να βγω έξω και έμεινα με αυτό που μου δώσανε από το μαγειριο. Σιγα τωρα 2 φετες ψωμι ειτε λευκο ειτε μαυρο μια στο τοσο κάτι τρέχει στα γυφτικα΄. Ναι εντάξει δεν θα βγάλεις 6 κοιλιακους θα βγάλεις 5! :cry:


Προσέχτε τί λέτε μην κάνουμε ομαδικό ντου στο φίτνες να σας κράξουμε κι εμείς!!

 

Οποιος κάνει ομαδικο ντού και κράξει το κουάκερ εδω μέσα θα φάει αναφορά απλά! Και δεν κάνω ευκολα αναφορές.

 

Όπως ακριβως έπαθα και εγω την τελευταια φορά στα δικά σας εκει τα στέκια. Τα "λαδάδικα"

 

εσεις δεν έχετε λογο να κράζετε.. εμεις όμως έχουμε. Εσεις κάνετε κακή διατροφή εμεις καλή. B)

 

Μονο κάποιοι παραμυθάδες του τσιπουρου και της ρετσινας και του μπεκρη μεζέ πετάνε εξυπνάδες του στυλ "Έχω κανει και εγω καλή διατροφή και δεν ειδα αποτέλεσμα.... αμα είναι να το πάθεις θα το πάθεις."

 

κάτι Λιάγκες .... με μπυροκοιλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να κράζεις κάποιον που δεν φοράει κράνος και να του φωνάζεις να κάνει το αυτονόητο για να σώσει το κεφάλι του [ενώ ο ίδιος έχει επιλέξει να μην το κάνει]. Έτσι και στο αντιφίτνες, είμαστε ελεύθεροι άνθρωποι και κάναμε τις επιλογές μας. Όπως κι εσείς :) δεν είμαστε μωρά να την λέει ο ένας στον άλλον για τον αν αυτό που κάνουμε κάνει καλό ή όχι στην υγεία μας. Έτσι γουστάρουμε. So simple.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...