Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εντελώς τυχαία ζυγίστηκα σημερα ενώ ειχα ζυγιστεί προχτές. -1,5 κιλό. Και τις τελευταίες 2 μέρες είμαι στις +300 θερμίδες μιας και ξεκίνησα υπερθερμιδική.

 

Ή η ζυγαριά είναι για τον π...., ή παίζει μεγάλη απόκλιση από μέρα σε μέρα με την κατακράτηση υγρών. 

 

κατακράτηση υγρών γίνεται απο πολύ αλάτι , αν πίνεις λίγο νερό ή αν τρώς εξερετικά πολύ υδατάνθρακα (που δεν παίζει γιατι δεν θα ήσουν τόσο λίγα κιλά)

 

Πανε πάρε μια σωστή ζυγαριά. Η σωστή μέτρηση βάρους έχει σημασία γιατι κάθε μήνα περίπου θα πρέπει να ξαναυπολογίζεις βάρος κτλ και ανεβάζεις θερμίδες αν θες να ανεβαίνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι αδυνατουλης εσυ.Θες μπολικο φαι αλλα καλο,οχι γλυκα οπως ειπες.Οποτε προχωρα.



Για την ώρα γυμνάζομαι σπίτι, ακολουθώ Link.png Site: αυτό εμπλουτισμένο με άλλες ασκήσεις +κοιλιακούς κάμψεις έλξεις ραχιαίους

 

Εδώ και 2 βδομάδες παίρνω τη gold standard της on, τρώω για να τρώω και γυμνάζομαι σχεδόν κάθε μέρα

 

Τρώω σχεδόν κάθε 2ωρο(ανάλογες ποσότητες βέβαια), έχω κόψει τα "απ' έξω" και τα γλυκά, αλλά επειδή είμαι φοιτητής δεν τρώω πολύ μαγειρευτό φαγητό και κρέας

Θα φάω το μεσημέρι στη λέσχη και μετά τη βγάζω με τοστ/ψωμί με ταχίνι/αβγά και τέτοια

Μαγειρεύω και σπίτι, αλλά κάθε φορά που το κάνω τα άπλυτα μένουν τουλάχιστον 3 μέρες στο νεροχύτη, οπότε δεν μπορώ να μαγειρεύω και πολύ συχνά :P

Τρώω πολύ ψωμί(πολύσπορο), πολύ ταχίνι, μακαρόνια/πατάτες μέρα παρά μέρα στη λέσχη + όποτε μπορώ κάνω ολόκληρη κατσαρόλα να έχω να τρώω(το ρύζι δε μου αρέσει), σοκολάτες υγείας, 2 μπανάνες τη μέρα στάνταρ, τοστ, αυγά, τόνο, κοτόπουλο κ.λπ

*Πρέπει να πίνω πιο πολύ νερό

 

Είμαι 1,77 και ~66kg, έχω περιθώριο για καμιά 10ριά κιλά, αλλά αν περάσω τα 70 μέχρι το καλοκαίρι ευχαριστημένος θα είμαι

 

Σιγά μη ντρέπομαι B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατακράτηση υγρών γίνεται απο πολύ αλάτι , αν πίνεις λίγο νερό ή αν τρώς εξερετικά πολύ υδατάνθρακα (που δεν παίζει γιατι δεν θα ήσουν τόσο λίγα κιλά)

 

Πανε πάρε μια σωστή ζυγαριά. Η σωστή μέτρηση βάρους έχει σημασία γιατι κάθε μήνα περίπου θα πρέπει να ξαναυπολογίζεις βάρος κτλ και ανεβάζεις θερμίδες αν θες να ανεβαίνεις. 

 

Με το αλάτι δεν είμαστε φιλοι αλλά τελευταία έφαγα αρκετό καθώς έβαλα στη διατροφή φιστίκια ψημένα και αλατισμένα. Λες να έκανε αυτό τη ζημιά; Χμ, θα έχω το νου μου.

 

Υποτίθεται ότι είναι καλή ζυγαριά, ηλεκτρονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το αλάτι δεν είμαστε φιλοι αλλά τελευταία έφαγα αρκετό καθώς έβαλα στη διατροφή φιστίκια ψημένα και αλατισμένα. Λες να έκανε αυτό τη ζημιά; Χμ, θα έχω το νου μου.

 

Υποτίθεται ότι είναι καλή ζυγαριά, ηλεκτρονική.

Μην αφαιρείς τελείως το αλάτι. Ειδικά για όσους κάνουν βάρη μία ποσότητα αν θυμάμαι καλά 2,4-4 γραμμάρια ημερησίως είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποτομη αλλαγη του καιρου με εχει ξενερωσει γαμω και τον χειμωνα  δεν τραβαω στο gym  θελω χρονο προσαρμογης...

tumblr_mu42ce1zBK1rp4laxo6_250.gif

 

edit:

είναι γυναικεία δικαιολογία tumblr_mu42ce1zBK1rp4laxo2_250.gif

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποτομη αλλαγη του καιρου με εχει ξενερωσει γαμω και τον χειμωνα  δεν τραβαω στο gym  θελω χρονο προσαρμογης...

Ρε τι λες? Επιτέλους μετά από κανά 4μηνο γίνεται προπόνηση χωρίς να γίνεται όλη η μπλούζα με αλλαγμένο χρώμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η αποτομη αλλαγη του καιρου με εχει ξενερωσει γαμω και τον χειμωνα δεν τραβαω στο gym θελω χρονο προσαρμογης...

Ρε τι λες? Επιτέλους μετά από κανά 4μηνο γίνεται προπόνηση χωρίς να γίνεται όλη η μπλούζα με αλλαγμένο χρώμα...

εγω ειμαι του καλοκαιριου το ζω με την ζεστη . Sent from my ipad4 using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίτσα με γέμιση φιλαδέλφεια βραδυνό. Πάμε δυνατά. 

 

Deadlift 1+

 

Deadlift: 5x110, 3x125, 6x140

Deadlift:3x5x100

Front Squat: 5x60,5x70,5x80

Κοιλιακούς ραχιαίους με βάρος, με καλώδια, λίγα ΟΗP, λίγα squat, λίγα russian curls, μονόζυγο (6 επαναλήψεις στα 120- κιλά δεν είναι και άσχημα), έπαιζα με τα παιδιά στο γυμναστήριο να περάσει η ώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...