Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζαχαρη εννοω τον απλο υδατανθρακα. Δεν παιζει ρολο πως τη λεμε εμεις (υπάρχουν 56 ονοματα!), παίζει ρόλο τι βλέπει και μεταβολίζει ο οργανισμός σου. Το γευμα που ανεφερες περιλαμβανει:

 

Μέλι=αποκλειστικα απλός υδατάνθρακας

Μουσλι=απλος και συνθετος υδατανθρακας (+ λιπαρα & πρωτεινη φυσικα)

Γιαουρτι=απλος υδατανθρακας (+ λιπαρα και πρωτεινη)

 

Θα μπορουσες να φας γιαουρτι με 50γρ μειγμα ξηρους καρπους αν θες να κρατησεις τα οφελη ενος τετοιου συνδιασμου και να μειωσεις το ποσοστο απλου υδατανθρακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ο υδατάνθρακας σχετίζεται με την παραγωγή σεροτονίνης στον εγκέφαλο.

 

Ας μην συνδέουμε τον εθισμό σε ουσίες με την ανάγκη του οργανισμού για ενέργεια και φυσιολογική λειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Μου περισευει μια πρωτεινη 2.2kg πολλων πηγων. Ειναι αυτη εδω  και ληγει 6/2017 

 

Οποιος ενδιαφερεται και για την τιμη να μου στειλει ενα μηνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι σεντόνι... εισαι αδιόρθωτος.

 

Λοιπόν για αποφυγή παρεξηγήσεων σε ενημερώνω ότι μπαίνεις στην ignore list μου, οπότε μην περιμένεις απάντηση αν μου απευθύνεις το λόγο, δε θα έχω καν δει το μνμ σου.

You are more than welcome to join the club, mon ami! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαββατο και κυριακη αφησα το κορμι μου στην Παρνηθα 3ωρες-4ωρες προπονησεις ,Δευτερα πληρης απραξια Gym  δεν επαιξε καθολου .

Μεταπροπονητικα επαιξε  ομως και πολυ  φαγητο εξω , το Σαββατο καθαρη πρωτεινη σε σουσαδικο  Κυριακη και Δευτερα ομως επαιξαν απειρες θερμιδες και τερμα παχυντικα φαγητα και παγωτο  .

Αυτα σε συνδυασμο με καποιες κοινωνικες υποχρεωσεις και δραστηριοτητες αφησαν πισω την διατροφη  αν και καηκαν παραλληλα και πολλες θερμιδες .

Overall ηταν ενα γεματο 3ημερο  που ειχε   τα παντα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

scott,smith και αρσεις θανάτου τη διάφορες υπάρχουν?

βουλγαρικες, στρατιωτικές και γαλλικές πιέσεις είναι το ίδιο?

γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ οχι πάντως.

 

Ξεκίνησα απο χθες όπως είπα low carb διατροφή κι είπα να το συνδυάσω με IF. Περίμενα να ζοριστω αλλα ακριβώς το αντίθετο. Ημουν τοςο πρησμένος που ήταν πια αδύνατο να φάω αλλο και δεν πείνασα καθόλου παρόλο που πέρασα ενα πολύ δραστήριο απόγευμα (μερικά χιλιόμετρα περπάτημα και μια ώρα ποδοσφαιρο).

 

Πρώτο γεύμα 8 το πρωί, τελευταίο στις 4. Για να δούμε σήμερα πως θα παει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, άκρη θα βγάλουμε μόνο αν κάτσουμε και διαβάσουμε τον σχέδιο του. π.δ....

....ό,τι έχω διαβάσει σχετικό από αυτούς μέχρι στιγμής περισσότερο μου δίνει την εντύπωση της σκόπιμης υπερβολής, παρά της βάσιμης ανησυχίας έστω.

Έπειτα, στο συμβούλιο που έλαβε χώρα με μεγάλη συμμετοχή, συζητήθηκαν τα θέματα και προτάθηκαν επιμέρους αλλαγές, αλλά δεν βρήκα πουθενά κάποια αναφορά που να δικαιολογεί την ανησυχία, όσον αφορά κάποια γενική απαγόρευση ή πιθανή γενίκευση της απαγόρευσης...

 

Θα πρέπει να διαβάσουμε το κείμενο για να κρίνουμε, κατ' αρχήν και εν τέλει...

To αν θα ενοχλεί ή όχι και σε ποιό βαθμό όμως δεν θα το κρίνεις εσύ που θέλεις να κάνεις αναρρίχηση, αλλά οι μοναχοί και οι επισκέπτες, που απ΄ότι διαβάζω τουλάχιστον η πλειοψηφία τους είναι θρησκευτικού τουρισμού κι όχι αθλητικού τουρισμού.

 

Έπειτα δεν λέω καθόλου πως πρέπει να αποδοθεί κάποια απόλυτη προτεραιότητα αλλά σαφώς δεν μπορούμε να εξισώσουμε, όσον αφορά τη βαρύτητα και σημαντικότητα της κάθε δραστηριότητας αλλά και την ιστορία του χώρου, τα 1000 σχεδόν χρόνια μοναχισμού με τις αθλητικες δραστηριότητες κάποιων χρόνων ή δεκαετιών...

...δεν χρειάζεται κανείς να είναι θρησκόληπτος ή θρησκευόμενος ακόμη, για να να το αντιληφθεί αυτό...

 

...αν καθένας δεν είναι σε θέση να αξιολογήσει τα πράγματα με κάπως αναλογικό χαρακτήρα, αλλά λαμβάνει ως κανόνα τον λόγο της μικρής υπο-ομάδας του, καταλήγει η όποια συζήτηση σε ταυτολογία που απευθύνεται μόνο στους "πιστούς" της κάθε πλευράς...κι αυτό δηλητηριάζει και τον κοινωνικό διάλογο...

να ρωτήσω όμως ευθέως....το νομικό κείμενο, εσύ, που φαίνεται να θίγεσαι άμεσα, το διάβασες ή αναφέρεις τί γράφουν κάποιοι τρίτοι;

Προσωπικά για οποιοδήποτε θέμα θεωρώ επαρκώς σοβαρό για να διαμορφώσω άποψη και θέση (και ειδικά τα τελευτάια χρόνια με τα μνημόνια, τους εφαρμοστικούς, τις συμφωνίες, τις διαπραγματεύσεις, καταστατικά θεσμών, αναλύσεις κτλ) πάντα χρειάστηκε να διαβάσω ο ίδιος τα σχετι΄κα κείμενα (και το έκανα)...

...σχεδόν τίποτα από αυτά που βρήκα και διάβασα γύρω-γύρω από "μετα-σχόλια" δεν ανταποκρινόταν επαρκώς σ΄αυτό διάβασα ο ίδιος από τις "πηγές".

 

Οπότε προσωπικά μέχρι να κάτσω να το διαβάσω, αν βρω το χρόνο μέσα στο ΣΚ, δεν πρόκειται να τροφοδοτήσω άλλο τη συζήτηση, γιατί για να συζητήσουμε περαιτέρω και εποικοδομητικά, πρέπει να μιλήσουμε συγκεκριμένα αλλιώς χάνουμε και το χρόνο μας.

Ταλιμπάν υπάρχουν παντού, και στα "άκρα" και στο "κέντρο" και στην εκκλησία και στα σαλόνια κουστουμαρισμενων τεχνοκρατών, και σε μικρές ομάδες ενδιαφερόντων που η συμπεριφορά και η σύνδεση των μελών σε αυτές μπορεί να ομοιάζει με εκείνες αιρέσεων...

...αλλά αν δεις την άναρχη τουριστική ανάπτυξη, την ελάχιστη μέριμνα για το περιβάλλον, τα αρχαιολογικά μνημεία, αλλά και την ίδια τη πολιτιστική κληρονομια (πέρα από το folk συρτάκι χάριν κάποιας τουριστικής ατραξιόν) ανά την επικράτεια, θα έλεγα ότι το κυρίαρχο ταλιμπανάτο - χωρίς να είναι το μοναδικό - είναι περισσότερο κοσμικό, οικονομοκεντρικό και "εκσυγχρονιστικό".

...μόνο που κατά περίπτωση μπορεί να χρειαστεί και κανέναν "αγιασμό" ή καμιά "ιερή" μπίζνα για λόγους πολιτικής νομιμοποίησης και επιμέρους διαχειριστικών ισορροπιών.

 

 
το θεμα δεν ειναι το σχεδιο.διοτι στην ελλαδα κατι ξεκιναει απο το τιποτα και απο το λιγο για να γινει απαγορευση.μολις γινει απαγορευση σε 2-3 σημεια μετα θα γινει σε 10 διοτι ειναι ιερα μετα σε αλλα 5 γιατι εκει δυει ο ηλιος και στο τελος ολικη απαγορευση.οποτε σε αυτην την χωρα σχετικο το υπερβολη.
δευτερον γιατι ο μοναχος να ενοχλειται απο τον αναρριχητη και οχι το αναποδο?και τα μοναστηρια χαλασαν την οψη των βραχων και περισσοτερο απο τον αναρριχητη.τι σημασια εχει αν ειναι μοναστηρι?δεν πιστευουν ολοι στο χριστιανισμο.γιατι οτιδηποτε χτιζεται ειναι και αυτο καταστροφη του περιβαλλοντος ασχετα αν ειναι μοναστηρι.
και β.και να θες να κανεις θορυβο απλα δεν γινεται.αναρριχηση κανεις οχι αγωνα formula 1.
απλα οι μοναχοι τα θελουν ολα δικα τους.κατα τα αλλα οχι δεν θελω να διαβασω το κειμενο.οτι απαγορευτηκε ενα event slackline και οτι γινεται αυτο το θεμα μου φτανει για να καταλαβω την μαλακια που δερνει τον κοσμο ειδικα στον βωμο της θρησκειας.
επισης τοσο καιρο ή τοσα χρονια μια χαρα φαινεται οτι λειτουργουσε το συστημα. δεν ειμαι απολυτος αλλα ειμαστε σε μια χαρα που οποιαδηποτε προσπαθεια για μπροστα απλα κολλαει καπου.
πανε να γινουν event.οχι ενοχλουνται οι μοναχοι.
πας να πεταξεις drone.ενοχλεις τον μοναχο λες και πεταει κανα cessna.
πας για καταδυσεις απο πισω το λιμεναρχειο.
πας να βαλεις ανεμογενητριες.σκοτωνεις τα πουλια.
πας να φτιαξεις φωτοβολταικο παρκο ακους οτι ειναι μολυνση και καταστροφη του περιβαλλοντος.
και παει λεγοντας.anyway off topic

 

@vgiozo

το θεμα ειναι οτι οι "αθλητες" δεν επηρεαζουν και πανω απο ολα προσεχουν την περιοχη. Δεν λενε να κανουν οτι γουσταρουν αλλα να βρεθει μεση λυση και να μπορουν να κανουν και οι 2 την καυλα τους. 

Προσωπικα, δεν μπορω να καταλαβω τι νταβατζιλικι ειναι αυτο με την εκκλησια που θεωρει οτι για καποιο λογο της ανηκουν τα παντα. Ειναι δημοσια γη, τωρα αν ο μοναχος ενοχλειται απλα επειδη  καπου στα 20 χιλιομετρα μακρια του καποιος κανει την καυλα του τοτε εχει προβλημα και δεν τιθεται θεμα ενοχλησης..

τοσο καιρο επαιζαν αυτα τα δυο αλλα εμεις ειμαστε οτι ειμαστε σαν χωρα τους πειραξε το να γινει μια φορα ενα slackline event.ο καθενας απλα κοιταει την παρτη του και δεν θελει τιποτα στον τοπο του λες και ειναι ιδιοκτησια του εστω και αν ειναι μια φορα το χρονο.και κλασσικα δεν τους παει κανεις κοντρα

 

 

Ερώτημα: Είδα κανα2 σελίδες από το αντιφιτνες θρεντ. Αν κατάλαβα καλά, εκεί ποστάρουν φωτογραφίες από πιτόγυρα και σιροπιαστά και οι άλλοι κάνουν λαικ; Μοστράρουν με περηφάνια την κακή διατροφή;

 

Δικαίωμα τους φυσικά, απλά θέλω να ξέρω αν αυτό είναι το νόημα του νήματος ή εγώ κατάλαβα λάθος επειδή είδα μικρό δείγμα.

το θεμα του τοπικ ειναι να μοστραρουν τροφες που ειναι γευστικα ωραιες ασχετα αν ειναι full calories full sugar κτλ.βεβαια οτι καποιος μπορει να τρωει πχ ενα donut την ημερα δεν σημαινει οτι υποχρεωτικα κανει κακη διατροφη .μπορει μεν να μην ειναι τροφη για να κανει γραμμωση αλλα αυτο δεν τον εμποδιζει το να γυμναζεται και να ειναι πολυ καλυτερα απο καποιον που μπορει να τρωει καπως υγιεινα αλλα να μην κουναει το ποδι του ουτε για περπατημα.παν μετρο αριστον οπως λενε

 

Σαββατο και κυριακη αφησα το κορμι μου στην Παρνηθα 3ωρες-4ωρες προπονησεις ,Δευτερα πληρης απραξια Gym  δεν επαιξε καθολου .

Μεταπροπονητικα επαιξε  ομως και πολυ  φαγητο εξω , το Σαββατο καθαρη πρωτεινη σε σουσαδικο  Κυριακη και Δευτερα ομως επαιξαν απειρες θερμιδες και τερμα παχυντικα φαγητα και παγωτο  .

Αυτα σε συνδυασμο με καποιες κοινωνικες υποχρεωσεις και δραστηριοτητες αφησαν πισω την διατροφη  αν και καηκαν παραλληλα και πολλες θερμιδες .

Overall ηταν ενα γεματο 3ημερο  που ειχε   τα παντα .

αν βγαλεις απο το προγραμμα τις κοινωνικες υποχρεωσεις θα ειναι ακομα καλυτερα.κατα τα αλλα ευχαριστηθηκα την διαδρομη καλαβρυτα-διακοφτο με τα ποδια απο τις γραμμες του οδοντωτου.22 και κατι χιλιομετρα.οποιος θελει να χαζεψει τοπιο και να κανει κατι διαφορετικο προτεινεται ανεπιφυλακτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι σεντόνι... εισαι αδιόρθωτος.

 

Λοιπόν για αποφυγή παρεξηγήσεων σε ενημερώνω ότι μπαίνεις στην ignore list μου, οπότε μην περιμένεις απάντηση αν μου απευθύνεις το λόγο, δε θα έχω καν δει το μνμ σου.

 

Α ρε Γιάννη...όλο αυτό, επειδή

- ρώτησα με ποιό σκεπτικό - με ποια λογική και σε ποιές περιπτώσεις - προτείνεις κατανάλωση μπανάνας ακριβώς πριν την προπόνηση

- κι επειδή εξήγησα, από μέρους μου, γιατί δεν θα το θεωρούσα βέλτισο σε πολλές περιπτώσεις

 

Για ένα θέμα στο οποίο επενδύεις ήδη χρόνο, δεν έχεις χρόνο ούτε να διαβάσεις, ούτε να γράψεις...την κενή και άσκοπη αντιπαράθεση την έχεις όμως στο τσεπάκι...

 

Δυστυχώς όμως υπάρχει ένα μοτίβο...όπως και τη προηγούμενη φορά που πιάσαμε οι δυο μας μια συζήτηση, μόλις αυτή προχώρησε πέρα από το "έτσι - γιουβέτσι", και σου κατέθεσα τεκμηριωμένη απάντηση προτίμησες και πάλι να κάνεις ότι δεν βλέπεις...

 

 

...ο Vapir παραπάνω επερώτησε κριτικά αυτό που έγραψα, αλλά εγώ δεν το θεώρησα "προσωπική αμφισβήτηση" (όπως εσύ), αλλά  ευκαιρία για γόνιμη συζήτηση, απαντώντας με τα στοιχεία βάσει των οποίων είχα σχηματίσει τη γνώμη μου...

...ακόμη και προσωπικά να το έπαιρνα (όπως εσύ) ποιός καλύτερος τρόπος να απαντήσω, παρά με τεκμηρίωση και στοιχεία;

 

...εγώ πάντως ευχαρίστως θα δεχόμουν - και θα δεχθώ - μια ορθά τεκμηριωμένη απάντηση, γιατί θα έχω μάθει κάτι που δεν ήξερα.

 

Καλά Γιάννη κ εγώ δεν διαβάζω καν τα σεντόνια  

 

Τον ρωτάω αν έχει αποτέλεσμα με αυτά που κάνει και ζητάει βιβλιογραφίες .... σε κάτι καθαρά ΠΡΑΚΤΙΚΟ  ειμαι ανοιχτός σε νέες ιδέες και απόψεις αν και εφόσον αυτές έχουν πρακτικό αποτέλεσμα. 

 

Οπότε για να μη χαλάμε το χρόνο μας κ αν κ δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα θα τον βάλω επίσης στην ignore list μου γιατι δεν συνεννοούμαστε οπότε και δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί ολο αυτό, ούτε δηλαδή κ ο ίδιος να σπαταλάει το χρόνο του απαντώντας μου  . Οπότε δηλώνω επίσης πως δεν θα δω το οτιδήποτε για να απαντήσω. Καλή συνέχεια στο φίλο. :)

 

Άλλη ήταν η ερώτησή σου, να σου θυμίσω...

 

πες μου ένα λόγο για να φάει κάποιος πρωτεΐνη αργής απορρόφησης μάλιστα πριν την προπόνηση για να χωνεύει κατα τη διάρκεια της προπόνησης με αποτέλεσμα να χρησιμοποιεί διαθέσιμη ενέργεια για να χωνέψει την ώρα της προπόνησης που ειναι η ώρα που χρειάζεται κάθε διαθέσιμη ενέργεια για να προπονηθεί ουσιαστικά ?"

 

 

Σου κατέθεσα λοιπόν μερικούς λόγους, επιστημονικά τεκμηριωμένους και με παράθεση πηγών...

....μια απλή υποκειμενική κατάφαση από μέρους τί νόημα και τί βαρύτητα θα είχε;

 

...σου υπογράμμισα επίσης - γιατί επιδεικνύεις συστηματικά μια επιλεκτική ανάγνωση - ότι γενικά υπάρχουν προϋποθέσεις και μεταβλητές για κάθε συμβουλή και η πρότασή μου δεν είχε καθολικό χαρακτήρα...

 

....και σου ζήτησα να τεκμηριώσεις ο ίδιος το σκεπτικό σου, δηλαδή ΑΝ, ΓΙΑΤΙ και ΣΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ θα μπορούσε ένα μίγμα 50% whey, 50% Casein. λαμβανόμενο τουλάχιστον 30 λεπτά πριν τη προπόνηση να επιφέρει πτώση επιδόσεων;

 

μελέτες υπάρχουν αντικρουόμενες, οπότε αν είχες διαθέσιμα στοιχεία προς το αντίθετο, ευχαρίστως πρώτα να τα διαβάσω, κι ασφαλώς να τα δεχθώ, αν απαντούν στο συγκεκριμένο ζήτημα...

 

...κι εσύ επιλέγεις να μην απαντήσεις και νιώθεις την ανάγκη να δηλώσεις ότι δεν διάβασες καν την απάντηση...

 

...εγώ πάντως, όπως και όποιοι αναγνώστες μπορεί να ενδιαφέρονται, θα καλωσόριζα ό,τι στοιχεία έχεις να δώσεις...

 

 

Προσωπι΄κα γράφω σπάνια στο παρόν νήμα, προτιμώ το χρόνο που έχω για ενημέρωση να τον αξιοποιώ διαβάζοντας επιστημονικά άρθρα, κι όχι αστήρικτες ανταλλαγές απόψεων σε φόρουμ (χαμηλού επιπέδου στην Ελλάδα - κατ ΕΣΕ - ή υψηλού επιπέδου στο εξωτερικό)

 

...αλλά προσπαθώ όταν γράφω, να το κάνω όσο πιο γόνιμα για μένα - συστηματοποιώντας ό,τι έχω διαβάσει - και για τους όποιους αναγνώστες, είτε συμμετέχουν είτε όχι, δίνοντας πηγές και παραθέσεις, γιατί τη "γνώση" δεν την έχω εγώ, αλλά αυτοι που διεξάγουν σχετική έρευνα.

 

Τέλος, κι εγώ έχω αρκετούς στην λίστα αγνόησης, αλλά δεν νιώθω την ανάγκη να το δημοσιοποιήσω...νομίζω όποιος το κάνει, το κάνει περισσότερο ως άμυνα κι ως άλλοθι....

...τεκμηριωμένα - με μελέτες - αντεπιχειρήματα ευχαρίστως θα τα διαβάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@vgiozo 

δεν παίρνω θεση αλλα αυτο που λεει ο Γιαννης και ο Βαπιρ ειναι οτι καλη η θεωρια αλλα στην πραξη δεν ισχυουν ολα αυτα τουλαχιστον δεν ειναι απολυτο. Για αυτο λενε ολοι trial and error γιατι ο καθενας μας ειναι διαφορετικος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vgiozo 

δεν παίρνω θεση αλλα αυτο που λεει ο Γιαννης και ο Βαπιρ ειναι οτι καλη η θεωρια αλλα στην πραξη δεν ισχυουν ολα αυτα τουλαχιστον δεν ειναι απολυτο. Για αυτο λενε ολοι trial and error γιατι ο καθενας μας ειναι διαφορετικος

 

Στή πράξη δεν ισχύει τί συγκεριμένα;

 

Εγώ παρέθεσα επιστημονικές μελέτες που κατέγραψαν αποτελέσματα στη πράξη, με ελεγχόμενη διατροφή συγκεκριμένων αθλητών και παρακολούθηση αποτελεσμάτων.

(οι ίδιες μελέτες καταγράφουν τα πλεονεκτήματα κάθε λύσης, συνδυαστικά πλεονεκτήματα και τα συγκεκριμένα πεδία όπου καταγράφηκαν, αλλά και τί γενικότητα είχαν...αυτό είναι τεκμηρίωση, δεν είναι απολυτότητα)

 

Και πού διατύπωσα εγώ κάποιον απόλυτο ισχυρισμό, αντιθέτως, αυτό που γράφω συνέχεια είναι ότι η ατομικη εξειδίκευση απαιτεί γνώση λεπτομερειών κι αυτό που μπορεί να ισχύει γενικά (πχ αργή απορρόφηση καζεΐνης) δεν το καθιστά απόλυτη, καθολική αρχή για κάθε δυνατή χρήση.

 

Ασφαλώς είναι πολύπλοκη η διατροφή, αλλά η "αναγωγή στη πολυπλοκότητα" χωρίς στοιχεία δεν έχει κάποια βάση...

 

Εγώ απάντησα βάζει αυτών που γνωρίζω, διατυπώνοντας ερώτηση και υπογραμμίζοντας μεταβλητές και προϋποθέσεις πχ

- ώρα κατανάλωσης

- διάρκεια προπόνησης και ένταση

- ώρα τελευταίου γεύματος κ.α.

 

...δλδ δεν διατύπωσα μια απόλυτη αρχή, το αντίθετο...έγραψα ότι κι εγώ έτρωγα φρούτο σε προπόνηση, αλλά υπήρχαν μεταβλητές γι αυτό.

.

...έπειτα δεν μιλάμε αποκλειστικά, αλλά τί θα ήταν βέλτιστο...αν δεν μας ενδιέφερε αυτό, ποιός ο λόγος της παρουσίας μας εδώ εξάλλου;

 

...κι αν ο Γιάννης καταθέσει κάποια υποστηρικτικά στοιχεία - όπως έκανα εγώ σε μια απολύτως νόμιμη και λογική επερώτηση του Vapir - ασφαλώς να τα διαβάσω πρώτα, και να τα δεχθώ αν απαντούν στο προκείμενο...

 

...αυτό είναι το νόημα της συζήτησης...

 

...αν τσιτώνουμε σε κάθε "αμφισβήτηση", τότε άστα να πάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αν βγαλεις απο το προγραμμα τις κοινωνικες υποχρεωσεις θα ειναι ακομα καλυτερα.κατα τα αλλα ευχαριστηθηκα την διαδρομη καλαβρυτα-διακοφτο με τα ποδια απο τις γραμμες του οδοντωτου.22 και κατι χιλιομετρα.οποιος θελει να χαζεψει τοπιο και να κανει κατι διαφορετικο προτεινεται ανεπιφυλακτα.

 

Δεν γινεται ρε συ ειναι ανελαστικες,αφου ειναι τρελες τις ξερεις χαχαα  ...

 

Αυτο το με το Διακοφτο γινεται   canyoning σε ενα φαραγγι εκει αν δεν κανω λαθος και τους μαζευει στην επιστροφη ο οδοντωτος εκει που ειχε σκοτωθει και ενα κοριτσακι απο την Γεφυρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται ρε συ ειναι ανελαστικες,αφου ειναι τρελες τις ξερεις χαχαα  ...

 

Αυτο το με το Διακοφτο γινεται   canyoning σε ενα φαραγγι εκει αν δεν κανω λαθος και τους μαζευει στην επιστροφη ο οδοντωτος εκει που ειχε σκοτωθει και ενα κοριτσακι απο την Γεφυρα .

ποτε μου δεν υπηρξε η λεξη κοινωνικη υποχρεωση :P

ναι δεξια αριστερα συνεχεια βλεπεις νερα να τρεχουν στο ποταμι/φαραγγι (βουραικος αν ειδα σωστα) και ενα δυο σημεια(εβγαλα και video) μιλαμε για πολυ νερο να κατεβαινει  σε στενο σημειο και παιζει και να εχει και τιποτα drossage εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...