Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ειναι αναθμισιμο.καλο ειναι εγω ειμαι ευχαριστημενος.Αναλογα και την τιμη που το παιρνει ο καθενας.Για μενα και ενα παιχνιδι να επαιζε που λεει ο λογος για 18ε που το πηρα ειναι σουπερ

 

---------- Προσθήκη στις 18:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:31 ----------

 

Πηρα και γω σημερα να ριπαρω αλλα 2 παιχνιδια απο εναν "φιλο μου".Το HAIVY RAIN και το UNCHARTED 2.ΤΟ Πρωτο μου κολαει στο 61% και το δευτερο ενω το περναει λεει cannot launch Split games.Ξερει καποιος κατι?

φιλε το UNCHARTED 2 θελει εγκτασταση στον εσωτερικο δισκο χρειαζετε 22gb ελευθερο χωρο και ολα οσα κανουν spilt files!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ps3 break V1.2 Εβαλά το buzz music quiz στον εσωτερικο του ps3 και εκει που παει να φορτοσει κανονικα με τον gaia manager πεταει error 80010019. καποu διαβασα οτι θελει την ιδια διαδικασια με το MOH για να τρεξει . ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να δουλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ababapanos όσο το έχω στον εσωτερικό δεν παίζει και οι μισοί managers δεν το εμφανίζουν καν στη λίστα με τα παιχνίδια. Μόλις το βάλω στον εξωτερικό το βλέπουν όλοι οι managers και το παιχνίδι παίζει αρκεί να κάνεις το L1 patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το GoW III δεν παιζει σε εξωτερικο?Ειδα σε φορουμ οτι παιζει κανονικα.Το ριπαρω στον εξωτερικο μου το εμφανιζει κανονικα και τη φωτο στο φακελο /app_home/PS3_GAME στο xmb παιζει και την μουσικη αλλα παει να φορτωσει και με βγαζει παλι σε xmb χωρις σφαλμα τιποτα.Τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασμενο ή rip το εχεις?Αυτο δεν μπορω να καταλαβω και γω τι γινεται.Εμφανιζεται κανονικα και παιζει και την μουσικη αλλα δεν φορτωνει.Και δεν βγαζει και error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση αν παρω οποιον δηποτε εξωτερικο σκληρο μπωρω να τον μετατρεψω σε fat32??ευχαριστω

 

Οποιοσδήποτε σκληρός δίσκος/SSD/usb stick, οποιουδήποτε μεγέθους και χωριτηκότητας μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε File System. Το Fat32 είναι ένα File System και μάλιστα αρκετά παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το PS3Break Firmware Uploader ( PS3break v1.1.exe ) που υπαρχει να το κατεβασω??? για να αναβαθμισω το στικακι μου? δεν το βρισκω πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το PS3Break Firmware Uploader ( PS3break v1.1.exe ) που υπαρχει να το κατεβασω??? για να αναβαθμισω το στικακι μου? δεν το βρισκω πουθενα

 

http://www.gogsoftware.com/Download.asp Μαλον δεν το εψαξες και πολυ εεεε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα να φορτωσω το GoW III με τον Romero 7.5 χωρις patch

 

---------- Προσθήκη στις 00:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:33 ----------

 

[/color]

ποιο ειναι απο ολλα αυτα ? κανενα δεν γραφει fW uploader εχει μονο το V 1.0 και οχι το V 1.1

 

το v1.0 χρησιμοποεις κανει για 1.1 και 1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου ηρθε σμρ το ps3break 1.2. το έβαλα κ εκανα κ το update του κ πέρασα και τον Open manager OM2.01b.pkg(2010.11.04) που ελεγε ότι είναι μόνο για την 1.2...τι το διαφορετικό έχει από τις άλλες εκδόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...