Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μια βοηθεια οποιος ξερει... ειχα περασει στον εσωτερικο δισκο τo heavy rain και επαιζε κανονικα, ομως σημερα πατησε η κοπελα μου το κουμπι να κανει update sthn ekdosh 2.00 του παιχιδιου. και απο εκεινη την ωρα δεν το φορτονει το παιχνιδι. Υπαρχει τροπος να το φτιαξω? Γινεται να το σβησω και να το ξανα περασω μεσα και να παιζει παλι? τα αλλα παιχνιδια μου ανοιγουν κανονικα

 

Μπορεί να είναι encrypted το eboot.bin στο 2.0 Βάλε το ξανά το original

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Θέλω να μεταφέρω game από το pc στο ps3.

 

Συνδέω το ps3 με το modem μέσω ethernet.

Συνδέω το pc με το modem μέσω ethernet.

Χρησιμοποιώ Flashfxp και η μεταφορά πιάνει ταχύτητα 10mb/sec αλλά μετά από 1-2 λεπτά μου βγάζει μήνυμα "αποσυνδέθηκε καλώδιο δικτύου" και κόβεται η σύνδεση κ (αναβο)σβήνουν τα λαμπάκια του modem.

Αν βγάλω το ethernet από το pc και στην θέση του βάλω wifi usb stick η ταχύτητα πέφτει στα 2mb/sec αλλά η μεταφορά δεν έχει πρόβλημα.

 

Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση ώστε να γίνεται μέσω ethernet?

 

Και μενα μου έκανε νούμερα και πηγα στο WinSCP.

Δουλεύει άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://psx-scene.com/forums/f118/f1-2010-doesnt-work-any-manager-payload-69050/

Mε patched mode

 

---------- Προσθήκη στις 21:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:32 ----------

 

Το COD black ops δεν βλέπω ακόμα.Στο 360 ανέβηκε από χθες:mad:

 

εχω και εγω το προβλημα με τη φορμουλα αλλα δεν καταλαβα πως το τρεχεις με patch mode.μπορεις να μου εξηγησεις?Και κατι ασχετο το move pack παιζει στο 3.41?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω το προβλημα με τη φορμουλα αλλα δεν καταλαβα πως το τρεχεις με patch mode.μπορεις να μου εξηγησεις?Και κατι ασχετο το move pack παιζει στο 3.41?

 

Από την 3.40 υποστηρίζει το 'playstation move"

όσο για το patch mode προσωπικά δεν το δοκίμασα διότι μου τρέχει κανονικά τα save(εγκατάσταση από γνήσιο bluray).Ψάξε λίγο στο google θα βρεις λύση.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια οποιος ξερει... ειχα περασει στον εσωτερικο δισκο τo heavy rain και επαιζε κανονικα, ομως σημερα πατησε η κοπελα μου το κουμπι να κανει update sthn ekdosh 2.00 του παιχιδιου. και απο εκεινη την ωρα δεν το φορτονει το παιχνιδι. Υπαρχει τροπος να το φτιαξω? Γινεται να το σβησω και να το ξανα περασω μεσα και να παιζει παλι? τα αλλα παιχνιδια μου ανοιγουν κανονικα

 

 

πηγα και εσβισα το εσωτερικο ινσταλ που κανει το παιχνιδι στον δισκο για να τρεξει αλλα παλι δεν μου φορτονει. Μπηκα με ftp μεσα στον φακελο του παιχνιδιου και βλεπω οτι υπαρχει το EBOT.bin

 

τι αλλο μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση:

Αρχικά καταχωρημένο από steveee

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Θα ήθελα να ρωτήσω.

 

2) Αν χρησιμοποιήσω PS Jailbreak, μετα θα μπορώ να παίζω online games ?

 

όχι, όχι ....

 

 

οχι για οσο εχω καρφωμενο το τσιπακι ή οχι για παντα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα και εσβισα το εσωτερικο ινσταλ που κανει το παιχνιδι στον δισκο για να τρεξει αλλα παλι δεν μου φορτονει. Μπηκα με ftp μεσα στον φακελο του παιχνιδιου και βλεπω οτι υπαρχει το EBOT.bin

 

τι αλλο μπορω να κανω?

Το update είναι μέσα στο φάκελο"Game Data Utility"Είναι 1142MB.Σβήστο και ξαναδοκίμασε.Πάντως σ'εμένα παίζει κανονικά με το update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ειναι αναθμισιμο.καλο ειναι εγω ειμαι ευχαριστημενος.Αναλογα και την τιμη που το παιρνει ο καθενας.Για μενα και ενα παιχνιδι να επαιζε που λεει ο λογος για 18ε που το πηρα ειναι σουπερ

 

---------- Προσθήκη στις 18:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:31 ----------

 

Πηρα και γω σημερα να ριπαρω αλλα 2 παιχνιδια απο εναν "φιλο μου".Το HAIVY RAIN και το UNCHARTED 2.ΤΟ Πρωτο μου κολαει στο 61% και το δευτερο ενω το περναει λεει cannot launch Split games.Ξερει καποιος κατι?

Επεξ/σία από gwgos21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...