Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thx a lot

 

ολα καλα.

 

δουλευει το JB και μπορω να bοοταρω και χωρις αυτο ...

ναι... και αυτό γίνεται..

αλλά για την ακρίβεια εννοούσε ότι αφού bootάρεις σε JB μπορείς να βάλεις και το δισκάκι με το αυθεντικό παιχνίδι να παίξεις..

Επεξ/σία από SMIRNOFF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα, 24 ημερες ακριβως απο το Digimartz για το στικακι.

Φιλε Ανακατοσουρα λυπαμαι για την περιπετεια, ελπιζω να τελειωσουν ολα καλα.

thanks φιλε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα κάτι ανάλογο κάνει..έχω psbreak 1.0

δεν με άφησε να το τρέξω...στην αρχή εμφανίστηκε ένα logo αλλά μετά κόλλησε οπότε το έσβησα και το παράτησα

 

Παιδιά το παιχνίδι παίζει κανονικά από τον εσωτερικό δίσκο του πσ3. Το μόνο που θέλει είναι ένα patchακι. ¨Οποιος θέλει πληρ ας μου στείλει πμ να βοηθήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το psdowngrade το εχετε δοκιμασει ?? δουλευει?

Γιατί να δώσεις 100 ευρώ ενώ μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με 10-15;Ρίξε μια ματιά στην προηγούμενη σελίδα και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να δώσεις 100 ευρώ ενώ μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με 10-15;Ρίξε μια ματιά στην προηγούμενη σελίδα και θα καταλάβεις.

Γιατί δεν κάνει κανένα άλλο DOWNGRADE από 3.50 σε 3.41 και ξανά πίσω (ΑΚΟΜΑ)

Επεξ/σία από BossDoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνει κανένα άλλο DOWNGRADE από 3.50 σε 3.41 και ξανά πίσω (ΑΚΟΜΑ)

χαχαχα.. και ποιος βιάζεται; πιστεύεις δεν καταφέρει να το κάνει κανένα άλλο;

αξίζει να δώσεις 90 ευρώ παραπάνω;

 

φιλος θελει ps3 jailbreak που θα δεχεται αναβαθμηση, ποιο να παρει?

http://www.dscartshop.com/ps3usbjailbreak-red-dongle-at64-upgradable-first-64kb-onboard-flash_p4438.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

έχω το Fat με 40g και την 3.41 και με αυτά τα λίγα πού διάβασα σκέφτομαι να πάρω αυτό.

Θέλω να μάθω αυτό τι ακριβώς είναι και μήπως θα έπρεπε να πάρω κάτι τέτοιο. Ισχύει ότι πρέπει να το μπαινοβγάζεις από το ρεύμα πριν βάλεις το στικάκι ?

Εχετε να μου προτείνετε μήπως κατι καλύτερο?

 

Και για να μην ξαναγράφω , από πιο μαγαζί μου προτείνετε να το παραγγείλω για θέμα ασφάλειας και "σχετικά γρήγορης" παραλαβής.

 

Thanx in advance :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεύτερο που είδες είναι ένα on/off ρεευματος επειδη για να χρησιμοποιήσεις jailbreak στις SLIM κονσόλες πρέπει βγάλεις και να βάλεις το καλώδιο ρεύματος - οπότε αντι να βάζεις βγάζεις το καλώδιο απο πίσω κάθε φορά που θες να ανοίξεις το ps3 έχεις το διακόπτη και τον ανοιγοκλείνεις κτλ κτλ..

 

και εγω αυτό το στικάκι λέω να πάρω πάντως ήδη έχω ένα ps3break 1.0 αλλά είναι μη αναβαθμίσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...