Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το δεύτερο που είδες είναι ένα on/off ρεευματος επειδη για να χρησιμοποιήσεις jailbreak στις SLIM κονσόλες πρέπει βγάλεις και να βάλεις το καλώδιο ρεύματος - οπότε αντι να βάζεις βγάζεις το καλώδιο απο πίσω κάθε φορά που θες να ανοίξεις το ps3 έχεις το διακόπτη και τον ανοιγοκλείνεις κτλ κτλ..

 

ετσι ακριβως.

 

Η ρινχεις το καλωδιο ρευματος σε ενα πολυμπριζο με διακοπτη , και κανει την ιδια δουλεια . On/Off απλα και γρηγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άρα με το PS3.Fat που έχω είμαι οκ με τον διακόπτη .

Αυτό είναι αναβαθμίσιμο.

 

τώρα σχετικά με το πιο μαγαζί μου προτείνετε να το παραγγείλω για θέμα ασφάλειας και "σχετικά γρήγορης" παραλαβής. ?

 

Τηανκ U ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θέλει πουλάω εγώ atmel AT90USB162

αναβαθμίσιμα με flip σε οποια έκδοση θέλετε με κουμπάκι update επάνω,απλά για να μην μπλέκεται με εξωτερικό k να περιμένετε 20 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ελλαδα πια καταστηματα εχουν το στικακι σε βατες τιμες ? Οποιος ξερει π.μ. η εδω .

 

ebw.gr τωρα το εχει 34ευρ εγω απο κει το πηρα και ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο ελλαδα πια καταστηματα εχουν το στικακι σε βατες τιμες ? Οποιος ξερει π.μ. η εδω .

 

 

αφού με ενα 10ευρο παίρνεις το καλύτερο..γιατί να πάρεις με 3πλάσια τιμή..?

στην ελλάδα οι ξύπνιοι τα έχουν 35-55ευρό τα στικάκια.. <_<

 

 

για 3.50 firmware τι γινεται?Επισης με το online?Μπορεις να μπεις αν εχεις το stick?

 

γίνεται downgrade ;) ...τσεκαρε τα ποιο πίσω ποστ και θα δεις..υπάρχει και ένα βίντεο

Επεξ/σία από analwsimos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να παρω δευτερο PS3 απο εδω ειναι πολυ καλες τιμες !!!!! ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ

 

http://cocoeo.com/product.asp?id=977

 

http://cocoeo.com/product.asp?id=761

πάρε από εδώ και όταν το έχεις στα χέρια σου άναψε μια λαμπάδα στον άγιο φανούριο....Απάτη είναι χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε από εδώ και όταν το έχεις στα χέρια σου άναψε μια λαμπάδα στον άγιο φανούριο....Απάτη είναι χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αθτο πιστευω και εγω!!!!!!!!!!!! :)

δεν το ρισκαρω !!! υπαρχει παντα το ( αν )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
πο ελλαδα πια καταστηματα εχουν το στικακι σε βατες τιμες ? Οποιος ξερει π.μ. η εδω

Το εχουν, αλλα πολλες φορες τα serials οταν κανεις register ειναι invalid, η καταχωρημενα σε αλλον !!

To sticκ δουλευει βεβαια. Να ζητησεις να το κανεις register επιτοπου στο μαγαζι πριν το παρεις... Το register στο site χρειαζεται για μελλοντικη αναβαθμιση.

 

 

@ασχετο : (αν και το FTP μας αφορα λιγουλακι..)

 

ρε παιδια , γιατι σερνεται ετσι το wi-fi του ps3 ???....

 

Απογοητέυτικα.... Αντε να περασεις 40GB παιχνιδι...χεχ

 

Ειπα να μην μπλεκω αλλο με καλωδια απο το σαλονι στο δωματιο, και του πεταξα μερικα Games στον εσωτερικο με FTP απο PC και σερνοταν...

 

Ξαναγυριζω σε wired GbE και ας εχω και καλωδια μεσα στα ποδια μου....Δεν βλεπω αλλη λυση.

Εχω και 3φασικο και με βλεπω χλωμοτατο και με Power over Ethernet.

Βαλε βγαλε και αμολα καλουμπα 20μ!!!

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουν, αλλα πολλες φορες τα serials οταν κανεις register ειναι invalid, η καταχωρημενα σε αλλον !!

To sticκ δουλευει βεβαια. Να ζητησεις να το κανεις register επιτοπου στο μαγαζι πριν το παρεις... Το register στο site χρειαζεται για μελλοντικη αναβαθμιση.

 

 

@ασχετο : (αν και το FTP μας αφορα λιγουλακι..)

 

ρε παιδια , γιατι σερνεται ετσι το wi-fi του ps3 ???....

 

Απογοητέυτικα.... Αντε να περασεις 40GB παιχνιδι...χεχ

 

Ειπα να μην μπλεκω αλλο με καλωδια απο το σαλονι στο δωματιο, και του πεταξα μερικα Games στον εσωτερικο με FTP απο PC και σερνοταν...

 

Ξαναγυριζω σε wired GbE και ας εχω και καλωδια μεσα στα ποδια μου....Δεν βλεπω αλλη λυση.

Εχω και 3φασικο και με βλεπω χλωμοτατο και με Power over Ethernet.

Βαλε βγαλε και αμολα καλουμπα 20μ!!!

Για ποιο λόγο μέσω ftp,δεν χρειάζεται.Αντιγραφή επικόλληση από σκληρό και τελείωσες.Και για παιχνίδια(αρχεία)>4gb πρόγραμμα splitter μόνο για το μεγάλο αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,

 

υπάρχει κάποιος λόγος να πάω απο ps3break v1.2 σε 1.7 με το PS3Break Loader;

Θέλω να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ το assassin's creed 3 τι πρόβλημα θα έχω;

Και τέλος τρέχω το PS3Break Loader με το NetFrame 4.0 και δεν ξεκινά ξέρετε γιατί; σας έχει συμβεί;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμμη αν κούρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...