Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του λοιπόν,

 

τα έκανα όλα έβαλα το patch για BLES00910 και έκανα όλη την διαδικασία(για εξωτερικό δίσκο) και παίρνω 80010009 error

 

Με εχει κουράσει το assasin's brotherhood μήπως έχετε καμιά ιδέα;;;;

 

ευχαριστώ

 

δες αυτο: Link

φροντισε να σβησεις οτι προηγουμενο update εχεις κανει για το παιχνιδι και μετα να ξαναβαλεις το αντιστοιχο για την εκδοση που εχεις. παντως το παιχνιδι πεζει κανονικα. για την εκδοση BLES00909 που εχω εγω ήταν πολυ σημαντικο να φτιαξεις τον φακελο ASSASSIN_ISO στο USERDIR μεσα. Οταν το εφτιαξα επεξε κανονικα. Μηπως αυτο δεν εχεις κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δες αυτο: Link

φροντισε να σβησεις οτι προηγουμενο update εχεις κανει για το παιχνιδι και μετα να ξαναβαλεις το αντιστοιχο για την εκδοση που εχεις. παντως το παιχνιδι πεζει κανονικα. για την εκδοση BLES00909 που εχω εγω ήταν πολυ σημαντικο να φτιαξεις τον φακελο ASSASSIN_ISO στο USERDIR μεσα. Οταν το εφτιαξα επεξε κανονικα. Μηπως αυτο δεν εχεις κανει?

Αυτό που έκανα μάλλον λάθος είναι ότι στην αρχή έβαλα το patch BLES00909, μετά είδα ότι χρειάζεται το BLES00910....δεν έσβησα το προϋγούμενο και έβαλα το καινούργιο(βλακεία).

Θα τα σβήσω όλα και θα ξαναβάλω το σωστό patch BLES00910.

Το ASSASIN_ISO το έφτιαξε μόνο του το manager όταν το έκανε copy στον εξωτερικό HDD.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μολις πριν λιγο εκανα jb και περασα δοκιμαστικα ενα game απο bd στον εσωτερικο του ps3. Εχω εναν 500αρι εξωτερικο φατ32 και εχω κατεβασει και μερικα παιχνιδια. Πως τα περναω απευθειας απ το pc ? Τι φακελους πρεπει να φτιαξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Παιδια μολις πριν λιγο εκανα jb και περασα δοκιμαστικα ενα game απο bd στον εσωτερικο του ps3. Εχω εναν 500αρι εξωτερικο φατ32 και εχω κατεβασει και μερικα παιχνιδια. Πως τα περναω απευθειας απ το pc ? Τι φακελους πρεπει να φτιαξω ?

 

Χωρις εξωτερικο, με FTP.

 

1) Βρες απο το ιντερνετ ενα FTP package (*.pkg) για PS3. (πχ BlackB0x FTP v1.2)

2) Βαλτο σε ενα FAT32 usb stick. Βαλε το stick στο PS3.

3) Βρες στο μενου του PS3 το "Install package Files" και διαλεξε το αρχειο αυτο (*.pkg)

4) Ps3 menu >Configure Internet connection > manual > βαλε την IP του PC για gateway (px 10.10.10.1), μασκα , και μια ΙP στο PS3 (px 10.10.10.2). Βαλε και ενα τυχαιο Primary DNS για να το παρει>save settings

5) Παλι στο μενου>>Games>Run BlackB0x FTP Server.

6) Πας στο PC σου, σετταρεις τα ιδια ΙP αντιστροφα, τρεχεις πχ το Fιlezilla > connect PS3 IP στο port21.

7) Πας στο directory (κατι σαν hdd0/../games../GAMEZ/LAN12345) η τελος παντων βρες που περασε το δοκιμαστικο σου game αναλογως τι manager εχεις. Καποιο version του Gaia Manager δεν εχει το "GAMEZ" folder αλλα κατι αλλο.

8) FTP Copy ολο το πχ ΒLES00456 αρχειο εκει...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 40αρι δισκο :D :D XD Τεσπα το βρηκα ηταν ευκολη διαδικασια.

 

 

Ξαναλεω καποιος πρεπει να αλλαξει το πρωτο ποστ και να βαζει λινκ με how to και updates :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απ οτι διαβασα και στο οδηγο που παραθεσες αλλα και σε προηγουμενα ποστ ειδα οτι αφου αγορασεις το usb ειναι ευκολο να συνεχισεις.

 

Οποτε η αγορα του usb ειναι αρκετα σημαντικη!!!!

Ποιο ειναι το καλυτερο usb αυτη την στιγμη;;;

Αξιζει τα λεφτα του το αυθεντικο με τα 100 ;;;;

 

Ευχαριστω Πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι διαβασα και στο οδηγο που παραθεσες αλλα και σε προηγουμενα ποστ ειδα οτι αφου αγορασεις το usb ειναι ευκολο να συνεχισεις.

 

Οποτε η αγορα του usb ειναι αρκετα σημαντικη!!!!

Ποιο ειναι το καλυτερο usb αυτη την στιγμη;;;

Αξιζει τα λεφτα του το αυθεντικο με τα 100 ;;;;

 

Ευχαριστω Πολυ

 

εγω αγορασα το ps3break v1.1 το οποιο είναι πληρως αναβαθμησιμο και δουλευει άψογα. Βεβαια πρεπει να σου πω πως πρεπει να το ψαξεις καλα απο που θα το αγορασεις γιατι κυκλοφορουν και εκδοσεις usb dongles που δεν αναβαθμιζονται. μπες στην επισημη ιστοστελιδα τους Link και δες για επισημους αντιπροσωπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks :] Βασικα με το πσ3σπλιτ επιλεγω τον φακελο κανει σπλιτ και μου φτιαχνει ενα αρχειο αρκετα μικροτερο απ το original. Το αρχικο τι το κανω ? Αυτη ειναι η διαδικασια ? Κατι παραξενο πρεπει να εκανα :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thanks :] Βασικα με το πσ3σπλιτ επιλεγω τον φακελο κανει σπλιτ και μου φτιαχνει ενα αρχειο αρκετα μικροτερο απ το original. Το αρχικο τι το κανω ? Αυτη ειναι η διαδικασια ? Κατι παραξενο πρεπει να εκανα :blink:

 

δεν γνωριζω φιλε μου. προσπαθησε να βρεις καποιο tutorial απο το internet.

 

για το psarc extractor νομιζω το link εχει οδηγιες

ψαξτο λιγο.

 

edit: δες και εδω

Link

 

και εδω απο το επισημο site:

Link

Επεξ/σία από aggelos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έκανα μάλλον λάθος είναι ότι στην αρχή έβαλα το patch BLES00909, μετά είδα ότι χρειάζεται το BLES00910....δεν έσβησα το προϋγούμενο και έβαλα το καινούργιο(βλακεία).

Θα τα σβήσω όλα και θα ξαναβάλω το σωστό patch BLES00910.

Το ASSASIN_ISO το έφτιαξε μόνο του το manager όταν το έκανε copy στον εξωτερικό HDD.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

 

Καλημέρα ASSASIN-ΧΑΡΗΣ 0-1 το άτιμο έπαιξε.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αγορασα το ps3break v1.1 το οποιο είναι πληρως αναβαθμησιμο και δουλευει άψογα. Βεβαια πρεπει να σου πω πως πρεπει να το ψαξεις καλα απο που θα το αγορασεις γιατι κυκλοφορουν και εκδοσεις usb dongles που δεν αναβαθμιζονται. μπες στην επισημη ιστοστελιδα τους Link και δες για επισημους αντιπροσωπους.

σε αυτό κάνεις λάθος φίλε..

επίσημες και ήταν οι εκδόσεις που δεν παίρναν αναβάθμιση.. απλά ήταν από τα πρώτα usb που τους είχαν τελειώσει οι επεξεργαστές της atmel και βάζαν pic.. είχαν αναφορά και στο site παλιά ότι "ψάχνουν" να βρουν πως θα αναβαθμιστεί αλλά με το που πήγαν τα downloads στο gogsoftware το σβήσανε και ούτε λόγος πλέον.. ήμουν κι εγώ από τους "τυχερούς" γι' αυτό δεν ξαναγοράζω ps3break και στράφηκα σε πιο φθηνή λύση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...