Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πρόβλημα με τα loading times για το συγκεκριμένο παιχνίδι νομίζω είναι γενικό και δεν σχετίζεται με το firmware. Και πριν που είχα 3.55 kmeaw, αλλά και τώρα με rebug 4.41 οι χρόνοι είναι ίδιοι. Μιλάμε για περίπου 4-5' από την ώρα που θα πατήσεις στο ΧΜΒ μέχρι να φορτώσει το saved game αλλά από εκεί και πέρα δεν υπάρχει καθόλου loading (ακόμα και αν χάσεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello guys

 

βρίσκομαι σε 4.30 rogero και αποτι φαινεται θα πρέπει να αναβαθμίσω και εγώ γτ πλησιάζει το λιώσιμο το GTAV. 2 ερωτήσεις έχω...

 

Ποιο είναι το καλύτερο cfw για εσάς αυτή τη στιγμή?

Ποια είναι η διαδικασία εγκατάστασης? (το βάζω κατευθείαν πάνω από rogero και XMB?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα Habib 4.46 v1.13 ειναι το πλεον "καθαρο" και αξιοπιστο, Οτι εχω δοκιμασει τρεχει ανετα χωρις προβληματα.

Προσεξτε το 1.13.

Μην βαλετε μεταγενεστερα habib, rogero οσο και διαφορα αλλα που κυκλοφορουνε γιατι εχουνε θεματα ειδικα οσα χρησιμοποιουνε το cinavia fix

Και μακρια απο Τeam SGK γιατι εχουν αναφερθει bricks.

Το συγκεκριμενο habib 1.13 μπαινει απευθειας πανω απο ΧΜΒ αφου εχουν απεγκατασταθει οποιαδηποτε spoofers. Και μη ξεχνατε αφαιρεση δισκων απο το drive και αποσυνδεση απο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω super slim CECH4004a δεν μπορει να Δει το usb stick γενικα ασχετο με χακαρισμα...κ δεν χακαρετε ε; περιμενω cobra ode?

 

http://www.cobra-usb.com/download.html

μπορω να χακαρω την κονσολα μου; με αυτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα super slim δεν γινoνται hack ακομα. Θα πρεπει να περιμενεις αυτα τα καινουργια ode, αλλα απο οτι ακουσα θα χρειαζονται και soldering. Αυτα τα Usb της cobra εχουν γινει αχρηστα απο τοτε πoυ βγηκαν τα καινουργια cfw.

Για το usb που δεν το διαβαζει, νομιζω πρεπει να ειναι σε fat 32 φορμαρισμενο για να το βλεπει. Δοκιμασε καποιο αλλ usb stick μηπως το συγκεκριμενο εχει προβλημα, αν συνεχιζει να μην τα διαβαζει, τοτε καλυτερα να το πας για service εφοσον εχεις εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πάρω οτι έχει μέσα ο dev_hdd0 απο το ενα ps3 και τα βάλω στο dev_hdd0 ενος αλλου ps3 που δεν έχει τίποτα μέσα θα έχω κάποιο πρόβλημα; Και τα 2 έχουν Habib 4.46

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχεις θεμα ειδικα με τα μεγαλα αρχεια > 4GB

Αυτα πως θα τα περασεις;

Επισης στον φακελο home/XXXXXXX000X που εκει μεσα ειναι τα user files ορισμενα απο αυτα ειναι συνδεδεμενα στον συγκεκριμενο σκληρο και κονσολα. Μπορει να εχεις θεμα με τα locked save games.

Πιθανον να χρειαστεις να κανεις rebuild database μετα απο το recovery menu

Μονο με τα contents του φακελου GAMES δε θα εχεις θεμα. Τα υπολοιπα ολο και κατι θα βρεθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ftp τα εχω περασει στο pc και θα τα περασω παλι με ftp. Εμενα με νοιαζει πιο πολυ τα αρχεια των παιχνιδιων που ειναι στον φακελο games τα παιχνιδια στον GAMES και τα saves τα οποια τα εχω περασει σε στικακι δεν ξερω αν εχουν κατι αλλο οι αλλοι φακελοι που μπορει να χρειαστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φακελος games περιεχει τα madatory install data καθως και τα updates. δεν επηρεαζεται

το ιδιο και ο GAMES που εχεις μεσα τα backups

οσον αφορα τα υπολοιπα ειναι μεσα στον φακελο home/000000000Χ (savedata, trophies, edats για psn-pkg games)

θα χρειαστεις νομιζω και τα trophydata εγω τουλαχιστον αυτο ειχα κανει οταν αλλαξα σκληρο

διαβασε και εδω

http://www.insomnia.gr/topic/467362-ερωτησεις-απαντησεις-faq-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52217000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...