Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είσαι σε έκδοση πάνω απο 3.55 official, έχει βγει κάτι ή μόνο με Ε3 κλπ κάνεις δουλειά; Γενικά πιστεύω έχει αργήσει πολύ το απευθείας softmod όπως γινόταν παλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια καλημερα παιδευεομαι εδω και ενα 2ωρο περιπου λπν

εχω slim ps3

το ειχα αφησει με το cfw rogero 4.41

και επειδη βγηκε το splinter cell σμρ

πηγα να βαλω το rogero 4.46 update!

αφου το εβαλα λοιπον εγινε το update και μετα μπαινω στον multiman (4.40)

ξεχνωντας να βαλω ομως ξανα το δισκακι μεσα στο drive..και μου εβγαλε ενα μνμ περι bd-rom

αλλα μετα εμπαινε κανονικα στον multiman..

το προβλημα μου ειναι πλεον πως οτι cfw να βαλω

δεν μου φορτωνουν τα παιχνιδια..δλδ παταω καποιο παιχνιδι και με πετα στο μενου του ps3

και αντι να μου βγαζει και το παιχνιδι που εχω στην κονσολα και το παιχνιδι που εχω επιλεξει,

μου εμφανιζει μονο το παιχνιδι που εχω μεσα στην κονσολα..

 

Επεξ/σία από euxoulhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγω έχω θέμα με το MGS4 την Anniversary σε Rogero 4.46 (και σε 4.41 το χα το θεμα)

 

Ενω τρεχει και κανει κανονικα το Install, στην Game Screen Menu (new game κτλ.) δεν αποκρίνεται ο μοχλός καν.. καμια λυση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω απο 3.55 μονο με ανοιγμα κονσολας.Και μονο αν ειχε εργοστασιακο firmware 3.55 και κατω

Κρίμα, τόσο καιρό κι ακόμη να μην θέλει άνοιγμα η κονσόλα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Να'σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανενας με μπαναρισμενη κονσολα το  sen enalber 5.2 ? λενε οτι με αυτο μπορεις να αλλαξεις το consoleid και να συνδεθεις κανονικα. το consoleid πως το βρισκουμε? πες οτι εχουμε μια κονσολα την οποια δεν χρησιμοποιουμε και θελουμε να βαλουμε το consoleid εκεινης, στην μπαναρισμενη, τι κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το εβαλα λοιπον εγινε το update και μετα μπαινω στον multiman (4.40)

 

Φυσικα και δε θα σου παιξει κανενα παιχνιδι αφου ο ΜΜ 4.40 ειναι ασυμβατος με 4.46 cfw.

Πρεπει να βαλεις ΜΜ 4.46.01 και τοτε θα σου τρεχουν

 

Παίδες εγω έχω θέμα με το MGS4 την Anniversary σε Rogero 4.46 (και σε 4.41 το χα το θεμα)

 

Ενω τρεχει και κανει κανονικα το Install, στην Game Screen Menu (new game κτλ.) δεν αποκρίνεται ο μοχλός καν.. καμια λυση??

Το συγκεκριμενο εχει θεμα με τα splitted files νομιζω.

Δηλαδη κοιτα αν εχει αρχεια <4GB με καταληξη 661 η κατι τετοιο. Οπως και να εχει το θεμα πρεπει να κανεις το εξης

Το περνας σε εξωτερικο σκληρο οπως ειναι με τα splitted files, και μετα με copy μεσω ΜΜ το περνας στον εσωτερικο ωστε να σου ενωσει ολα τα splitted files αυτοματα σε ενα μεγαλο. Τοτε θα τρεξει κανονικα.

 

δοκιμασε κανενας με μπαναρισμενη κονσολα το  sen enalber 5.2 ? λενε οτι με αυτο μπορεις να αλλαξεις το consoleid και να συνδεθεις κανονικα. το consoleid πως το βρισκουμε? πες οτι εχουμε μια κονσολα την οποια δεν χρησιμοποιουμε και θελουμε να βαλουμε το consoleid εκεινης, στην μπαναρισμενη, τι κανουμε?

Πρεπει να βαλεις valid console id (ακριβως οπως το ειπες απο μη μπαναρισμενη κονσολα) οσο για το συγκεκριμενο Sen Enabler δεν ξερω πως δουλευει μιας και δε χρησιμοποιω το προγραμμα.

Την ιδια δουλεια κανουν πολυ καιρο τωρα αλλα homebrews οπως PSIDpatch και ο Iris Manager 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ολα καλα δουλεψαν ολα (γτ αντιμετωπισα και αλλα προβληματακια)

εβαλα τελικα το roger 4.46 v1.01 +multiman 4.46 καθως και εκανα enable το bd simulator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rogero εχει θεματα στο 4.46 να ξερεις.

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα ετσι αναφερουν αρκετοι και απο fora του εξωτερικου

Εγω εχω μεινει σε Habib 4.46 v1.13, και αυτο προτεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο εχει θεμα με τα splitted files νομιζω.

Δηλαδη κοιτα αν εχει αρχεια <4GB με καταληξη 661 η κατι τετοιο. Οπως και να εχει το θεμα πρεπει να κανεις το εξης

Το περνας σε εξωτερικο σκληρο οπως ειναι με τα splitted files, και μετα με copy μεσω ΜΜ το περνας στον εσωτερικο ωστε να σου ενωσει ολα τα splitted files αυτοματα σε ενα μεγαλο. Τοτε θα τρεξει κανονικα.

 

Μα μέσω FTP το περνάω στο PS3 (χαλασμένο Blu-Ray) και πάντα μου παιζε οποιοδήποτε πέρναγα..

 

Απ ότι κατάλαβα πρεπει να ναι κατι πολυ μικρο, αν βαρεθω, ια να μην ασχοληθώ άλλο, θα βάλω την "παλιά" έκδοση που δουλεύει στανταρ χωρις αυτο το προβλημα σε ps3 φιλου (χαλασμενο blu-ray κι αυτου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγω σου ειπα να μη το περασεις με ftp :)

Σου ειπα να το περασεις με σκληρο και copy μεσω MM. Το rip που προφανως εχεις εχει μεσα τα splitted αρχεια. Γι αυτο και σου ειπα καντο copy μεσω ΜΜ για να στα ξανακολλησει.

Η μπορεις να το κανεις με καποιο προγραμμα PS3 splitter-joiner για PC μεσα απο τον υπολογιστη και μετα να τα μεταφερεις με ftp στον σκληρο.

για διαβασε εδω κατω κατω στα σχολια

http://www.psjailbreak.gr/2012/12/to-metal-gear-solid-4-guns-of-patriots.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...