Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αφου σου λεει ειναι απατη. μην επιμενεις. αν εχεις κονσολα με ofw δε γινεται jailbreak με στικακια εκτος αν ειναι με εργοστασιακο firmware κατω του 3.55. αν υπηρχε κατι θα στο λεγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αρχειο δεν ειναι σωστο ποια ειναι η απατη?

 

Τι πρεπει να κατεβασω για να το κανω jailbrake?

 

Και αλλου που εχω μπει αυτες τις οδηγιες εχουν.

 

αφου σου λεει ειναι απατη. μην επιμενεις. αν εχεις κονσολα με ofw δε γινεται jailbreak με στικακια εκτος αν ειναι με εργοστασιακο firmware κατω του 3.55. αν υπηρχε κατι θα στο λεγαμε

Δηλαδη επρεπε να ειναι στην εκδοση 3.55 και οχι 4.25 που εχω εγω.

 

Οκ αν ειναι μεχρι νεοτερας το αφηνω?

 

Αυτο εγινε γιατι ο προκατοχος του το αναβαθμισε σωστα?

 

Για να το κανω επρεπε να εχω 3.55 απο τι καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να μαθεις ακριβως τι παιζει με τα PS3 διαβασε εδω

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/

και πες μου τι date code γραφει απο κατω η κονσολα σου καθως και το CECH code

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε παίδες!

 

Είμαι σε Rogero 4.40 αλλά σκέφτομαι να αναβαθμίσω γιατί δεν μπορώ να παίξω το νέο Splinter Cell.

 

Ποιο cfw προτείνετε και πώς γίνεται η εγκατάσταση του? Απλά από το XMB?

 

Σας ευχαριστώ ακόμη μια φορά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@elessar: τα γραφουμε πιο πισω. Απο μενα habib 4.46 v1.13 απο ΧΜΒ οπως εισαι αφου αφαιρεσεις καποιο spoofer αν εχεις πανω, βγαλεις οτι δισκο εχεις μεσα και αποσυνδεσεις το ιντερνετ

@liverpool: ξεχασες το βασικοτερο γραμμα πριν το 03 λογικα πρεπει να ειναι J, K, η L.

Οπως και να εχει αν ειναι απο J και πανω γινεται downgrade με το Ε3 flasher που περιγραφω στο λινκ που σου βαλα πιο πανω. Οχι ομως με απλο στικακι. Πρεπει να βρεις ατομο αξιοπιστο να στο κανει γιατι απαιτειται ανοιγμα της κονσολας. Επισης να ξερεις οτι η κονσολα σου ειναι region UK-ireland. Οχι οτι παιζει ρολο αλλα απλα να το ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι βλακεία έκανα (νομίζω ξέχασα να αποσυνδέσω το internet) και έχω ακριβώς τα ίδια προβλήματα που είχε ο euxoulhs στην προηγούμενη σελίδα.

 

Έβαλα το 4.46 v1.13 που έγραφες πιο πάνω όπως και το multiman 4.46 αλλά τώρα δεν μπορώ να φορτώσω κανένα παιχνίδι από το multiman εκτός από αυτό που είναι μέσα στο BD-ROM...

 

Έχω αγχωθεί... Ελπίζω να μην τα έχασα όλα....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liverpool: ξεχασες το βασικοτερο γραμμα πριν το 03 λογικα πρεπει να ειναι J, K, η L.

Οπως και να εχει αν ειναι απο J και πανω γινεται downgrade με το Ε3 flasher που περιγραφω στο λινκ που σου βαλα πιο πανω. Οχι ομως με απλο στικακι. Πρεπει να βρεις ατομο αξιοπιστο να στο κανει γιατι απαιτειται ανοιγμα της κονσολας. Επισης να ξερεις οτι η κονσολα σου ειναι region UK-ireland. Οχι οτι παιζει ρολο αλλα απλα να το ξερεις

Κ03 ειναι.Δεν το ριψοκινδυνευω, γιατι μετα θα το κλαιω...

 

Απο αγγλια ειναι η κονσολα. Μου την εφερε ο θειος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ03 ειναι.Δεν το ριψοκινδυνευω, γιατι μετα θα το κλαιω...Απο αγγλια ειναι η κονσολα. Μου την εφερε ο θειος μου...

Εσυ φυσικα και οχι

Γι αυτο σου ειπα βρες καποιον να στο κανει. Για οποιον ξερει δεν ειναι δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγω σου ειπα να μη το περασεις με ftp :)

Σου ειπα να το περασεις με σκληρο και copy μεσω MM. Το rip που προφανως εχεις εχει μεσα τα splitted αρχεια. Γι αυτο και σου ειπα καντο copy μεσω ΜΜ για να στα ξανακολλησει.

Η μπορεις να το κανεις με καποιο προγραμμα PS3 splitter-joiner για PC μεσα απο τον υπολογιστη και μετα να τα μεταφερεις με ftp στον σκληρο.

για διαβασε εδω κατω κατω στα σχολια

http://www.psjailbreak.gr/2012/12/to-metal-gear-solid-4-guns-of-patriots.html

 

Αα σορρυ τοτε λάθος μου! :)

 

Πολύτιμη η βοήθεια σου για ακόμη μια φορα!

 

Θα το δοκιμάσω (κάποια στιγμή).. Βέβαια έχω Mac τα 13 τελευταία χρόνια, οπότε θα "ταξιδέψω" μέσω Bootcamp σε Windows :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρεπει να βαλεις valid console id (ακριβως οπως το ειπες απο μη μπαναρισμενη κονσολα) οσο για το συγκεκριμενο Sen Enabler δεν ξερω πως δουλευει μιας και δε χρησιμοποιω το προγραμμα.

Την ιδια δουλεια κανουν πολυ καιρο τωρα αλλα homebrews οπως PSIDpatch και ο Iris Manager 

 

 

 

mtzs εχεις καμια ιδεα πως μπορω να παρω το id  απο την κονσολα που εχω με ofw (νομιζω 4.21 ή κατι τετοιο) η κονσολα εχει χαλασμενο bluray οποτε ειναι αχρηστη...

 

και μετα ενα tutorial πως περναω το id στην κονσολα με το cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...