Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ταχυτητες που πιανετε φαινονται παραδεισος σε εμενα ;)

 

Αλλα τι να πεις,με adsl που πιανει με χιλια ζορια κανα 4mb/s download δουλεια δεν κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γ) Στο δικό μου δίκτυο με Gigabit switch και jumbo frames enabled (οχι οτι παίζει ρόλο απλά σας πουλάω μουρη :-D  ) η μέγιστη ταχύτητα επιτυγχάνεται με 2 ταυτόχρονα transfers και μιλάμε για 13-15MB/sec σε μεγάλα αρχεία. Σε μικρότερα η μέση ταχύτητα πέφτει...

 

spocky πιάνεις πολύ καλή ταχύτητα αλλά για κανένα λογο δεν θα σου κάνει στα 33mb/sec bottleneck το sata1 :)

Αχχ αυτά τα jumbo frames.... έτσι και εγώ πήγα και πήρα μία δεύτερη ακριβή 1000 asus με jumbo και προς έκπληξη μου πήγαινε πολύ χειρότερα  από την onboard 1000 realtek  , ήτε τα ενεργοποιούσα ήτε όχι τα frames . Και έτσι έχω από τότε το ps3 μόνιμα στην realtek και το ίντερνετ στην asus. Πάντως για μεγάλα αρχεία δοκίμασε με 1 connection και απευθείας στο pc με τα στοιχεία που εγραψα. Αν θυμάμαι καλά απ'όταν έκανα δοκιμές πήγαινε πολύ καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με Filezilla + MM η με το SIngstar Replacement :P  μεταφερω με 10MBps μεσο ορο.


Μερικες ερωτησεις θελω να κανω στους γνωστες του hacking, ειναι ενας συγγενης μου που εχει 3.41 σπασμενο με στικακι μαλλον , θελει να κανει αναβαθμιση σε καποια νεωτερη εκδοση οποτε οι ερωτησεις ειναι:

 

1) μπορει να παει απευθειας σε καποιο 4.50 π.χ.? Απευθειας οχι αλλα μπορει ανετα με 3-4 βηματα που πρεπει να κανει για περισσοτερη ασφαλεια

2) εαν οχι τι διαδικασια χρειαζεται? Περασμα 3.55 Official απο Recovery Mode --> Περασμα CFW3.55 (rogero 3.55 v7 η KMEAW 3.55) απο recovery mode --> Περασμα QA Toggle μεσω install package files Και ενεργοποιηση αυτων ---> Περασμα CFW 4.50 (εγω προτεινω habib 4.50 v1.0) απο ΧΜΒ

3) ποια εκδοση να προτιμησει? Habib 4.50 v 1.0

4) με τα παιχνιδια που εχει στον δισκο τι γινεται? θα παιζουν? και εαν δεν παιζουν θα μπορει να τα σβησει και να περασει καποιο αλλο? Θα χρειαστει να αλλαξει τα EBOOT η τα modfied με τα ORIginal EBOOT και να κανει ΟΛΑ τα OFFICIAL GAME UPDATES

Αν το αποφασισετε στειλτε μου π.μ να στειλω αναλυτικο οδηγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardianx71 μόλις έβαλα static IP στο PS3 μου ξανά (μετά απ το Recovery) και παρατήρησα οτι το μέγιστο MTU (πλεονασμός να πεις "μεγιστο MTU" γιατι το Μ σημαίνει maximum αλλά τέσπα :-D ) είναι 1500 οπότε λογικόν το ότι δεν βλέπεις διαφορά με jumbo

Φοβάσαι να το συνδέσεις με το ρουτερ/switch ή δεν ήθελες να δώσεις χρήματα για gigabit switch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω ότι η 1.2 δουλεύει σε όλα από 4.21 και μετά. Πάντως Link.png Site: αυτό είναι signed για 4.46 eboot resigner

Edit

oops... λάθος λίνκ. Αυτό είναι ο resigner

Link.png Site: Αυτό πρέπει να είναι το σωστό

Επεξ/σία από guardianx71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...