Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή παρακολούθησα τη συζήτηση μεταξύ habib και mtzs προτείνω να ακολουθήσουμε όλοι την συμβουλή του mtzs. Ο habib κάνει πραγματικά σαν παιδάκι του δημοτικού σε μια απλή ερώτηση. Φανταστείτε να του την έλεγε κιόλας.

Επίσης του steven το πέρασα από recovery χωρίς να έχω Qa flag enabled και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Βέβαια καλό θα ήταν να ακολουθήσετε τα βήματα που πρότεινε ο mtzs.

ποιο είναι το forum που είχε συζητηση ο mtzs με τον habib?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

thanks.πολύ καλά του τα πε ο matzos. Αυτός ο habib τα χε βρεί όλα έτοιμα πιστέυω και είχε εύκολο έργο να τροποποιήσει ένα cfw,γιατι δεν δημιούργησε τίποτα στην ουσία ,απλά τροποποίησε σε ενα έτοιμο cfw του rogero και του kmeaw.Αντε μωρε το ψωνισμένο πιτσιρίκι την έχει δει κάπως .Θα γραφτώ και γω σ αυτό το forum να του τα ψάλλω ,χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει δισκακι μεσα οπωσδηποτε

Απο κει και περα ισως θελει BD Mirror + internal η external αναλογα με το απο που το τρεχεις.

  

Το internal δεν έχω βάλει. Ξαναδοκιμαζω. Αν δεν ποσταρω, τότε όλα πήγαν καλά και δεν το έσπασα.

ThanksWell guess what

It still won't work και ας έχω κανει τα updateμέσω multiman

  

Οχι. Τσου. Νιετ. Oh hell no.

Με Steven, φόρτωσε...

 

I quit, για αυτό το τριήμερο.

XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία όταν παίζω ένα παιχνίδι μου κάνει ανα 10-15 δεύτερα ένα κόψιμο στον ήχο, παίζει να φταίει το ps3fantool  που τρέχω ταυτόχρονά; Από cfw είμαι με το habbib! Το έχει συναντήσει κανείς άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παιζει ναναι αυτο αν εισαι σε 4.50cfw + fan control

Στην τελευταια του εκδοση για 4.53 δεν υφισταται

Οκ ευχαριστω, λέω να βάλω το Stephen τότε κάποια στιγμη. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε,εχω το ιδιο θεμα και εγω..η μονη λυση ειναι να δουλευεις το φαν κοντρολ οχι σε payload αλλα σε manual..εγω το δουλευω στο x60 με τελειες θερμοκρασιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια που μιλάτε για fan control, επειδή δεν ξέρω, μπορείς να παρακολουθείς τη θερμοκρασία ενώ παίζεις ένα παιχνίδι; Ή μόνο μέσα απο τον multiman τη βλέπεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν μπορει καποιος να μου απαντησει σε ενα προβλημα.

κατεβασα το grand theft και εχει ενα αρχειο fix355 το οποιο

δεν ξερω που μπαινει και πως τρεχει  δεν κανει

update και δεν εχει ηχο. αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια που μιλάτε για fan control, επειδή δεν ξέρω, μπορείς να παρακολουθείς τη θερμοκρασία ενώ παίζεις ένα παιχνίδι; Ή μόνο μέσα απο τον multiman τη βλέπεις;

Οι τροποι για να δεις θερμοκρασια στο ΠΣ3 ειναι:

1. Μεσα απο τον ΜΜ

2. Μεσα απο το Fan Control utility

3. Με το PS3 Temp Control v1.01: Ειναι homebrew που εγκαθισταται ως pkg. Δεν το εχω δοκιμασει. Αναφερεται πως βλεπεις και παρακολουθεις real time την θερμοκρασια μεσω pc αφου συνδεθεις στο PS3 με ftp (Στο συνοδευτικο προγραμμα του pc βαζεις την ip address του PS3). Το changelog αναφερει τα εξης

  • PS3 Notifications will show CPU+GPU Temps on your PS3.
  • Windows Notifications will show CPU+GPU Temps in the Windows Taskbar.
  • You can setup the delay of the Notifications from 1sec up to 1min.
  • Log Date+Time, running Process and CPU+GPU Temps.
  • Delay is changeable between 1/2/5/10/15/30/60mins.
  • Emergency Shutdown will auto shutdown your PS3 if CPU/GPU Temps exceed 80C.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το rocksmith (first and original) και με κάποιο μαγικό τροπο πέσανε τα dlc του στον δίσκο μου.

 

Ερώτηση

 

Τα original games σε ποιο path κάνουνε install?

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hdd0/game/BLESXXXXX (προσεξε το game και οχι GAMES) Αντιστοιχει σε οτι εχει μεσα το GAME DATA UTILITY του ΧΜΒ. Αν σβησεις τα data απο το Game Data Utility του ΧΜΒ θα εξαφανιστουν και απο τον game και το αντιστροφο.

αν και το BLESXXXX μπορει να αλλαζει σε ορισμενες περιπτωσεις αναλογα με το παιχνιδι και να γινεται NPUBXXXX. Σπανιο ομως αυτο. Συνηθως ειναι στον ιδιο ονομαστικα φακελο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ενδιαφερεται  για το e3 ode pro για το ps3 μπορει να κοιταξει εδω ..... http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/231480-e3-ode-emulator/

το προιον ειναι αμεσα διαθεσημο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...