Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον κατι που παρατήρησα.

Εαν ενεργοποιήσω το fan control και παω να ακουσω μουσικη η να δω κανα videaki μεσα απο το xmb μετα απο κανα 3λεπτο περιπου θα freezarei η κονσολα, με μονη λυση να την κλείσω απο το κουμπί, και καποιες φορες ακομη τραβαω καλωδιο (!) απο την μπριζα αφου δεν νιωθει τιποτα το ps3..
 
Το προβλημα δεν εμφανίζεται εαν ειμαι μεσα σε παιχνίδι η στον showtime, μονο εαν μένω στο xmb. Προσοχή με το fan control λοιπον!
Το εχω προσεξει σε αρκετά cfw και παντα υπευθυνο ειναι αυτο!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον κατι που παρατήρησα.

 

Εαν ενεργοποιήσω το fan control και παω να ακουσω μουσικη η να δω κανα videaki μεσα απο το xmb μετα απο κανα 3λεπτο περιπου θα freezarei η κονσολα, με μονη λυση να την κλείσω απο το κουμπί, και καποιες φορες ακομη τραβαω καλωδιο (!) απο την μπριζα αφου δεν νιωθει τιποτα το ps3..

 

Το προβλημα δεν εμφανίζεται εαν ειμαι μεσα σε παιχνίδι η στον showtime, μονο εαν μένω στο xmb. Προσοχή με το fan control λοιπον!

Το εχω προσεξει σε αρκετά cfw και παντα υπευθυνο ειναι αυτο!

 

μην το βάζεις σε payload να χρησιμοποίησις mode2 0χ65

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο. εχει οντως θεμα εκει επειδη default ειναι το payload. Αν το αλλαζεις σε καποιο αλλο mode νομιζω δε το κανει

Εχει φτιαχτει σε 4.53 γιατι εχει βγαλει απο default το payload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια σας για να κρακαρο μια κονσόλα!! Είναι παλιά και ο κοσμικός του είναι cechl04!! Μπορούμε να κάνουμε τίποτα η δεν γίνετε;;

Αν η κονσόλα σου είναι κάτω από 3,55 γίνετε να το κάνεις μόνος σου.

αν είναι πάνω απο 3.55 μπορείς να το κάνεις downgrade στην κονσόλα που έχεις!!!

 

 

P.S Για σου mtzs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Ερμακ.

Για οσους δεν γνωριζουν ειναι απο τα εξεχοντα μελη της ελληνικης PS3 hack σκηνης με πολλες γνωσεις και ο δημιουργος του πρωτου Ελληνικου αλλα το σημαντικοτερο σταθερου και brick free custom firmware σε 4.50

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορεις, αλλα θα σου λεγα να ελεγξεις αν εισαι QA enabled με το button combo και να το κανεις εαν και εφοσον τα QA ειναι ενεργα

Αλλιως εγω λεω downgrade σε 3.55 ενεργοποιηση QA + Περασμα OFW 3.55 και μετα να περασεις το Steven


Ποιο είναι το πιο σταθερό και Latest CFW;

Steven 4.53 v1.0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περασα τελικα απο πανω απο το habib και πηγαν ολα οκ.Με το νεο firmware διορθωθηκε και το αλλο προβλημα με το MGS4 που ειχα αναφερει στο αλλο τοπικ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορεις, αλλα θα σου λεγα να ελεγξεις αν εισαι QA enabled με το button combo και να το κανεις εαν και εφοσον τα QA ειναι ενεργα

Αλλιως εγω λεω downgrade σε 3.55 ενεργοποιηση QA + Περασμα OFW 3.55 και μετα να περασεις το Steven

Steven 4.53 v1.0

 

Με Multiman 4.46 είμαστε οκ ή θέλουμε νεώτερο;

 

Θυμησέ μας μια το combo για έλεγχο QA toggle..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...