Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαφως και θες τον τελευταιο ΜΜ 4.53.04 νομιζω

Καντο update μεσα απο τον ΜΜ

Εσυ αφου εχεις κανει dehasing αν θυμαμαι σωστα πρεπει να εισαι με QA ενεργα

Αλλα οπως και να εχει εισαι εδω (#ποστ 10)

http://www.insomnia.gr/topic/467362-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-faq-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-cfw-%CF%83%CF%84%CE%BF-playstation-3/

Το rebug toolbox δουλευει μεχρι 4.46 στην 2.01.05 εκδοση του ομως.

Καλυτερα το button combo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαφως και θες τον τελευταιο ΜΜ 4.53.04 νομιζω

Καντο update μεσα απο τον ΜΜ

να συμπληρώσω εδώ ότι καλύτερα θα ήταν να βάλεις πρώτα τον 4.50.00 και μετά τον τελευταίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια... προσφατα ειδα καποιους σε διαφορα site να ανεβαζουν τα saves τους απο καποια παιχνιδια για ps3 ,που περνοντας τα στο δικο σου ps3 να κερδισεις καποια trophies ευκολοτερα... δοκιμασα να το κανω αλλα το ps3 μου μου εβγαζε συχνα θεματα, ειτε corrupt ,ειτε τα αναγνωριζε αλλα μεσα στο παιχνιδι δεν τα εβρισκα. ξερετε τι περιπου παιζει με το θεμα και αν ειναι αυτο εφικτο να γινει;

το ps3 μου ειναι το slim με τα τελ official updades... ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Saves του PS3 ως επει το πλειστον ειναι κλειδωμενα σε χρηστη ειδικα μετα τα τελευταια firmware updates.

Νομιζω 1-2 firmware version αφοτου αρχισε να υποστηριζεται το cloud save για χρηστες PS PLus.

Παλαιοτερα ισχυε εν μερει αλλα μεμονομενα αναλογα με το παιχνιδι. Σε ορισμενα δεν μπορουσες να περασεις ουτε τα δικα σου saves αν τα εσωζες σε στικακι και μετα ηθελες να τα περασεις πισω (χαρακτηριστικο του GT5)

Εν κατακλειδι για να ξεκλειδωσεις ενα save αλλου χρηστη και να το περασεις στο δικο σου ΠΣ3 πρεπει να χρησιμοποιησεις το 

aldo's bruteforce save data (προγραμμα που τρεχει σε pc), αλλα η διαδικασια ειναι για μενα βαρετη.

η το PS3 save resigner το οποιο δε ξερω αν δουλευει στα καινουρια (υπαρχει και βιντεο στο youtube)

tutorials θα βρεις αν τα googlareis.

Δοκιμασε το και για τα trophies αν εχεις σωσμενα δικα σου και δε μπορεις να τα επαναφερεις μετα απο αλλαγη δισκου (το aldo's λογικα δουλευει και εκει) αλλα ποιος καθεται να τα κανει ενα ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβηστον εντελως και βρες και βαλε ΜΜ 4.50.00 πρωτα

μετα κανε αναβαθμιση μεσα απο το μενου του ΜΜ αφου εχεις συνδεσει τη κονσολα στο Ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποια CFW βγαζουν ξεχωριστη την κυρια και την Cobra εκδοχη τους? Εφοσον το Cobra προσφερει περισσοτερα υπαρχει λογος καποιος να μην το βαλει? Και καλα σε εντοπιζουν πιο ευκολα για να σε μπαναρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποια CFW βγαζουν ξεχωριστη την κυρια και την Cobra εκδοχη τους? Εφοσον το Cobra προσφερει περισσοτερα υπαρχει λογος καποιος να μην το βαλει? Και καλα σε εντοπιζουν πιο ευκολα για να σε μπαναρουν?

Έχει γενικότερα ακόμα πολλά bug το cobra!!

Δεν θέλουν όλοι να bugiasoun την κονσόλα τους απλά για να παίξουν ps2 games.

Γιαυτό υπάρχει το απλό και σταθερότατο καθαρό cfw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello guys, 

έχω εδώ και 3 χρόνια ένα ps3 και να πω την αλήθεια ποτέ μου δεν το έπαιξα πραγματικά... θέλω να το κάνω jailbreak, κρίμα να κάθεται και άλλο ενώ έχουν βγει τόσα και τόσα και δε το παίζω..

 

επειδή είναι 513 σελίδες μου λέτε που μπορώ να βρώ τον τελευταίο τρόπο για να κάνω jailbreak για να μπορώ να κατεβάζω παιχνίδια απο το Internet? είναι ένα ps3 250gb (ή 260;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες!

 

Όπως γράφετε παραπάνω το τελευταίο και σταθερό cfw είναι το steven 4.53.

 

Μόλις το κατέβασα και είμαι έτοιμος να το εγκαταστήσω από το xmb. Κατέβασα επίσης και την τελευταία έκδοση του multiman 4.53.04

 

Μπορείτε να μου πείτε ποιο πρέπει να εγκαταστήσω πρώτα γιατί την προηγούμενη φορά είχα πρόβλημα με το multiman (δε μου τον αναγνώριζε πριν βάλω την τελευταία τότε έκδοση). Τώρα είμαι σε habib 4.50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γενικότερα ακόμα πολλά bug το cobra!!

Δεν θέλουν όλοι να bugiasoun την κονσόλα τους απλά για να παίξουν ps2 games.

Γιαυτό υπάρχει το απλό και σταθερότατο καθαρό cfw

 

Γμτ, εχω φαγωθει να παιξω ps2. κανας σταθερος τροπος δεν υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...