Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αα δηλαδή στο συγκεκριμένο δεν γίνεται με κανέναν τρόπο έτσι? Ευχαριστώ!

αν ειναι μεχρι εκει που σου εχω γραψει απο θεμα model number/date code εισαι οκ

 

by the way,CECH-2504D δεν υπαρχει,μονο Α/Β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά επειδή και ενας ξάδερφος μου είχε το slim του είχαν βάλει ένα πρόγραμμα και νοικιαζε παιχνίδια και τα αποθηκεύε στη μνημη. Αυτό μπορώ να το κάνω? Και αν ναι με ποιον τρόπο? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γινεται οπως σου εγραψαν πιο πανω

πρεπει να ειναι συγκεκριμμενο μοντελο που να παιρνει cfw

σου στελνω πμ τσεκαρε αν σε ενδιαφερει εχω κονσολα που γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα . Έχω ένα ps3 χακαρισμένο , έχει 120αρι δίσκο . Το πρόβλημά μου είναι ότι έχει γεμίσει ο σκληρός και δεν μπορώ να κάνω install άλλο παιχνίδι . Έχω σβήσει τα περισσότερα saves άλλα έχει ελευθερωθεί λίγος χώρος. Θα ήθελα την βοήθειά σας για να κερδίσω όσο το δυνατόν περισσόρερο χώρο . ( Φοβάμαι να κάνω κάτι μόνος μου καθώτι είμαι ψιλοάσχετος και μήπως πειράξω το hack) . Αναμένω τα φώτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλλαζεις τον δισκο με μεγαλυτερο μεγεθος, η σβηνεις τα παιχνιδια που ειναι περασμενα στον δισκο να ελευθερωθει χωρος.Τα save δεν παινουν μεγαλο χωρο στον δισκο.Κατι αλλο να κανεις δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλλαζεις τον δισκο με μεγαλυτερο μεγεθος, η σβηνεις τα παιχνιδια που ειναι περασμενα στον δισκο να ελευθερωθει χωρος.Τα save δεν παινουν μεγαλο χωρο στον δισκο.Κατι αλλο να κανεις δεν υπαρχει.

 

Έσβησα όλα τα saves (τα παιχνίδια είναι σε εξωτερικό) και γλίτωσα μόνο 20gb . Τα υπόλοιπα είναι κρυφά? Για ''restore default setting'' ή ''restore ps3 system'' ούτε λόγος έτσι?

Επεξ/σία από stdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση μάλλον κυκλοφόρησε τρόπος για να τρέχουν back up παιχνιδιών σε official firmware 4.70.

 

^ Όντως, όποιος μπορεί ας το δοκιμάσει και ας μας πεί

 

http://www.maxconsole.com/threads/playstation-3-backup-games-now-working-on-ofw-v4-70-ps3.43138/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσβησα όλα τα saves (τα παιχνίδια είναι σε εξωτερικό) και γλίτωσα μόνο 20gb . Τα υπόλοιπα είναι κρυφά? Για ''restore default setting'' ή ''restore ps3 system'' ούτε λόγος έτσι?

πας πιο πανω απο τα saves,στην επιλογη Game Data και σβηνεις οτι δεν θες.

εκει μπαινουν ολα τα updates και τα installation των παιχνιδιων που πιανουν πολλα gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Μόλις παρέλαβα ενα ps3 slim από φίλο, δυστυχως σκέτη την κονσόλα και εχω καποιες ερωτησεις:

 

1)καλώδιο hdmi έχω. Τι μου λείπει;;  Αν καταλαβα καλά, μου λείπει μονο ενα καλωδιο AC (σαν αυτο :http://image.made-in...rd-PC046A-.jpg)

Σωστά;;;

2)Εφόσον μου λείπει μόνο αυτό, κάνω λάθος ή ειναι το ιδιο καλωδιο που χρησιμοποιουμε σε καποια ραδιοφωνα αλλα και στα λαπτοπς;;

3) Το μοντέλο είναι CECH-2004B (slim), δε γνωρίζω ουτε με τι firmware ερχεται, ούτε αν ενδεχομενως εχει τσιπαριστει.. Είναι το συγκεκριμένο μοντέλο downgradable? Παίζει ρόλο τί εκδοση λογισμικού θα φοράει μόλις το ανοίξω;; ΑΝ είναι τσιπαρισμένο θα το καταλάβω από κάπου συγκεκριμένα; Απ οτι καταλαβαινετε ειμαι εντελως ασχετος απο ps3, μονο ενα xbox ειχα για λιγο καιρο..

 

ΥΓ: συγγνωμη για τα ερωτηματα 1,2 που ειναι offtopic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σε PS3 Slim (είτε άν έχει CFW είτε OFW) γίνεται να συνδέσω χειριστήριο του PS4 και να παίζω κανονικότατα games; Έχω ακούσει όλα τα κουμπιά δουλεύουν μια χαρά εκτός απο το playstation button. Αυτό σημαίνει πως όταν πατάω το "share" κουμπάκι του PS4 controller, θα δουλεύει σαν "Select" για το ps3; Ρωτάω συγκεκριμένα για αυτό το κουμπί, επειδή παίζω games στα οποια το "select

είναι απαραίτητο. Ευχαριστώ και συγνώμη αν είναι offtopic η ερώτηση μου :] 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Μόλις παρέλαβα ενα ps3 slim από φίλο, δυστυχως σκέτη την κονσόλα και εχω καποιες ερωτησεις:

 

1)καλώδιο hdmi έχω. Τι μου λείπει;;  Αν καταλαβα καλά, μου λείπει μονο ενα καλωδιο AC (σαν αυτο :http://image.made-in...rd-PC046A-.jpg)

Σωστά;;;

2)Εφόσον μου λείπει μόνο αυτό, κάνω λάθος ή ειναι το ιδιο καλωδιο που χρησιμοποιουμε σε καποια ραδιοφωνα αλλα και στα λαπτοπς;;

3) Το μοντέλο είναι CECH-2004B (slim), δε γνωρίζω ουτε με τι firmware ερχεται, ούτε αν ενδεχομενως εχει τσιπαριστει.. Είναι το συγκεκριμένο μοντέλο downgradable? Παίζει ρόλο τί εκδοση λογισμικού θα φοράει μόλις το ανοίξω;; ΑΝ είναι τσιπαρισμένο θα το καταλάβω από κάπου συγκεκριμένα; Απ οτι καταλαβαινετε ειμαι εντελως ασχετος απο ps3, μονο ενα xbox ειχα για λιγο καιρο..

 

ΥΓ: συγγνωμη για τα ερωτηματα 1,2 που ειναι offtopic..

Καλησπέρα.

σου λείπει μόνο καλώδιο το οποίο είναι ίδιο όπως λες με κάποια του εμπορίου.και προφανώς controller

το μοντέλο CECH-2004B είναι downgradable.

αν όταν το ανοίξεις φοράει cfw βάζεις όποιο cfw θέλεις.

αν φοράει OFW τότε πρέπει να το κάνεις downgrade  με flasher (Το στέλνεις σε κάποιον που ξέρει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...