Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

σου λείπει μόνο καλώδιο το οποίο είναι ίδιο όπως λες με κάποια του εμπορίου.και προφανώς controller

το μοντέλο CECH-2004B είναι downgradable.

αν όταν το ανοίξεις φοράει cfw βάζεις όποιο cfw θέλεις.

αν φοράει OFW τότε πρέπει να το κάνεις downgrade  με flasher (Το στέλνεις σε κάποιον που ξέρει)

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση. Κοντρόλερ εχω αγοράσει οποτε ολα οκ.

Μια ερωτηση: αν δω ofw 3.55 και κατω (υπάρχει τετοια περιπτωση αραγε??), τοτε περναω cfw χωρις ανοιγμα κτλπ κτλπ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση. Κοντρόλερ εχω αγοράσει οποτε ολα οκ.

Μια ερωτηση: αν δω ofw 3.55 και κατω (υπάρχει τετοια περιπτωση αραγε??), τοτε περναω cfw χωρις ανοιγμα κτλπ κτλπ;;

ναι αν είναι έως 3.55 (δύσκολο) τότε βάζεις κατευθείαν cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν είναι έως 3.55 (δύσκολο) τότε βάζεις κατευθείαν cfw

4,65 τελικά, αν και δεν κατάλαβα αν είναι cfw η ofw 100%...Για ofw φαίνεται...οπότε προχωράω με δύο ερωτήσεις

1) Μέχρι να προχωρήσω σε τσιπαρισμα, πειράζει να την αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση;;

2) που θα μπορούσα να βρω μια λίστα με άτομα που αναλαμβάνουν τσιπαρισμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά έχω cfw 4.80 πως κάνω update 4.81 cfw είναι απλό η πρέπει να τα σβήσω όλα από το ps3??

Απλα βάζεις από πάνω το νέο cfw(βγάζεις το cd απο το drive)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δηλαδή πατάω εκεί που λέει update από στικακι και βάζω οποίο 4.81 θέλω??πχ Darknet 4.81 CEX v1.00 Cobra 7.3 CFW που είδα στο psjailbreak.gr ότι έχει βγει 

ναι σωστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Ασχοληθηκε μηπως κανεις με τον καινουριο τρόπο για 4.70? Εγω συναντάω δυσκολίες, οποτε αν υπαρχει κανενας και θελει ας μου στειλει pm να του κανω 2-3 ερωτησεις..ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε/έχει αντιμετωπίσει κανένας σας πρόβλημα με το ni no kuni? Το ξεκίνησα προχτές, και μέχρι στιγμής μου ΄κολλησε' 4 φορές σε τυχαία σημεία.Το παιχνίδι το παίζω στον εσωτερικό σκληρό με webman στο 4.80 cfw των rebug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...