Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ φίλε μου, απλά θα ήθελα να μου στείλεις κάποιο link ή κάποιον οδηγό για να δώ κατά πόσο εύκολο είναι και αν όντως είναι να το δοκιμάσω μόνος μου μήπως και τα καταφέρω  συμφωνά με τις οδηγίες σου....

 

Ευχαριστώ πολύ που προσφέρθηκες να με βοηθήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κατέβω από 4.81 cfw σε rebug 4.80.1 κάνω απλή εγκατάσταση ή πρέπει πρώτα να γυρίσω σε 3.55 cfw;

πρωτα 3.55 cfw και μετα βαζεις αυτο που θες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κανω μια ερωτηση ποιες κονσολες ps3 slim τσιπαρονται για να παιζουν παιχνιδια απο τον σκληρο?

Δηλαδη τι να προσεξω στην αγορα μιας μεταχειρισμενης, τι version πρεπει να ειναι για να μπορει να τσιπαριστει.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου

Τι οχι; Μπορει να κανει το Cobra ode και να παιζει απο δισκακια. Αν αξιζει ειναι αλλη ιστορια.

 

Γεια σας παιδια τσιπαρισμα σε ps3 super slim γινεται?

Ναι, υπαρχει το Link.png Site: Cobraode . Το ζητημα εδω ειναι πως δεν εχει καμια σχεση με τους υπολοιπους, παραδοσιακους τροπους. Κοστιζει πολλα και παιζεις τα παιχνιδια απο δισκακια και οχι απο σκληρο.

Η καλυτερη λυση ειναι να παρεις ενα απλο slim, το super slim εξαλλου ειναι σκουπιδι.

 

Παιδια να κανω μια ερωτηση ποιες κονσολες ps3 slim τσιπαρονται για να παιζουν παιχνιδια απο τον σκληρο?

Δηλαδη τι να προσεξω στην αγορα μιας μεταχειρισμενης, τι version πρεπει να ειναι για να μπορει να τσιπαριστει.

Ευχαριστω!

Πρεπει να δεις τον αριθμο μοντελου κυκλοφοριας του μηχανηματος. Η λιστα ειναι αυτη.

http://www.psdevwiki.com/ps3/SKU_Models

Μεχρι την εκδοση CECH-25xxB μπορεις να το κανεις να παιζει απο σκληρο. Απο την CECH-25xxA ως την

CECH-25xxB ισως ειναι εφικτο να γινει, και για τις CECH-25xxA / CECH-25xxB προς το παρων ειναι αδυνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι οχι; Μπορει να κανει το Cobra ode και να παιζει απο δισκακια. Αν αξιζει ειναι αλλη ιστορια.

 

είπαμε να διευκολύνουμε τον κόσμο όχι να τον σαστίσουμε.

επίσης το ode σταμάτησε το support και μπορείς να τρέξεις μόνο με swap disc,και είναι αβέβαιο το μέλλον του.

 

80 ευρώ cobra ode (αβέβαιο μέλλον,support,update ode,προεργασία εγκατάστασης)

 

100-120 ευρώ σλιμ κονσόλα με άμεση και εγγυημένη υποστήριξη  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε να διευκολύνουμε τον κόσμο όχι να τον σαστίσουμε.

επίσης το ode σταμάτησε το support και μπορείς να τρέξεις μόνο με swap disc,και είναι αβέβαιο το μέλλον του.

 

80 ευρώ cobra ode (αβέβαιο μέλλον,support,update ode,προεργασία εγκατάστασης)

 

100-120 ευρώ σλιμ κονσόλα με άμεση και εγγυημένη υποστήριξη  

 

Ρωτησε ο φιλος αν γινεται. Οπου ναι γινεται. Το αν συμφερει για τον ιδιο η διαδικασια ειναι αλλη συζητηση. Αλλο πραγμα ειναι η διευκολυνση και αλλο η παραπλανηση. Αν πιστευει πως αξιζει η διαδικασια ειναι ζητημα δικο του, αλλιως οπως και ειπα κοιταει να παρει slim, ακομα και 100% να ξεκλειδωνε το super slim ειναι μια πλαστικουρα σκουπιδι με πολλα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιμενα οτι θα αναφερθει το ode

αλλα το ειχαμε αναλυσει ξανα πιο πίσω

και δεν ειχα χρονο να του αναφερω ολα αυτα

ισως λαθος μου αλλα δεν αξιζει να ασχοληθει και οπως εγραψε ο γιωργος αβεβαιο το μεςλλον

του ηδη ειχαν αναμονη για update οσοι ειχαν τοποθετησει πολλους μηνες

τελος παντων ας το ψαξει λιγο παραπανω το παιδι και ας αποφασισει

 

το ειχα τοποθετησει και σε φιλους οπου τελικα βρηκαμε σλιμ που να παιρνει downgrade

και το στειλανε οπωςε ηταν το αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος απο εδω μεσα να μου τσιπαρει ενα ps3 slim cech 2104A ειμαι απο θεσσαλονικη.

Αν υπαρχει καποιος να μου στειλει μυνημα να μιλησουμε για το κοστος.

Ευχαριστω!

 

Α και κατι ακομη μηπως μπορει καποιος να μου πει πως προγραμματιζω νεο χειρηστηριο στη κονσολα γιατι εχω ξεχασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...