Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ένα PS3 2004A  με  ermak 4.81. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο άλλο cfw να περάσω;

 

Ευχαριστώ

Ferrox Cobra 4.82

http://www.psx-place.com/threads/ferrox-4-82-v1-01-cobra-7-55-by-alexander.15724/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που μου ειχαν δώσει ένα slim και εχει κωδικό CECH 2405B να υποθέσω (από αυτά που διάβασα , αν τα κατάλαβα καλά) ότι ΔΕΝ γίνεται να βάλω CF με το 4.82 Xploit λόγο ότι ήταν εργοστασιακά μεγαλύτερο του 3.55

 

Σωστά ;;;

Αν το προσπαθήσω θα το μπρικαρω ;

 

Άλλος τρόπος να γίνει hack η κονσόλα υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον βλακεια θα πω αλλά.... θα την πω. Θυμάμαι ότι cobra ήταν για τα super slim. Κάνω λαθος; αυτο θα δουλεύει στο δικό μου κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το φιρμ το hardware cobra θυμασαι που επρπε να μπει σε super slim για να

μπορει να τρεξει παιχνιδια απο σκληρο

μια χαρα ειναι αυτο που σου εγραψε ο μιχαλης ακολουθησε το link

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον βλακεια θα πω αλλά.... θα την πω. Θυμάμαι ότι cobra ήταν για τα super slim. Κάνω λαθος; αυτο θα δουλεύει στο δικό μου κανονικα;

αυτο που λες ειναι το emulator Cobra Ode,καμμια σχεση... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασα το Ferrox 4.82 Standard Version 1.01 και τους νεους webman και multiman. το webman δεν μου ανοιγει και το multiman δεν μου τρεχει το iso pes 2018 που το προηγουμενο ferrox multiman kai webman δεν ειχα κανενα προβλημα. εχω φτιαγμενα 3 user ps3. πρεπει να κανω εγκατασταση και στους 3 users ολα τα παραπανω η μονο στον ενα και ισχυουν σε ολους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα εβαλα το cobra και ολα καλα. Το μονο θεμα ειναι οτι ενω κανω εγκατασταση webman δεν μου ανοιγει να κανω τις ρυθμισεις. Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα εβαλα το cobra και ολα καλα. Το μονο θεμα ειναι οτι ενω κανω εγκατασταση webman δεν μου ανοιγει να κανω τις ρυθμισεις. Καμια ιδεα;

Απο το pc σου τις βγαζει? (δες την ip του ps3 σου πχ 192.168.1.2, και βαλτην στον browser στο pc σε φαση 192.168.1.2/setup.ps3. φυσικα πρεπει να το εχεις συνδεμενο στο ιδιο ρουτερ με τον υπολογιστη σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε το minvercheck και αν σου γράψει 3.56 or later γίνεται.

3.60 και πάνω δεν γίνεται.

 

χθες που βρηκα λιγο χρονο και το δοκιμασα μου εβγαλε αυτο  Update data of version 3.40 or later can be installed on this system (8002F967)

 

οποτε συμφωνα με το παραπανω δεν εχω θεμα και προχορω στην διαδικασια ;;; 

 

οπως ξανα ειπα πιο πανω ειμαι με Σλιμ CECH 2405B με 320 σκληρο δισκο και κολλαω επειδη ειδα αυτο http://www.eurasia.nu/wiki/index.php/PS3_SKU_Models

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...