Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, fuzz είπε

και τι κανεις αν εχεις slim ??ταλαιπωρια δεν το λες...απ τη στιγμη που θα δουλεψει μετα εισαι οκ...ενα κλικ enable HAN κανεις

Ταλαιπωρία είναι να περάσεις games. Να το κανεις δεν είναι κάτι δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 4/8/2018 at 8:28 AM, fuzz said:

δεν μπορω να καταλαβω ποια παιχνιδια παιζουν με το exploit....κατεβαζω απο psndl το GRAN TURISMO 6 (αλλα και σε αλλα μικροτερου μεγεθους) κανω τη διαδικασια για resign , καποια μου παιζουν καποια οχι...εχουμε εξηγηση ?διαλεγω να ειναι PSN και να εχουν και rap file

Μάλλον κάτι σου στραβώνει στην προετοιμασία των αρχείων ή στην μεταφορά. Το λέω γιατί έχω περάσει και εγώ το GT6 και παίζει κανονικά. Και γενικά σε ό,τι έχω βάλει από psndl δεν έχω συναντήσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Aerneth είπε

Μάλλον κάτι σου στραβώνει στην προετοιμασία των αρχείων ή στην μεταφορά. Το λέω γιατί έχω περάσει και εγώ το GT6 και παίζει κανονικά. Και γενικά σε ό,τι έχω βάλει από psndl δεν έχω συναντήσει πρόβλημα.

αν δε σου κανει κοπο πες μου ποιο κατεβασες(ειναι κ 15gb)

αυτο εχω κ δεν μου δουλευει NPEA00502 - PSN - Europe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, fuzz said:

αυτο εχω κ δεν μου δουλευει NPEA00502 - PSN - Europe

Ναι αυτό έχω βάλει. Η εγκατάσταση γίνεται κανονικά και μετά δεν ανοίγει; Ποιον οδηγό ακολουθείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2018 στις 2:27 ΜΜ, BALABANIS είπε

Εγώ Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το HAN. Έγινε μια πρόοδος αλλά δε μπορεί να συναγωνιστεί το CFW. Η γνώμη μ είναι πως δεν αξίζει η ταλαιπωρία.

Απο οτι εχω διαβασει και εγω της ιδιας αποψης ειμαι.

Καλυτερα πουλα την κονσολα και παρε μια που να παιρνει CFW,να δουλευεις multiman και να περνας και τα αρχεια με FTP.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, webparts είπε

Απο οτι εχω διαβασει και εγω της ιδιας αποψης ειμαι.

Καλυτερα πουλα την κονσολα και παρε μια που να παιρνει CFW,να δουλευεις multiman και να περνας και τα αρχεια με FTP.

Το σκέφτηκα αλλά δε ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ κονσόλα παλιά. Η δικη μου super slim είναι καινούργια πραγματικά! Μόνο αν είναι άριστη η άλλη θα το έκανα. Ελπίδες για multiman στο super slim ακόμη έχω πάντως.. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BALABANIS είπε

Το σκέφτηκα αλλά δε ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ κονσόλα παλιά. Η δικη μου super slim είναι καινούργια πραγματικά! Μόνο αν είναι άριστη η άλλη θα το έκανα. Ελπίδες για multiman στο super slim ακόμη έχω πάντως.. 😅

Για μενα το σλιμ ειναι καλυτερο γτ παιρνει λιγοτερη σκονη,οποτε εχεις και λιγοτερα προβληματα.

Στα συν φυσικα και το οτι παιρνει cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BALABANIS είπε

Το σκέφτηκα αλλά δε ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ κονσόλα παλιά. Η δικη μου super slim είναι καινούργια πραγματικά! Μόνο αν είναι άριστη η άλλη θα το έκανα. Ελπίδες για multiman στο super slim ακόμη έχω πάντως.. 😅

Δεν το σκέφτεσαι καν και ας έχεις καινούργια κονσόλα,οι slim είναι σκυλιά, σπάνια θα βρεις ταλαιπωρημένο κομμάτι.

Άσε που και ποιοτικά οι slim είναι πολύ καλύτερες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δεν το σκέφτεσαι καν και ας έχεις καινούργια κονσόλα,οι slim είναι σκυλιά, σπάνια θα βρεις ταλαιπωρημένο κομμάτι.

Άσε που και ποιοτικά οι slim είναι πολύ καλύτερες

Είχα slim 2004 και με άφησε με YLOD. Το επόμενο slim 3004 είναι το καλύτερο πιστεύω αλλά δε δέχεται  ούτε αυτό CFW! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xelidoni είπε

Είμαι με rebug 4.81 έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο firmware  ευχαριστώ 

Rebug 4.82.1 έχει βγεί,μπες στο επίσημο site της ομάδας και κατέβασε το...

Το 4.81 είναι Lite και δεν είναι ολοκληρωμένο cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...