Προς το περιεχόμενο

CCNA πληροφορίες?


APAGON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα. Θέλω να αρχίσω από Σεπτέμβριο μαθήματα CCNA και δεν ξέρω που ακόμα. Έχω ακούσει για Θεσσαλονίκη πολύ καλά λόγια για την Ελληνοαμερικάνικη σχολή και τα τμήματα που έχουν. Και μετά για το infolab στην 28ης έχω ακούσει καλά λόγια. 

Έχει κανείς σας προσωπική εμπειρία να με πει τις απόψεις του? 

Δεν ξερω για τιμες κ ποσο πανε, περασε πολυς καιρος απο τοτε που το πηρα, αλλα για Θεσσαλονικη ειναι μονοδρομος το ΙΕΚ ΑΚΜΗ. Ο καθηγητης που το διδασκει μονο το cisco architect δεν εχει παρει ακομα. 

 

Α καλο κουραγιο αν το πηρες αποφαση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

κοστος εξετασης CCNA R&S με προσωπικη προετοιμασια ποσο παει; και που γινεται η εξεταση; μου ηρθε μια προσφορα απο την ιντερλέι άλλα δε διαθέτω 2000 ευρώ ενώ έχω το βιβλίο της Cisco και υλικο σε βιντεο κ διαβαζω ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα, αποφάσισα να μην διαβάσω μόνος μου αλλά να ακολουθήσω τα μαθήματα του CCNA του OTE Academy μιας και ήταν αρκετά οικονομικά με κάρτα ΟΑΕΔ και γιατί ήταν σχετικά άμεσα (2 μήνες η διάρκεια τους). Δεν θα ήθελα να αφιερώσω περισσότερο χρόνο για ένα πιστοποιητικό.

 

Έχει κανένας εμπειρία από τον ΟΤΕ Academy; Επίσης πήρα τα μαθήματα 3 φορές την εβδομάδα από 4 ώρες, μήπως είναι πολλές και μπουχτίσω; Από την άλλη όμως δεν έχω ούτε δουλειά ούτε καμία άλλη ασχολία αυτήν την περίοδο. Άρα μπορώ να αφιερώσω αρκετό χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω που το μελεταγα νομιζω οτι Ote academy ειναι το καλυτερο κ εχει κ προσφορα με τα μισα χρηματα για ανεργους.καλα εβαλες αυτο το ρυθμο,εχεις και χρονο να διαβαζεις στο ενδιαμεσο γιατι εχω τις αμφιβολιες μου αν χρονος τους επαρκει αν καποιος δεν εχει ιδεα απο δικτυα.Ισως θεωρουν οτι θα κατσει καποιος να διαβασει 10 ωρες καθε μερα.Δεν ξερω βεβαια τι επιπεδο εχεις..Εγω το παλευω μονος μου με βιβλια και βιντεακια και θα δουμε πως θα παει!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω που το μελεταγα νομιζω οτι Ote academy ειναι το καλυτερο κ εχει κ προσφορα με τα μισα χρηματα για ανεργους.καλα εβαλες αυτο το ρυθμο,εχεις και χρονο να διαβαζεις στο ενδιαμεσο γιατι εχω τις αμφιβολιες μου αν χρονος τους επαρκει αν καποιος δεν εχει ιδεα απο δικτυα.

Η μείωση με κάρτα ΟΑΕΔ ήταν ο βασικός λόγος που επέλεξα τον ΟΤΕ, 1100€ για το CCNA είναι μια πολύ καλή τιμή θεωρώ, μου φάνηκαν τρελά τα 2500€++ που έβλεπα όταν ψαχνόμουν. Τώρα ο ρυθμός και εμένα μου αρέσει, αν και με φοβίζει λίγο, θα δείξει στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρα πολλα 2500 για 3-4μηνες μαθηματα και χωρις να δινουν βιβλια εντυπα ,ουτε κοστος εξετασεων μεσα ουτε τιποτα..ουτε σου εγγυωνται επιτυχια κτλ..1100 οκ τιμη νορμαλ..τωρα απο γνωσεις περι δικτυων πως εισαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα απο γνωσεις περι δικτυων πως εισαι;

Τα πολύ βασικά είναι η αλήθεια, αλλά δεν ζητάει κάτι συγκεκριμένο ο ΟΤΕ από ότι βλέπω, άρα ελπίζω ότι θα τα καταφέρω. Όπως είπα δουλειά και άλλη ασχολία δεν έχω άρα θεωρώ ότι θα μπορέσω να ακολουθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρα πολλα 2500 για 3-4μηνες μαθηματα και χωρις να δινουν βιβλια εντυπα ,ουτε κοστος εξετασεων μεσα ουτε τιποτα..ουτε σου εγγυωνται επιτυχια κτλ..1100 οκ τιμη νορμαλ..τωρα απο γνωσεις περι δικτυων πως εισαι;

το να σου εγγυαται καποιος επιτυχια το βρισκω λιγο μουφα.σιγουρα μπορουν να σε προετοιμασουν αλλα απο εκει και περα αν ο αλλος ειναι περα βρεχει και απλα νομιζει οτι θα παρει το ccna χωρις να διαβασει σωστα...τοτε δεν φταινε αυτοι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει γενικά σαν εξειδίκευση και αν έχει μετά κάποια απορρόφηση από πλευρά εργασίας. Από πλευράς χρόνου λόγω δουλειάς μπορώ σκ να διαβάσω και λίγο τις καθημερινές. Πιστεύεται μπορεί να βγεί η είναι δύσκολο να συνδυαστεί με δουλειά?? Από Αθήνα έχει κανείς καμιά ιδέα που να κοιτάξω για τα σεμινάρια???

(Δεν έχω πρόβλημα με την διάρκεια των σεμιναρίων από πλευράς χρόνου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει γενικά σαν εξειδίκευση και αν έχει μετά κάποια απορρόφηση από πλευρά εργασίας. Από πλευράς χρόνου λόγω δουλειάς μπορώ σκ να διαβάσω και λίγο τις καθημερινές. Πιστεύεται μπορεί να βγεί η είναι δύσκολο να συνδυαστεί με δουλειά?? Από Αθήνα έχει κανείς καμιά ιδέα που να κοιτάξω για τα σεμινάρια???

(Δεν έχω πρόβλημα με την διάρκεια των σεμιναρίων από πλευράς χρόνου)

σε τι επιπεδο εισαι απο δικτυα???σεμιναρια υπαρχουν πολλα αλλα  ειναι ακριβα και θελουν διαβασμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είχα από το επαλ μην φανταστείς πολλά πράγματα και λίγο μόνος μου αλλά γενικά λόγω σχολής και τέτοια επειδή δεν έχω κάνει τιποτα πανω σε αυτά ειμαι rookie γενικά . Έχω να ασχοληθώ πάνω από 6-7 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω που το μελεταγα νομιζω οτι Ote academy ειναι το καλυτερο κ εχει κ προσφορα με τα μισα χρηματα για ανεργους.καλα εβαλες αυτο το ρυθμο,εχεις και χρονο να διαβαζεις στο ενδιαμεσο γιατι εχω τις αμφιβολιες μου αν χρονος τους επαρκει αν καποιος δεν εχει ιδεα απο δικτυα.Ισως θεωρουν οτι θα κατσει καποιος να διαβασει 10 ωρες καθε μερα.Δεν ξερω βεβαια τι επιπεδο εχεις..Εγω το παλευω μονος μου με βιβλια και βιντεακια και θα δουμε πως θα παει!!!

Καλή επιτυχία , δες κι εδώ ένα ενδιαφέρον group B)

 

https://www.facebook.com/groups/417662781745398/?ref=ts&fref=ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...