Προς το περιεχόμενο

Mac vs PC [και πάλι...]


andreaseto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα έπρεπε να ελέγξεις την ακρίβεια αυτών που λες και κατά πόσο η πραγματικότητα είναι αντίθετη με αυτά που λέω.

 

Η Apple ΔΕΝ εδινε δυνατότητα για win στα τούβλα της, με intel core με τη δικαιολογία που ανέφερα. Ο διαγωνισμός και το αποτέλεσμα του ήταν η αιτία για να αναθεωρήσουν. Το θέμα είναι ότι η Apple δεν είχε ΚΑΜΙΑ ανάμειξη στο συγκεκριμένο διαγωνισμό. Ορίστε οι sponsors του διαγωνισμού http://www.onmac.net/ . Βλέπεις πουθενά να φιγουράρει η apple?

 

Και ότι και αν θεωρώ τους της Apple σίγουρα δεν τους θεωρώ άχρηστους τεχνικούς. Αν λοιπόν εσύ πιστεύεις ότι οι engineers της Apple δεν ήξεραν πως να κάνουν win να bootάρουν στα μανάβικα και κατέφυγαν στη λύση του διαγωνισμού ε δεν έχω να πω τίποτα, είσαι άξιος για το macbook σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 878
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θα σου πω τι μπορείς να αλλάξεις:

Τη μνήμη

Τον σκληρό

Το DVD-R

 

Δεν μπορείς να αλλάξεις CPU, GPU και 'τροφοδοτικό' (δεν ξέρω καν τι διάολο είναι αυτό και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την ψύχωση μερικών με αυτό το πράγμα).

Σόρρυ που το λέω αλλά τα παραπάνω δεν νιώθω ότι με εγκλωβίζουν ή με περιορίζουν όπως θα υπέθεταν μερικά fυnboys.

 

Μα εδω ειναι το μεγαλο προβλημα. Εγω π.χ θα ηθελα να βαλω AMD cpu (αρα και αλλη μητρικη), μετα απο δυο χρονια να αλλαξω μονο την καρτα γραφικων (με μονο 140-150?) για να παιζω κανα τελευταιο παιχνιδι (οχι εγω γιατι δεν παιζω παιχνιδια αλλα καταλαβαινεις πως το εννοω), να αλλαξω το PSU αν για καποιο λογο τα παιξει ή αν παρω ενα πιο καινουργιο που θα ειναι πιο φιλικο γιατο περιβαλλον. Ολα αυτα και αλλα (γιατι να πρεπει να παρω ενα USB hub για τις συσκευες μου στο iMac ενω θα μπορουσα να βαλω μια PCI usb controller καρτα, .. ... ....) δεν μπορεις να τα κανεις (ευκολα τουλαχιστον) με ενα MAC.

Επειτα ερχεται το λειτουργικο. Ακουω ποσο μειωτικα αναφερονται οι apple fanboys (ή και funboys, μην κολλαμε σε ενα γραμμα γιατι καποιος μπορει να εμαθε τη λεξη, και την οποια λεξη, και την εννοια της οχι γραπτως) στο Linux και σε καθε Linux. Αραγε ποσοι απο εσας εχουν βαλει τελευταιο MacOs σε P1 133MHz, με δυο dimmακια των 32 και 6,4 δισκο με μια monster 2 pci που σου κανει νερα ατα WIN; και διανομες μου ειναι και ομορφες οπτικα και λειτουργικες π.χ με κανα flux ή κανα enlightenment για manager. Και ολα αυτα ενω δεν ξερω σχεδον τιποτα απο κονσολα ή να πειραζω τον πυρηνα. Απλα και ωραια απο μια ετοιμη εγκατασταση οπου το ελιτουργικο και ολες οι εφαρμογες ειναι free και επι των πλειστων open.Φαντασου τι θα μπορουσε να κανει ενας MacOsας που ειναι expert απο PC αλλα τα αφησε για πρακτικους λογους.

Τελος να αναφερθω στον ορο fαnboy. Δεν ειναι τετοιος καποιος που π.χ μεσα σε 1-2 χρονια πηρε imac, macbook, ipod, appletv, iphone και ισως και κανα capsule ενω μπορουσε να τα εχει ολα αυτα με λιγοτερα λεφτα και πιο μεγαλη πληθωρα επιλογων; Μπορει αυτος να λεει οτι ήμουνα τοσα χρονια στα PCs, δεν τα αντεχω πλεον, ολο κρασαρουν, ειναι ασχημα, ειναι αργα, ειναι ..., δεν ειναι ..., ειναι ..., δεν ειναι ... ε τελικως δεν ειναι MAC.

Sorry για το μακροσκελες και τις πολλες παρενθεσεις, αρχικα μονο για την AMD ηθελα να γραψω.

 

 

EDIT γιατι δεν το ειχα προλαβει πριν:

Μα και βέβαια υπάρχει premium ρε χουντοβάζελε!

 

Θα στο εξηγήσω με όρους που μπορείς να το καταλάβεις, επιτέλους:

Με 100 Ευρώ, περνάς μια βραδιά συντροφικότητας με την κυρία Μπέλα Στελεντάκου. Αυτά είναι τα Windows.

Με 500 Ευρώ, περνάς μια βραδιά με την Μόνικα. Αυτό είναι το mac.

Με έναν αυνανισμό, κρατάς τα λεφτά και τα κάνεις στραγάλια. Αυτό είναι το Linux.

 

Ασε λοιπον ολους τους αλλους να ακολουθουν το:

"Αν πετυχει η μ@λ@κι@ τυφλα να'χει το γ@αμησι"

και μεινε εσυ στα MAC που νομιζεις οτι με ενα τετοιο πηδας και Μονικα. Αλλωστε οπως λεειτ και το γνωστο γραφημα:

"Linux is like sex. It's better when it's free."

Αρα μεινε εσυ να πληρωνεις την κυρα Μονικα και την καθε μηλαρου επειδη εχει ωραια εμφανιση και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

punky αγόρι μου ξεχνάς κάτι. Ο έρωτας είναι τυφλός. Που σημαίνει ότι εσύ μπορεί να νομίζεις ότι πηδάς τη Μόνικα ενώ κατά βάση μπορεί πηδάς το Μήτσο τον νταλικέρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και βέβαια υπάρχει premium ρε χουντοβάζελε!

 

Θα στο εξηγήσω με όρους που μπορείς να το καταλάβεις, επιτέλους:

Με 100 Ευρώ, περνάς μια βραδιά συντροφικότητας με την κυρία Μπέλα Στελεντάκου. Αυτά είναι τα Windows.

Με 500 Ευρώ, περνάς μια βραδιά με την Μόνικα. Αυτό είναι το mac.

Με έναν αυνανισμό, κρατάς τα λεφτά και τα κάνεις στραγάλια. Αυτό είναι το Linux.

 

 

Σωστος!

 

Ομως υπαρχουν μερικες περιπτωσεις μακαδων (κ εκει ξεκιναει μεγαλο κομματι των flame) που λενε οτι δεν ειναι ακριβοτερα τα μακ..

 

Οτι μπορει να ειναι ακριβοτερα αλλα να αξιζουν τα χρηματα τους λογω εμφανισης, λογω λειτουργικου κλπ ειναι κατι το καπως "υποκειμενικο" και για καποιους μπορει να ισχυει για αλλους οχι.

 

Ομως μην λεμε οτι δεν ειναι ακριβοτερα! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις νουθεσίες άστες για τους δικηγόρους σου. ;)

 

Κατά τα λοιπά, τρέμω από αγωνία... :P

 

Εσύ δεν χρειάζεται να ανησυχείς, η ευήθεια είναι λόγος απαλλαγής.

 

Επειδή λοιπόν "τρέμεις" περιμένω τα πραγματικά σου στοιχεία στο mail μου για τα περαιτέρω. Ή μήπως κάνεις τον τσάμπα μάγκα πίσω από ένα nickname?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....μπλα..μπλα...μπλα...

 

Fanboy είναι κάποιος που χωρίς να έχει δουλέψει κάτι άλλο, και χωρίς να ξέρει ποιοι είμαστε και τι θέλουμε από έναν υπολογιστή, με την πεποίθηση πως βρίσκεται σε μια προσωπική σταυροφορία, έρχεται να μας πει πως θα κάνουμε κουμάντο στην τσέπη μας, πως το γραφείο μας πρέπει να είναι σα συνοικιακό φαναρτζίδικο από τα καλώδια και τα ογκώδη κουτιά επειδή σε 3 χρόνια μπορεί να θέλουμε να αναβαθμίσουμε την κάρτα γραφικών για τα παιχνίδια που δεν μας ενδιαφέρει να παίξουμε.

 

btw έχω win και linux στο laptop μου.

 

punky αγόρι μου ξεχνάς κάτι. Ο έρωτας είναι τυφλός. Που σημαίνει ότι εσύ μπορεί να νομίζεις ότι πηδάς τη Μόνικα ενώ κατά βάση μπορεί πηδάς το Μήτσο τον νταλικέρη...

 

Respect. 9 στις 10 διαφωνώ μαζί σου.

Αλλά επειδή εδώ είναι φόρουμ και όχι αγροτικός συνεταιρισμός, από την συναίνεση προτιμώ την ευφυΐα και το χιούμορ στις απαντήσεις.

 

Σωστος!

 

Ομως υπαρχουν μερικες περιπτωσεις μακαδων (κ εκει ξεκιναει μεγαλο κομματι των flame) που λενε οτι δεν ειναι ακριβοτερα τα μακ..

 

Οτι μπορει να ειναι ακριβοτερα αλλα να αξιζουν τα χρηματα τους λογω εμφανισης, λογω λειτουργικου κλπ ειναι κατι το καπως "υποκειμενικο".

Ομως μην λεμε οτι δεν ειναι ακριβοτερα! :-)

 

Δεν ξέρω τι λένε τα άλλα παιδιά, εγώ πιστεύω πως πράγματι είναι πολύ ακριβά.

Για αυτό και πήρα μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fanboy είναι κάποιος που χωρίς να έχει δουλέψει κάτι άλλο, και χωρίς να ξέρει ποιοι είμαστε και τι θέλουμε από έναν υπολογιστή, με την πεποίθηση πως βρίσκεται σε μια προσωπική σταυροφορία, έρχεται να μας πει πως θα κάνουμε κουμάντο στην τσέπη μας, πως το γραφείο μας πρέπει να είναι σα συνοικιακό φαναρτζίδικο από τα καλώδια και τα ογκώδη κουτιά επειδή σε 3 χρόνια μπορεί να θέλουμε να αναβαθμίσουμε την κάρτα γραφικών για τα παιχνίδια που δεν μας ενδιαφέρει να παίξουμε.

 

btw έχω win και linux στο laptop μου.

 

Να τι ειναι ενας fanboy: a boy (ή και αλλο στην περιπτωση μας) who is an enthusiastic devotee.

Αυτο εισαι, εστω και αν δεν σου αρεσει για τι απο ολα που σου ειπα εμεινες στην καρτα γραφικων σαν το μοναδικο λογο ωστε να μηδενισεις αυτα που εγραψα σε ενα μπλαα...

μπλαα... μπλαα...

Απιστευτο ετσι; και μετα λες οτι οι αλλοι δεν εχουν επιχειρήματα.

 

Στο laptop να υποθεσω οτι εχεις win/linux επειδη δεν ειναι mac (αποκτημενο την προ-fanboy εποχη να υποθεσω; ) και δεν μπορεσες να βαλεις χακαρισμενα MacOs;

Ισως κιολας τα macbook να ειναι πραγματι αρκετα ακριβοτερα απο οτι θα επρεπε να ειναι. (Σορρυ για το σαρκαστικο, δεν μου αρεσει να τα λεω ετσι, μπορει και να κανω λαθος ποτε δεν ξερεις)

 

Ακομα, αν το δικο σου γραφειο ηταν σαν φαναρτζιδικο με τα πολλα καλωδια δεν σημαινει οτι ειναι ολων, σωστα;

Το οτι φτιαχνεις PC με microAtx καλυτερο και μικροτερο του macmini και με 5-6 θυρες παραπανω και οχι slot-in drive δεν σου περασε απο το μυαλο ετσι.

Aφου το μικροτερο pc πρεπει να ειναι το mini της apple.

 

Εσυ εισαι αυτος που λεει οτι ολοι οι αλλοι δεν εχουν δουλεψει σε τιποτα αλλο, ενω εσυ πρεπει να εισαι ο μεγα μυστης (Sorry παλι για το σαρκαστικο).

Δικια σου επιλογη το MAC, δεν ειπα κατι διαφορετικο. Εγω ειπα καποιους λογους γιατι τα PC ειναι καλυτερη επιλογη. Οχι γαι σενα, για μενα και ισως και για καποιους αλλους.

Και επιπλεον ειπα για το fanboy επειδη ορισμενοι εχουν αρχισει την κοροιδια θεωρωντας τους εαυτους τους καλυτερους. Λες και δεν κανουν αυτοι ποτε λαθη και σε τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

συγκλονιστικό topic αντάξιο των ATI VS Nvidia, Intel VS AMD, PC VS Consoles :o

 

πιάνω pop corn συνεχίστε! :P

 

edit:

Επειδή λοιπόν "τρέμεις" περιμένω τα πραγματικά σου στοιχεία στο mail μου για τα περαιτέρω. Ή μήπως κάνεις τον τσάμπα μάγκα πίσω από ένα nickname?

 

sorry που ανακατεύομαι αλλά αυτό θα μπορούσες να του το ζητήσεις μέσω pm αν πραγματικά ήθελες να γίνει κάτι και όχι απλά για να του την πεις μπροστά σε άλλους...

κοινώς και εσύ τον "τσάμπα μάγκα" κάνεις με τέτοια posts...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τοοοοοοοοοσο μαζόχα! :lol:

 

Σοβαρα, ποσα Format εχεις κανει κ το απολαμβανεις τοσο?? Κοιτα, αλλη φαση να περνας Slipstreamed λειτουργικο με ετοιμα τα προγραμματα και -κυριως- τις ρυθμισεις σου κ αλλο καθαρο κ να καθεσαι να το στηνεις καθε 2 ΜΗΝΕΣ. (αυτο ειναι χρονος =>χρημα οχι αστεια..get a job!)

 

get a job????Ρε παιχταρά με ξέρεις κι απο χτες και με ειρωνεύεσαι;Καταρχάς αστειεύομουν για το κάθε δίμηνο φορματ.Γιάυτό έβαλα και την φατσούλα.Τώρα αν εσένα σου αρέσει να χαλάς 1500 ευρώ για να παίζεις παιχνίδια,να βλέπεις ταινίες και να σερφάρεις στο ιντερνετ(δεν μιλάω για σένα προσωπικά αλλά για το μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών Η/Υ)γιατί ο χρόνος σου είναι "χρήμα"(αλήθεια πόσα χρήματα παίρνει κάποιος όταν χρησιμοποιεί το Η/Υ του για χόμπι ή για ελεύθερο χρόνο κι όχι για την δουλειά του;;;) και δεν μπορείς με 1000 ευρώ και κάτω να κάνεις τη δουλειά σου ,τότε πάω πάσο.

 

 

 

 

Τοτε με βαση τις πωλησεις σου εισαι αρχοντας! εισαι θεος!

 

ωωω λυπησου με θεε Bill που σε απαρνηθηκα, κ παρε με πισω στην ζεστη αγκαλια των Windows να χω τπτ Viruses και Dll's να μην παιζω μονος μου...:P

 

Σοβαρα, μη μπερδευεις την εμπορικοτητα με την ποιοτητα. Υπαρχει χασμα..

 

Κ εκτος αυτου, αλλο η μια εταιρεια που βγαζει Software κ αλλο η αλλη που βγαζει Hardware με Software..

να συγκρινουμε ομοια πραγματα όπως τα λειτουργικα τους συστηματα (Leopard ή και Tiger αμα γουσταρεις, με XP/Vista) όμως ξερεις πολυ καλα, οπως κ γω, πως αυτο δεν θα σε συμφερε..

 

Υ.Γ. Μα καλα μετοχος εισαι κ μου παραθετεις αυτα?? Χεστηκα, δεν με ενδιαφερει,καταναλωτης ειμαι γαμω το στανιο μου! Θελω ενα καλο προιον! Όχι τις καλυτερες πωλησεις παγκοσμίως!

 

get it?

 

Τα έχετε ισοπεδώσει όλα ρε σεις.Εγω ποτέ δεν έκραξα τα Apple ή το λειτουργικό τους σύστημα..ίσα ίσα που είπα ότι αν και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει σας πιστεύω οτι λέτε αλήθεια κι ότι όντως θα είναι πολύ πιο εύχρηστα απο τα PC.Μου την σπάνε όμως τα ειρωνικά υφάκια.Και τώρα με την απάντηση που μου έδωσες για δες ποιός φαίνεται σαν να είναι μέτοχος;;Εγώ είπα δεν θα έπαιρνα Apple μόνο και μόνο για την τιμή τους.Και χέστηκα για την ευκολία τους και την ποιότητα τους.Εγώ όπως ξαναείπα κάνω τη δουλειά μου και με 600 ευρώ.Για μερικά κολληματάκια,και για κάνα φορματ μια στο τόσο εγώ ΔΕΝ δίνω 1500.Μου φαίνονται πεταμένα λεφτά.Είμαι μαζόχα τι να κάνουμε;;Δεν αλλάζω.Είναι άποψη μου και δεν υποχρεώνω κανέναν να συμφωνήσει με αυτή.Απλά δεν γουστάρω ειρωνεία και υφάκια.

Κι αν η τιμή των Apple πέσει κάτω από 1000 ευρώ πίστεψε με θα είμαι ο πρώτος που θα πάω να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τι ειναι ενας fanboy: a boy (ή και αλλο στην περιπτωση μας) who is an enthusiastic devotee.

 

Ρε μάστορα, πολύ πριν έρθεις να πετάξεις τις παπαριές σου και να μου πεις ποιος είμαι λες και με ξέρεις από χθες, έγραψα αυτά μεταξύ άλλων:

 

Τo Mac OS, τα Windows ή το Linux δεν είναι καθολικά η καλύτερη λύση για τον οποιονδήποτε. Εξαρτάται από το τι θέλει από έναν υπολογιστή, πόσα είναι διατεθειμένος να δώσει για αυτόν, και με ποιους συμβιβασμούς θέλει να ζήσει.

 

και

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :)

Κοίτα, καταλαβαίνω πως βλέπεις τα πράγματα, αλλά δεν με έλκει πια όλο αυτό ρε συ.

Δοκίμασα το linux αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια. Αλλά προτιμώ να περνάω τον χρόνο μου με την κόρη μου και να σαχλαμαρίζω μαζί της, από το να σκαλίζω ένα μηχάνημα με τις ώρες. Όταν ασχολούμαι με το μηχάνημα, θέλω να κάνω τη δουλειά μου ή να διασκεδάζω. Και από το κομμάτι "διασκέδαση" έχει πλέον φύγει το σκάλισμά του.

 

Devotee δεν είναι κάποιος που δουλεύει και τα τρία λειτουργικά, κι έχει αποφασίσει ποιο του κάνει καλύτερα.

 

Τώρα αν τρώγεσαι για καβγά, βγες και μανούριασε με κάνα γείτονά σου.

Άμα θες κουβέντα, δείξε πρώτα σεβασμό στους υπόλοιπους και κάτσε να τα πούμε.

Αφού πρώτα πιάσεις το thread από την αρχή και το διαβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκλονιστικό topic αντάξιο των ATI VS Nvidia, Intel VS AMD, PC VS Consoles :o

 

πιάνω pop corn συνεχίστε! :P

χαχα πραγματικα εκλαψα απο τα γελια....

Παιδια συνεχιστε ετσι !!!...

 

Εγω ειμαι με τους Μαc Users!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος!

 

Ομως υπαρχουν μερικες περιπτωσεις μακαδων (κ εκει ξεκιναει μεγαλο κομματι των flame) που λενε οτι δεν ειναι ακριβοτερα τα μακ..

 

Οτι μπορει να ειναι ακριβοτερα αλλα να αξιζουν τα χρηματα τους λογω εμφανισης, λογω λειτουργικου κλπ ειναι κατι το καπως "υποκειμενικο" και για καποιους μπορει να ισχυει για αλλους οχι.

 

Ομως μην λεμε οτι δεν ειναι ακριβοτερα! :-)

 

Συμφωνω, προσωπικα θεωρω οτι τα imac δεν ειναι τοσο ακριβα, αυτα που τσουζουν παρα πολυ ειναι τα φορητα και ιδιαιτερα τα mbp... Ειδικα που καποιος το παρει απο εδω ολοκαινουριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
θα έπρεπε να ελέγξεις την ακρίβεια αυτών που λες και κατά πόσο η πραγματικότητα είναι αντίθετη με αυτά που λέω.

 

Η Apple ΔΕΝ εδινε δυνατότητα για win στα τούβλα της, με intel core με τη δικαιολογία που ανέφερα. Ο διαγωνισμός και το αποτέλεσμα του ήταν η αιτία για να αναθεωρήσουν. Το θέμα είναι ότι η Apple δεν είχε ΚΑΜΙΑ ανάμειξη στο συγκεκριμένο διαγωνισμό. Ορίστε οι sponsors του διαγωνισμού http://www.onmac.net/ . Βλέπεις πουθενά να φιγουράρει η apple?

Κάτσε ρε συ, γιατί πραγματικά γράφεις ανακρίβεια. Επαναλαμβάνω ότι η Apple στην αρχή δεν υποστήριξε επίσημα την εγκατάσταση Windows στα Intel-based Macintosh αλλά ούτε απέτρεψε κανέναν να το κάνει. Στην ουσία είπε "κάντε ό,τι θέλετε, εγώ δεν το υποστηρίζω".

Άλλο λοιπόν αυτό, άλλο "δεν δίνω δυνατότητα" ήτοι "απαγορεύω". ;)

 

Μα εδω ειναι το μεγαλο προβλημα. Εγω π.χ θα ηθελα να βαλω AMD cpu (αρα και αλλη μητρικη), μετα απο δυο χρονια να αλλαξω μονο την καρτα γραφικων (με μονο 140-150?) για να παιζω κανα τελευταιο παιχνιδι (οχι εγω γιατι δεν παιζω παιχνιδια αλλα καταλαβαινεις πως το εννοω), να αλλαξω το PSU αν για καποιο λογο τα παιξει ή αν παρω ενα πιο καινουργιο που θα ειναι πιο φιλικο γιατο περιβαλλον. [...]

Όπως έγραψα, προφανώς το hardware δεν κάνει για σένα.

Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν και σου απάντησαν τα υπόλοιπα μέλη.

 

Επειδή λοιπόν "τρέμεις" περιμένω τα πραγματικά σου στοιχεία στο mail μου για τα περαιτέρω. Ή μήπως κάνεις τον τσάμπα μάγκα πίσω από ένα nickname?

Άκου "φίλτατε", για τελευταία φορά ασχολούμαι με προσωπική επίθεσή σου:

Επειδή δεν ξέρω τι ζόρι τραβάς προσωπικά μαζί μου και, για να σου πω την αλήθεια, δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα, ό,τι άλλο θες να μου απευθυνθείς προσωπικά, στείλε pm. Οποιοδήποτε άσχετο post σου από εδώ και πέρα θα διαγραφεί! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω, προσωπικα θεωρω οτι τα imac δεν ειναι τοσο ακριβα, αυτα που τσουζουν παρα πολυ ειναι τα φορητα και ιδιαιτερα τα mbp... Ειδικα που καποιος το παρει απο εδω ολοκαινουριο...

 

Συμφωνώ. Το έγραψα και στο άλλο thread, ότι τα νέα φορητά είναι για κλωτσιές όσον αφορά την τιμολόγηση.

Αν έψαχνα σήμερα για φορητό, θα περίμενα να έρθουν τα καινούρια, για να αγοράσω από στοκ το προηγούμενο μεσαίο macbook σε καλύτερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ μας, ο iMac o 20αρις (ειδικα το πιο δυνατο μοντελο των 1300+ ευρω) ειναι απλα πανακριβος για οποιον δεν ενδιαφερεται για all-in-one λυση.

(που φανταζομαι λιγοι ειναι αυτοι που δεν εχουν χωρο για ενα κομψο,αθορυβο ποιοτικο κουτι pc..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...