Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλά για κάτσε να διαβάσει και κάποιος άλλος το ποστ μου και ας μας πει τι κατάλαβε γιατί μάλλον εσύ καταλαβαίνεις ότι σε βολεύει να καταλάβεις.

 

Και οκ ξέχασα αντί για δυο να βάλω μια παρένθεση(Σκοτώστε με) στο τέλος της πρότασης εδώ δηλαδή "07))" αυτό σημαίνει ότι δεν έχω κλείσει την παρένθεση?

Τι να πω ψάχνεις να πιαστείς από λεπτομέρειες γιατί καταλαβαίνεις ότι έχεις άδικο αλλά δεν θες να το παραδεχθείς.

 

Ναι οκ το πιστεύω απλά κάνει αυτό που είπα ποιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα το popkorn audio converter και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιησω αν πάρω ενισχυτή εχει απο εσας συναντησει καποιο προβλημα?θελω να πω υπαρχει καλη συνεργασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια που μπορω να βρω το 1.01.02gr??

 

το βρηκα τελικα.. Αυτο ειναι επισιμο fw? πιοις το εχει κανει? υπαρχει κανενας φοβος μην παει τπτ στραβα οταν το βαζω?

Επεξ/σία από berny
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mkar1965 Δεν έχει διορθωθεί ρε φίλε καθότι το συγκεκριμένο τροποποιημένο firmware που λες είναι βασισμένο στο παλιό 1.01.02(Φαίνεται άλλωστε με το να σου λέει 1.01.02gr) και όχι καμιά ποιο νέα firmware(Π.χ. 1.02.07), που δεν είχε πότε του πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους μόνο με σπασίματα σε καποια αρχεία ταινιών με ήχο dts.

Ας προσέχουμε τι λέμε λοιπόν γιατί είναι άτομα εδώ μέσα που δεν ξέρουν και τα πιστεύουν.

 

 

αν το γράψεις έτσι βγαίνει το νόημα που θες... και πάλι είναι εύκολα παρεξηγήσιμο...

 

οπότε άσε τις εξυπνάδες κατά μέρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Klekor Στο είπα και στο ξαναλέω εσύ κολλάς σε λεπτομέρειες(Σαν φιλόλογος που είσαι) ο _BASSstarlet_" πως κατάλαβε τι θέλω να πω δηλαδή(Είναι διάνοια μήπως) και μόνο εσύ δεν το κατάλαβες.

 

Λοιπόν μην προσπαθείς να κερδίσεις τις εντυπώσεις καθότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ γιατί φαίνεται ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι.

 

το 1.02.07 έχει τεράστιο πρόβλημα με τους υποτίτλους...:X

 

Οπότε όταν μάθεις τι σου γίνεται επέστρεψε...

 

προς το παρόν άσε εμάς τους άκυρους, που λέμε ότι θέλουμε και τα άτομα που δεν ξέρουν μας πιστεύουν, να συνεχίσουμε να λέμε χαζομάρες....

Ένα παράδειγμα στην αρχή μου έλεγες ότι δεν έχω ιδέα τι είναι το κάθε firmware και τώρα εντελώς ξαφνικά το άλλαξες και μου λες ότι αν το είχα βάλει έτσι θα ήτανε εύκολα κατανοητό του τι θέλω να πω. Οπότε λοιπόν μην μας λες αερολογίες.

 

Και επειδή πολύ το τραβήξαμε το θέμα ας διαβάσουν τα τόπικς μας και ας μας πουν ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mkar1965 Δεν έχει διορθωθεί ρε φίλε καθότι το συγκεκριμένο τροποποιημένο firmware που λες είναι βασισμένο στο παλιό 1.01.02(Φαίνεται άλλωστε με το να σου λέει 1.01.02gr και όχι καμιά ποιο νέα firmware(Π.χ. 1.02.07)) που δεν είχε πότε του πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους μόνο με σπασίματα σε καποια αρχεία ταινιών με ήχο dts.

Ας προσέχουμε τι λέμε λοιπόν γιατί είναι άτομα εδώ μέσα που δεν ξέρουν και τα πιστεύουν.

 

Φιλαράκι πρίν πω η γράψω κάτι το έχω ήδη σκεφτεί πολύ καλά.

Παραπληροφόρηση κάνουν αλλοι.....κοίτα στον καθρέπτη σου.

Το 1.01.02 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΘΗΣΤΈΡΗΣΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΥΠΟΤΙΤΛΩΝ 0,6-0,7 δέκατα του δευτερολ'επτου μετρημένο και υπογεγραμμένο.

Κάποιους δεν τους ενοχλεί,εμένα ναι.Με το time adjuster πάντα βάζω -1 sec σε όλο το αρχείο.

Μην επανέλθεις για αυτό το θέμα,ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ.

Φιλικά Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klekor Στο είπα και στο ξαναλέω εσύ κολλάς σε λεπτομέρειες(Σαν φιλόλογος που είσαι) ο _BASSstarlet_" πως κατάλαβε τι θέλω να πω δηλαδή(Είναι διάνοια μήπως) και μόνο εσύ δεν το κατάλαβες.

Δεν κολλάω σε λεπτομέρειες, ούτε είμαι φιλόλογος... μη λέμε ότι θέλουμε...

 

Λοιπόν μην προσπαθείς να κερδίσεις τις εντυπώσεις καθότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ γιατί φαίνεται ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι.

Δεν είμαι εγώ αυτός που προσπαθεί να κερδίσει τις εντυπώσεις...

Δεν έχει να κάνει το όλο θέμα με το ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι...

 

Ένα παράδειγμα στην αρχή μου έλεγες ότι δεν έχω ιδέα τι είναι το κάθε firmware και τώρα εντελώς ξαφνικά το άλλαξες και μου λες ότι αν το είχα βάλει έτσι θα ήτανε εύκολα κατανοητό του τι θέλω να πω. Οπότε λοιπόν μην μας λες αερολογίες.

Υπέθεσα ότι δεν έχεις ιδέα για το τι είναι το κάθε firmware γιατί σύμφωνα με τα γραφόμενά σου το 1.02.07 έχει πρόβλημα με τους υποτίτλους, κάτι το οποίο δεν ισχύει...και επειδή δεν κατέχεις wdtv... Το ότι έκανες λάθος στη διατύπωση με αποτέλεσμα άλλα να γράφεις και άλλα να εννοείς είναι κάτι που βαραίνει εσένα και είναι αυτό που αδυνατείς να καταλάβεις...

 

 

Και επειδή πολύ το τραβήξαμε το θέμα ας διαβάσουν τα τόπικς μας και ας μας πουν ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.

Δεν έχει να κάνει το όλο θέμα με το ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι...

 

αυτά τα ολίγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mkar1965 Δεν έχει διορθωθεί ρε φίλε καθότι το συγκεκριμένο τροποποιημένο firmware που λες είναι βασισμένο στο παλιό 1.01.02(Φαίνεται άλλωστε με το να σου λέει 1.01.02gr και όχι καμιά ποιο νέα firmware(Π.χ. 1.02.07)) που δεν είχε πότε του πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους μόνο με σπασίματα σε καποια αρχεία ταινιών με ήχο dts.

Ας προσέχουμε τι λέμε λοιπόν γιατί είναι άτομα εδώ μέσα που δεν ξέρουν και τα πιστεύουν.

 

Επειδή έχω το σύστημα από τον χειμώνα με την v1.01.02 από την μαμά του, όντως έχει διάφορα προβλήματα στον ήχο dts όπως:

 

- τα σπασίματα σε αρκετές ταινίες (αλλά αυτό διορθώνεται με το γνωστό πρόγραμμα),

- αποσυντονισμό του ήχου σε κάποιες ταινίες (http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=2607973#post2607973).

 

Τέλος, έχει την καθυστέρηση των υποτίτλων (κατά <1 sec). Δεν γνωρίζω αν παρουσιάζεται μόνο στους ελληνικούς. Και αυτό το πρόβλημα λύνεται πολύ απλά με το κατάλληλο πρόγραμμα (π.χ. subtitle workshop). Αλλά αν όντως διορθώθηκε στην v1.01.02gr, ας το επιβεβαιώσει κάποιος να την βάλουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα ολίγα...

Ότι πεις ότι πεις ο έχων μάτια βλέπει.

Άλλωστε βαρέθηκα να κάθομαι να ασχολούμαι μαζί σου και να σε πείσω για το καθετί.

Νόμιζε ότι θελεις ζαμαν φου.

 

Υ.Γ. Και πίστεψε με τα μερικά δέκατα δευτερολέπτου που όντως έχει πρόβλημα η 1.01.02 στους ελληνικούς υπότιτλους δεν είναι και το τόσο τρομερό πρόβλημα. Σιγά το πράγμα. Είπαμε να μιλάμε για προβλήματα όχι για το "έχασε η Βενετιά βελόνι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Το 1.01.02 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΘΗΣΤΈΡΗΣΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΥΠΟΤΙΤΛΩΝ 0,6-0,7 δέκατα του δευτερολ'επτου μετρημένο και υπογεγραμμένο....

 

τοσο πολυ σε ενοχλει η καθυστερηση 0,6-0.7 ΔΕΚΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το προβλημα που ειχε με τα subs στην 1.01.02 ηταν εντελως ανεπαισθητο και δεν σε εκανε να χασεις τον μπουσουλα σε καμια περιπτωση οπως γινεται τωρα με την τελευταια εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...