Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Seamaster Diver 300M 

Τιμη δεν θα πω ακριβώς. Είναι μέσα στα όρια που είπε ο φίλος παραπάνω. Ωστόσο ισχύει ότι με λίγη καλή θέληση και ωραίο τρόπο, όπως είχε πει και ο @sphinx παλαιότερα στην Αθήνα πετυχαίνεις τιμές Chrono24 και γλυτώνεις και τον μπελά των ξένων και την αναμονή 🙂

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια βοήθεια από τους γνώστες που έχουν το μάτι και την εμπειρία και είναι καλοί στο ψάξιμο.

Ψάχνω για ένα ρολόι για casual ντύσιμο, πχ βερμούδα-polo το καλοκαίρι. Ιδανικό θα ήταν αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/29159547/Timberland-Ρολόι-Boynton-Χρονογράφος-με-Υφασμάτινο-Λουράκι-σε-Μπλε-χρώμα-TBL-15948JYS-03.html

Το πρόβλημα είναι ότι το συγκεκριμένο στα 48mm είναι πολύ μεγάλο για τον καρπό μου. Ακόμα και ένα 46mm που μου έχουν φέρει δώρο φαίνεται άκομψο όταν το φοράω.

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος αν βρει το χρόνο να μου προτείνει κάποιο παρόμοιο σε στυλ, αξίας το πολύ 80€, και μέγεθος γύρω στα 40mm μέχρι 42mm, άντε 43mm αν μου αρέσει πολύ.

Προτιμώ με υφασμάτινο λουράκι, αλλά αν το ρολόι είναι σχετικά φτηνό δε πειράζει να είναι δερμάτινο ή καουτσούκ, μπορώ να το αλλάξω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

20211227162243_timberland_roloi_boynton_chronografos_me_yfasmatino_louraki_se_mple_chroma_tbl_15948jys_03.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasoe είπε

Θέλω μια βοήθεια από τους γνώστες που έχουν το μάτι και την εμπειρία και είναι καλοί στο ψάξιμο.

Ψάχνω για ένα ρολόι για casual ντύσιμο, πχ βερμούδα-polo το καλοκαίρι. Ιδανικό θα ήταν αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/29159547/Timberland-Ρολόι-Boynton-Χρονογράφος-με-Υφασμάτινο-Λουράκι-σε-Μπλε-χρώμα-TBL-15948JYS-03.html

Το πρόβλημα είναι ότι το συγκεκριμένο στα 48mm είναι πολύ μεγάλο για τον καρπό μου. Ακόμα και ένα 46mm που μου έχουν φέρει δώρο φαίνεται άκομψο όταν το φοράω.

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος αν βρει το χρόνο να μου προτείνει κάποιο παρόμοιο σε στυλ, αξίας το πολύ 80€, και μέγεθος γύρω στα 40mm μέχρι 42mm, άντε 43mm αν μου αρέσει πολύ.

Προτιμώ με υφασμάτινο λουράκι, αλλά αν το ρολόι είναι σχετικά φτηνό δε πειράζει να είναι δερμάτινο ή καουτσούκ, μπορώ να το αλλάξω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

20211227162243_timberland_roloi_boynton_chronografos_me_yfasmatino_louraki_se_mple_chroma_tbl_15948jys_03.jpeg

Ρίξε μια ματιά στα timex, έχει κάποια ωραία μοντέλα με κάτω από 50€ που μοιάζουν με αυτό που έβαλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως με πόλο μπλουζάκια θα πρότεινα μπρασελέ και όχι λουράκι.

Βέβαια ανεβαίνουμε σε βάρος και δεν ξέρω πόσο θα σε βολεύει ένα βαρύ ρολόι καλοκαιριάτικα. 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 1nsom-n1k είπε

Εγώ πάντως με πόλο μπλουζάκια θα πρότεινα μπρασελέ και όχι λουράκι.

Βέβαια ανεβαίνουμε σε βάρος και δεν ξέρω πόσο θα σε βολεύει ένα βαρύ ρολόι καλοκαιριάτικα. 

Δεν έχω πρόβλημα με το βάρος, έχεις κάποιο υπόψιν σου?

Χωρίς να είμαι ειδικός, δε νομίζω ότι ταιριάζει ιδιαίτερα, όχι απαραίτητα με το πόλο, όσο με τη βερμούδα, ένα ρολόι με μπρασελέ. Ένα ρολόι έχω με μπρασελέ και το φοράω μόνο με πουκάμισο και παντελόνι (όχι τζην).

 

8 ώρες πριν, zio10 είπε

Ρίξε μια ματιά στα timex, έχει κάποια ωραία μοντέλα με κάτω από 50€ που μοιάζουν με αυτό που έβαλες.

Ευχαριστώ πολύ, θα τα κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2022 στις 11:00 ΜΜ, tasoe είπε

Θέλω μια βοήθεια από τους γνώστες που έχουν το μάτι και την εμπειρία και είναι καλοί στο ψάξιμο.

Ψάχνω για ένα ρολόι για casual ντύσιμο, πχ βερμούδα-polo το καλοκαίρι. Ιδανικό θα ήταν αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/29159547/Timberland-Ρολόι-Boynton-Χρονογράφος-με-Υφασμάτινο-Λουράκι-σε-Μπλε-χρώμα-TBL-15948JYS-03.html

Το πρόβλημα είναι ότι το συγκεκριμένο στα 48mm είναι πολύ μεγάλο για τον καρπό μου. Ακόμα και ένα 46mm που μου έχουν φέρει δώρο φαίνεται άκομψο όταν το φοράω.

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος αν βρει το χρόνο να μου προτείνει κάποιο παρόμοιο σε στυλ, αξίας το πολύ 80€, και μέγεθος γύρω στα 40mm μέχρι 42mm, άντε 43mm αν μου αρέσει πολύ.

Προτιμώ με υφασμάτινο λουράκι, αλλά αν το ρολόι είναι σχετικά φτηνό δε πειράζει να είναι δερμάτινο ή καουτσούκ, μπορώ να το αλλάξω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

20211227162243_timberland_roloi_boynton_chronografos_me_yfasmatino_louraki_se_mple_chroma_tbl_15948jys_03.jpeg

Θα σου προτεθνα να ριξεις μια ματια και εδω. Απλα παραγγελνεις απο εξωτερικο και δεν ξερω ποτε θα ερθει.

https://www.vostok-watches24.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, winawer είπε

Θα σου προτεθνα να ριξεις μια ματια και εδω. Απλα παραγγελνεις απο εξωτερικο και δεν ξερω ποτε θα ερθει.

https://www.vostok-watches24.com/

Καλά τα vostok αλλά ξεκινάνε από 80 και πάνω. 

Δεν βρίσκω και κανένα όμορφο με μπρασελέ να προτείνω, παρότι είπα για μπρασελέ αρχικά. Και ναι όντως μπορεί να πάει με polo μπλουζάκι το μπρασελέ, αλλά για πιο βραδινή ή πιο επίσημη εμφάνιση με μακρύ παντελόνι και όχι με βερμούδα. Δεν είμαι και ενδυματολόγος βέβαια, απλά έτσι το έχω συνδέσει στο μυαλό μου, χωρίς να ξέρω αν είναι λάθος ή σωστό αυτό που λέω. 

Τα Timex που είπε κάποιος πιο πάνω, είναι μια καλή επιλογή, αρκεί να μην πάρεις τα απλά  weekender γιατί πραγματικά ακούγεται πάρα πολύ το τικ τακ όπως λένε πολλά reviews. Έχω ένα και αν δεν μπει στο συρτάρι το βράδυ, δεν μπορείς να κοιμηθείς με το ρολόι πάνω στο κομοδίνο. Προτιμήστε την Expedition σειρά. 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2022 στις 11:00 ΜΜ, tasoe είπε

Θέλω μια βοήθεια από τους γνώστες που έχουν το μάτι και την εμπειρία και είναι καλοί στο ψάξιμο.

Ψάχνω για ένα ρολόι για casual ντύσιμο, πχ βερμούδα-polo το καλοκαίρι. Ιδανικό θα ήταν αυτό εδώ: https://www.skroutz.gr/s/29159547/Timberland-Ρολόι-Boynton-Χρονογράφος-με-Υφασμάτινο-Λουράκι-σε-Μπλε-χρώμα-TBL-15948JYS-03.html

Το πρόβλημα είναι ότι το συγκεκριμένο στα 48mm είναι πολύ μεγάλο για τον καρπό μου. Ακόμα και ένα 46mm που μου έχουν φέρει δώρο φαίνεται άκομψο όταν το φοράω.

Θα ήθελα λοιπόν κάποιος αν βρει το χρόνο να μου προτείνει κάποιο παρόμοιο σε στυλ, αξίας το πολύ 80€, και μέγεθος γύρω στα 40mm μέχρι 42mm, άντε 43mm αν μου αρέσει πολύ.

Προτιμώ με υφασμάτινο λουράκι, αλλά αν το ρολόι είναι σχετικά φτηνό δε πειράζει να είναι δερμάτινο ή καουτσούκ, μπορώ να το αλλάξω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

20211227162243_timberland_roloi_boynton_chronografos_me_yfasmatino_louraki_se_mple_chroma_tbl_15948jys_03.jpeg

Θα εξέταζα το κατωτέρω.

Κλασικό αλλά και σπορ, με καλά reviews από γνωστούς YouTubers.

https://www.skroutz.gr/s/14649276/Casio-Ρολόι-Edifice-με-Μεταλλικό-Μπρασελέ-σε-Ασημί-χρώμα-EFV-100D-1AVUEF.html

Εδώ και ένα review σε λευκό καντράν:

Επίσης υπάρχει και σε μικρότερο μέγεθος:

https://www.skroutz.gr/s/19905544/Casio-Ρολόι-με-Μεταλλικό-Μπρασελέ-σε-Ασημί-χρώμα-EFV-110D-2AVUEF.html

Επεξ/σία από cirith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελληνική έκδοση του Breitling Superocean Heritage, 100 αριθμημένα αντίτυπα με ειδικό engraving της ελληνικής σημαίας στο πίσω μέρος της κάσας.

295021142_460947275889428_8808656888615595253_n.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Nistisimos είπε

Ελληνική έκδοση του Breitling Superocean Heritage, 100 αριθμημένα αντίτυπα με ειδικό engraving της ελληνικής σημαίας στο πίσω μέρος της κάσας.

295021142_460947275889428_8808656888615595253_n.jpg

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌ! Πως κάθεται στο χέρι σου? Πάντα καλές ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...