Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφόρετο κούτα από γνωστό Ισπανικό μαγαζί, αν προλάβεις.

https://www.chrono24.com/seiko/seiko-flightmaster-sna411p1-chronograph-200m-wr--id15462999.htm

ή περί τα 235 από Σιγκαπούρη προ τελωνείου (περίπου τα ίδια τελική με το Ισπανικό δλδ, ίσως λίγο φθηνότερα).

https://www.creationwatches.com/products/seiko-pilots-216/

 

Μόλις τώρα, Faithnomore είπε

δεν πληρώνεις όμως και τελωνείο;

 

Από Ισπανία; Όχι.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Αφόρετο κούτα από γνωστό Ισπανικό μαγαζί, αν προλάβεις.

https://www.chrono24.com/seiko/seiko-flightmaster-sna411p1-chronograph-200m-wr--id15462999.htm

ή περί τα 235 από Σιγκαπούρη προ τελωνείου (περίπου τα ίδια τελική με το Ισπανικό δλδ, ίσως λίγο φθηνότερα).

https://www.creationwatches.com/products/seiko-pilots-216/

 

Από Ισπανία; Όχι.

μια φίλη μου πλήρωσε από μαγαζί του βελγίου ή κάτι δεν κατάλαβε καλά; Και εγω αυτή την εντύπωση είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Faithnomore είπε

μια φίλη μου πλήρωσε από μαγαζί του βελγίου ή κάτι δεν κατάλαβε καλά; Και εγω αυτή την εντύπωση είχα.

Δεν μπορείς να πληρώσεις Δασμούς για προϊόντα που πωλούνται/μεταφέρονται εντός ΕΕ, από εμπόρους εντός ΕΕ.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ισπανία δεν πληρώνει τπτ έξτρα. 

Από chrono24 και Ισπανό πωλητή έχω ψωνίσει και εγώ χωρίς κανένα θέμα.  

 

4 ώρες πριν, Faithnomore είπε

μια φίλη μου πλήρωσε από μαγαζί του βελγίου ή κάτι δεν κατάλαβε καλά; Και εγω αυτή την εντύπωση είχα.

 

4 ώρες πριν, Dante80 είπε

Δεν μπορείς να πληρώσεις Δασμούς για προϊόντα που πωλούνται/μεταφέρονται εντός ΕΕ, από εμπόρους εντός ΕΕ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greg2310 είπε

Huawei gt2 e με αλλαγη λουρακι κ αναλογο watchface

PXL_20220529_181351859~3.jpg

Υπάρχει κατάστημα που να πουλάει λουράκια για την σειρά Huawei Watch ? 

Πανέμορφο το καφέ btw. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Υπάρχει κατάστημα που να πουλάει λουράκια για την σειρά Huawei Watch ? 

Πανέμορφο το καφέ btw. 

Οποιοδήποτε σε 22mm κανει .εγω το πηρα απο AliExpress μαζι με ενα nato strap για το αλλο μου ρολοι .σιγουρα υπάρχουν κ στην ελλαδα..απλα για ευκολια να ειναι quick fit

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, greg2310 είπε

Οποιοδήποτε σε 22mm κανει .εγω το πηρα απο AliExpress μαζι με ενα nato strap για το αλλο μου ρολοι .σιγουρα υπάρχουν κ στην ελλαδα..απλα για ευκολια να ειναι quick fit

Ευχαριστώ! Εδώ και μερικές βδομάδες γλυκοκοιτάω το GT2 κι εγώ, και έλεγα να πάρω και ένα ακόμα λουράκι μαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρετε αν το argos.co.uk στέλνει Ελλάδα; Ή κάποιον τρόπο να έρθει κάτι από κατάστημα του argos εδώ. 

Ήθελα ένα ρολόι που το έχουν σε κατά κάποιο τρόπο λογική τιμή στις 75 λίρες, γύρω στα 90 ευρώ δηλαδή, ενώ στην Ελλάδα το έχουν 280 ευρώ. Το θέμα είναι ότι το 2018 είχε 60 ευρώ οπότε το να δώσω τα 280 που ζητάνε στην Ελλάδα αποκλείεται, ήδη τα 90 είναι πολλά. 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε αν μπορεί να διορθωθεί; Από την φωτογραφία μπορεί κανείς να καταλάβει τι μπορεί να φταίει;

Στην φωτογραφία ή ώρα είναι 9:33 

Έχει πρόβλημα στα ψηφία των λεπτών, των δευτερολέπτων και στα σύμβολα των SNZ και PRE.AL ακριβώς από κάτω. 

_20220606_094122.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Ξέρετε αν μπορεί να διορθωθεί; Από την φωτογραφία μπορεί κανείς να καταλάβει τι μπορεί να φταίει;

Στην φωτογραφία ή ώρα είναι 9:33 

Έχει πρόβλημα στα ψηφία των λεπτών, των δευτερολέπτων και στα σύμβολα των SNZ και PRE.AL ακριβώς από κάτω. 

_20220606_094122.JPG

Αλλαγή οθόνης και μηχανισμού. Οπότε ουσιαστικά πάει για πέταμα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Αλλαγή οθόνης και μηχανισμού. Οπότε ουσιαστικά πάει για πέταμα. 

Η οθόνη είδα κι εγώ ότι είχε όντως ένα σπασιματάκι, και σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει αυτό. Ο μηχανισμός γιατί; Φταίει κι αυτός; Πρόκειται για το μοντέλο w-25 και φοράει τον 181 module. Είναι πολύ παλιό και μάλλον πολύ δύσκολο να βρεθούν ανταλλακτικά. 

Να φανταστείς ότι πριν 4-5 χρόνια που μου το έδωσε ο θείος μου, δεν φόραγα καν ρολόι εδώ και πολλά χρόνια. Μου έδωσε αυτό και από τότε άρχισα να ξαναφοράω. Θυμάμαι μάλιστα ότι μου είπε πως δούλευε κανονικά, απλά ήθελε μπαταρία. Εντάξει μια αλλαγή μπαταρίας ήξερα να κάνω και τότε, αλλά δεν ήξερα πως γίνεται ac reset μετά την αλλαγή της και έδειχνε διάφορα. Το πήγα σε ένα "ρολογάδικο" εδώ στην περιοχή και αυτός πρέπει να μου χάλασε την οθόνη, γιατί του είχα πει να το καθαρίσει και λίγο καθώς είχε κάτι σκουπιδάκια στην οθόνη. Μου το έδωσε πίσω χωρίς να ανάβει καν, μόνο το φωτάκι δούλευε. Το έβαλα στο συρτάρι κι εκεί έμεινε μέχρι χτες, όπου το έλυσα μόνος μου. Τι είχε κάνει ο άνθρωπος λέτε, έβαλε την οθόνη ανάποδα, το μέσα έξω... Ξέρω λάθος μου που δεν το πήγα σε κάποιον άλλο εδώ που να είναι ωρολογοποιός και όχι έμπορος, αλλά αν μπορεί να φτιαχτεί, πολύ θα το ήθελα.

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...