Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μου βγαλαν κι άλλες γάζες αλλά ο καθετήρας με πεθαίνει.

Btw διάβαζα εδώ αλλά και αλού ότι η επέμβαση παίρνει μιάμιση ώρα.Εγώ βγήκα μετα απο 2μιση ώρες.Ο γιατρός μου είπε πως ήτσν κομμάτια η μύτη μου.

 

Υ.Γ2 Στο χειρουργίο έχει όντως κρυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υποψηφιος και εγω :P

 

εχει ρωτησει κανεις πέρα από την κάλυψη του ΙΚΑ για το διαφραγμα...

πόσο extra παει η ρινοπλαστική?

 

να δώσουμε την διαφορα δλδ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Φινν!!Πρώτα απ'όλα καλή ανάρρωση και καλούς ύπνους από εδώ και πέρα!!!

Επειδή ενδιαφέρομαι για εγχείρηση διαφράγματος θα ήθελα να μου πεις αν έμεινες ευχαριστημένος από τον γιατρό που σε χειρούργησε στο Γενηματά...?Το όνομά του?

Και για το οικονομικό θα ήθελα να σε ρωτήσω...Έχω ασφάλεια ΙΚΑ...

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

---------- Προσθήκη στις 19:03 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:02 ----------

 

Αν θέλεις στείλε μου πμ..

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καντε οικονομια κ πηγαινετε σε ιδιωτικο.εχουν πολυ καλυτερες μεθοδους και μικροτερο χρονο παραμονης στο νοσοκομειο.αφου θα τα δωσετε που θα τα δωσετε καλα θα ηταν κατα την αποψη μου να δωσετε κατι παραπανω και να ειστε ησυχοι.εχω την εντυπωση οτι και τα ιδιωτικα καλυπτουν εν μερη ΙΚΑ.ελπιζω καλες αποφασεις κ περαστικα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ακόμη χρόνιος χρήστης χαρτομάντηλου (μερικές φορές ντρεπόμουν είναι η αλήθεια οπότε υπέφερα). Έχω κάνει ένα σωρό θεραπέιες μικρός χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά έκανα πριν 5 χρόνια επέμβαση στο διάφραγμα. Πήγε αρκετά καλά σαν επέμβαση. Αρχικά είδα λίγη διαφορά αλλά μετά τα ίδια. Πάλι το άφησα... πριν 2 χρόνια ξεκίνησα να το ψάχνω πάλι και κάποια στιγμή το συμπέρασμα ήταν ότι έχω υπερτροφικές ρινικές κόγχες. Αλλά από τότε αρχικά πήρα χάπια (aerius), τα οποία για 2-3 μήνες με έκαναν να αναπνέω πολύ καλά και μετά πάλι τα ίδια. Μετά πήγα στο στράτό. Στο ΓΝΑ μου είπαν ότι δε γίνεται τίποτα, ανακουφιστικό εε :mad: .

 

Πρόσφατα πήγα σε ένα γιατρό μου έβαλε την κάμερα, μου είπε απορώ πως την παλεύεις και να μου κάνει κογχοπλαστική, να μου κόψει λίγο τις κόγχες. Με αυτόν τον τρόπο θα υπάρχει πέρασμα για τον αέρα, θα αναπνέω και δεν θα αχρηστευθούν και οι κόγχες (όπως με τον καυτηριασμό). Μου ζήτησε 1500 ευρώ να μου την κάνει (μάλλον σε ιδιωτική κλινική).

 

Σήμερα πήγα σε ένα νοσοκομείο, και μου είπε να σου φτιάξουμε λίγο το διάφραγμα (γιατί έχει ένα ελαττωματάκι, μικρό όμως) και να σου καυτηριάσουμε τις κόγχες. Του λέω, δεν πρέπει να τις καυτηριάζω συχνά μετά ? και μου απαντάει πολύ πιθανό. Του ανέφερα περί κογχοπλαστικής και μου απάντησε ότι αν τις κόψεις θα αχρηστευθούν τελείως, δηλαδή το αντίθετο με τον προηγούμενο γιατρό).

 

Οι γιατροί δεν την παλεύουν. Τώρα θα πάω πάλι σε αυτόν που είχα κάνει το διάφραγμα, στο Παμμακαριστο (κάτι τέτοιο) και μετά σε ένα εξειδικευμένο ιατρικό κέντρο και καλά που βρήκα στο ιντερνέτι. Μετά σαν εμεπιρογνώμονας, θα μελετήσω τον φάκελο των διαγνώσεων, και θα καταλήξω μόνος μου στο ποια είναι η καλύτερη μέθοδος.

 

Το θέμα είναι ότι η χρόνια προβληματική αναπνοή μπορεί να προκαλέσει προβλήματα σε καρδιά, μνήμα, κλπ. Έχει ακούσει κάτι τέτοιο κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπιτελους σπιτακι μου! εκανα την εγχειριση διαφραγματος προχθες. ολα οκ! μηδεν πονος. οταν μου εβγαλαν τα ταμπον δεν πονεσα καθολου. μιλια δεν εβγαλα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι γιατροί δεν την παλεύουν.

 

Εγώ θα σταθώ σε αυτό. Σε όσους γιατρούς πας, τόσες διαφορετικές απόψεις θα ακούσεις. Ερασιτέχνες όλοι τους :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

konov οι κόγχες διογκώνονται ξανά λόγω αλλεργίας. Και εμένα μου έχουνε πει ότι μετά την επέμβαση που θα κάνω επέμβαση στο στραβό διάφραγμα και κογχοτομές, πρέπει να πάω σε αλλεργιολόγο για να δούμε τι αλλεργίες έχω και να πάρω την ανάλογη αγωγή αλλιώς δεν αποκλείεται να ξαναδιογκωθούν οι κόγχες ( τελικά δεν την έκανα, ήμουνα άρρωστη όταν ήταν να μπω και έχει αναβληθεί για μετά την εξεταστική πλέον:shock:)

Εγώ τόσα χρόνια ούτε που γνώριζα ότι είχα στραβό διάφραγμα λόγω κογχών το ανακάλυψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...