Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kannas είπε

εχω ξανακανει πριν 10 χρονια και μαλλον ειχα μετρια αποτελεσματα

σκεφτομαι να κανω ξανα τωρα,εννοειται πως αν κανω θα το ψαξω πολυ περισσοτερο,γιατι καπου πηρε το αυτι μου οτι την δευτερη φορα υπαρχει κινδυνος "ατυχηματος".δεν ξερω ακριβως τι

Θα στα πει ο γιατρος. Ουτε και αυτοι δεν θελουν να σε τελειωσουν. Αλλη μια σε παιρνει να κανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, Dimitris_w said:

Κανω συνεχεια καθαρισμους και βγαινει ακομα αιμα.μια μερα μονο ενιωσα τελεια και χαρηκα...δεν το ειχα ξανανιωσει αυτο τετοια αναπνοη.αλλα γενικα δεν εχω δει διαφορα ιδιαιτερη.εσυ βγαζεις αιμα?

αν βγαζεις ακομα αιμα τοτε εχεις  δρομο μπροστα σου.το αποτελεσμα θα φανει οταν  πλεον δεν θα βγαινει αιμα .θα πρεπει δηλαδη να κανεις καθαρισμο και να μην βγαινει τιποτα.επισης οταν βγαζειςαιμα παντα θα παραμεινει λιγο αιμα μεσα που θα ξεραθει και για αυτο πολλες φορες σου λεει ο γιατρος οτι θα ερχεσαι ανα 10-15 μερες για να σου δει την μυτη και να στην καθαρισει.και συνηθως στον καθαρισμο βγαζεις αρκετα κομματια ξεραμενο αιμα που δεν σε αφηναν να αναπνευσεις.αν μετα τον καθαρισμο απο τον γιατρο αναπνεεις κανονικα τοτε δεν νομιζω οτι πηγε κατι στραβα.απλα πρεπει να περιμενεις.

2 hours ago, Dimitris_w said:

Αμην να το δω και να μην το πιστεψω.επειδη ειμαι στον χωρο της υγειας βλεπω και χαμηλο το οξυγονο οταν κουραζομαι η οταν αναπνεω απο την μυτη και εχω επρεαστει..ποσο καιρο λες να παει.κανω και εγω συνεχεια πλυσεις.στο τελος θα παθουν τιποτα τα αυτια νιωθω να πηγαινει ολο εκει οταν την φυσαω

στις πλυσεις οι γιατροι λενε δεν φυσας αλλα ρουφας και φτηνεις το αιμα.γενικως δεν θελουν να φυσας γιατι αυξανει την πιεση.η αν φυσας δεν κλεινεις καν την μυτη καθολου.δηλαδη δεν πρεπει να κανεις οπως θα κανες αμα φυσαγες την μυτη σου.

1 hour ago, kannas said:

εχω ξανακανει πριν 10 χρονια και μαλλον ειχα μετρια αποτελεσματα

σκεφτομαι να κανω ξανα τωρα,εννοειται πως αν κανω θα το ψαξω πολυ περισσοτερο,γιατι καπου πηρε το αυτι μου οτι την δευτερη φορα υπαρχει κινδυνος "ατυχηματος".δεν ξερω ακριβως τι

μετα απο 10 χρονια υπαρχει περιπτωση να θες μονο κογχες και να μην ειναι διαφραγμα.αυτο σε περιπτωση που ανεπνεες μια χαρα και βλεπεις οτι η αναπνοη σου δεν ειναι τοσο καλη τωρα.το ιδιο ειχε γινει και με μενα μετα απο 10 χρονια plus και ηθελα κογχες που ηταν 10 λεπτα δουλεια και με τοπικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Βρες οτι καλυτερο απο γιατρο για να μην σε νοιαζουν οι κινδυνοι. Καλυτερα να πετυχει η πρωτη. Αν οχι πας για δευτερη με οσο καλυτερο γιατρο.

εχω ακουσει οτι με 2 αποτυχημενες τον πινεις, απλα. Παιρνεις το διαφραγμα στο χερι

Ωπα... Τι εννοείς; ότι αν κάνεις 2 φορές και δεν γίνεται τίποτα θα είσαι χειρότερα από πριν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπε η γιατρός ότι μπορούν να γίνουν κ τα δυο μαζί για να ξεμπέρδευω όπως προειπατε.. κ όπως σωστά μου είπε ότι άμα δεν τα κάνω τώρα μαζί δεν πρόκειται να παρω ποτέ την απόφαση να ξανά γυρίσω χειρουργείο να φάω πάλι νάρκωση για αμυγδαλές κ μόνο... κ όντως δεν νομίζω ότι θα έμπαινα στην διαδικασία αυτή.. πάντως κ τα δυο γίνονται όσο για αυτό ,το θέμα είναι ότι θέλω τις συμβουλές σας στο θέμα αμυγδάλων... 

9 ώρες πριν, vairass είπε

Γίνεται όλα μαζί;  πως θα καταπίνει; εγώ είχα κάποια θέματα.. 

Εσύ σε δημόσιο τα έκανες όλα; 

Είχες θέματα με την κατάποση σε μόνο διάφραγμα κόγχες κλπ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, bleeding rose είπε

Μου είπε η γιατρός ότι μπορούν να γίνουν κ τα δυο μαζί για να ξεμπέρδευω όπως προειπατε.. κ όπως σωστά μου είπε ότι άμα δεν τα κάνω τώρα μαζί δεν πρόκειται να παρω ποτέ την απόφαση να ξανά γυρίσω χειρουργείο να φάω πάλι νάρκωση για αμυγδαλές κ μόνο... κ όντως δεν νομίζω ότι θα έμπαινα στην διαδικασία αυτή.. πάντως κ τα δυο γίνονται όσο για αυτό ,το θέμα είναι ότι θέλω τις συμβουλές σας στο θέμα αμυγδάλων... 

Είχες θέματα με την κατάποση σε μόνο διάφραγμα κόγχες κλπ; 

Στο και τα 2 μαζι θα ηθελα να διαφωνησω. Ο γιατρος που στο προτεινε ειναι για τα πανηγυρια... ξερεις τι σου λεει; Να εχεις 2 τραυματα στην μουρη, δεν θα ξερεις απο που σου ηρθε... μονο αν εχεις μεγαλη αντοχη στον πονο καντο.ουτε να αναπνευσεις, ουτε να φας δεν θα μπορεις, καλο...

για τους Ταλιμπαν στο Αφγανισταν καλη προταση....

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Στο και τα 2 μαζι θα ηθελα να διαφωνησω. Ο γιατρος που στο προτεινε ειναι για τα πανηγυρια... ξερεις τι σου λεει; Να εχεις 2 τραυματα στην μουρη, δεν θα ξερεις απο που σου ηρθε... μονο αν εχεις μεγαλη αντοχη στον πονο καντο.ουτε να αναπνευσεις, ουτε να φας δεν θα μπορεις, καλο...

για τους Ταλιμπαν στο Αφγανισταν καλη προταση....

Χαχαχαχα η αλήθεια είναι ότι κ εγώ την έχω αυτή την απορία για αυτό κ ρωτάω εμπειρίες περί αμυγδάλων... βασικά της είπα μπλοκαρισμένη η μύτη μπλοκαρισμένος κ ο λαιμός πως θα αναπνέω; Ούτε καν είπα για θέμα φαγητού.. κ μου είπε την μύτη στο υπογράφω δεν θα την καταλάβεις.. τον λαιμό όμως θα τον αισθάνεσαι.. δεν είναι ότι θα περάσει ανώδυνα... ρε παιδιά έχω φρικάρει πραγματικά... α κ ρώτησα κ το άλλο.. λέω οι πλύσεις άμα πάει το νερό τι δίνουν τέλος πάντων πάνω στις αμυγδαλές δεν θα πεταχτώ στο ταβάνι; Μου λέει έχουμε μεριμνήσει κ για αυτό.. δεν θα σου δώσω μου λέει αυτό που δίνω συνήθως τύπου θαλασσινό πχ.. τα φώτα σας παίδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bleeding rose είπε

Μου είπε η γιατρός ότι μπορούν να γίνουν κ τα δυο μαζί για να ξεμπέρδευω όπως προειπατε.. κ όπως σωστά μου είπε ότι άμα δεν τα κάνω τώρα μαζί δεν πρόκειται να παρω ποτέ την απόφαση να ξανά γυρίσω χειρουργείο να φάω πάλι νάρκωση για αμυγδαλές κ μόνο... κ όντως δεν νομίζω ότι θα έμπαινα στην διαδικασία αυτή.. πάντως κ τα δυο γίνονται όσο για αυτό ,το θέμα είναι ότι θέλω τις συμβουλές σας στο θέμα αμυγδάλων... 

Είχες θέματα με την κατάποση σε μόνο διάφραγμα κόγχες κλπ; 

Εχω θέμα δεν μπορώ να καταπιώ εύκολα.. Το έχεις και εσύ; 

Κογχες είναι τα κρεατακια η καμιά σχέση; 

55 λεπτά πριν, bleeding rose είπε

Χαχαχαχα η αλήθεια είναι ότι κ εγώ την έχω αυτή την απορία για αυτό κ ρωτάω εμπειρίες περί αμυγδάλων... βασικά της είπα μπλοκαρισμένη η μύτη μπλοκαρισμένος κ ο λαιμός πως θα αναπνέω; Ούτε καν είπα για θέμα φαγητού.. κ μου είπε την μύτη στο υπογράφω δεν θα την καταλάβεις.. τον λαιμό όμως θα τον αισθάνεσαι.. δεν είναι ότι θα περάσει ανώδυνα... ρε παιδιά έχω φρικάρει πραγματικά... α κ ρώτησα κ το άλλο.. λέω οι πλύσεις άμα πάει το νερό τι δίνουν τέλος πάντων πάνω στις αμυγδαλές δεν θα πεταχτώ στο ταβάνι; Μου λέει έχουμε μεριμνήσει κ για αυτό.. δεν θα σου δώσω μου λέει αυτό που δίνω συνήθως τύπου θαλασσινό πχ.. τα φώτα σας παίδες 

Αμυγδαλές σου είπα.. Δεν πονάνε εκτός από δύο ή τρεις ημέρες που πονάει όμως πολύ... 

Εκεί τρως παγωτό για να χαλαρώσεις. 

Καλύτερα κάνε διάφραγμα πρώτα... Αυτό είναι το πιο δύσκολο, καντο όμως άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vairass είπε

Εχω θέμα δεν μπορώ να καταπιώ εύκολα.. Το έχεις και εσύ; 

Κογχες είναι τα κρεατακια η καμιά σχέση; 

Αμυγδαλές σου είπα.. Δεν πονάνε εκτός από δύο ή τρεις ημέρες που πονάει όμως πολύ... 

Εκεί τρως παγωτό για να χαλαρώσεις. 

Καλύτερα κάνε διάφραγμα πρώτα... Αυτό είναι το πιο δύσκολο, καντο όμως άμεσα. 

Άλλο κόγχες άλλο κρεατακια άλλο αμυγδαλές..είναι τρία διαφορετικά πράγματα.. εγώ έχω θέμα με αμυγδαλολιθους στις αμυγδαλές έχω βαρεθεί πραγματικά με αυτά τα πράγματα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bleeding rose είπε

Άλλο κόγχες άλλο κρεατακια άλλο αμυγδαλές..είναι τρία διαφορετικά πράγματα.. εγώ έχω θέμα με αμυγδαλολιθους στις αμυγδαλές έχω βαρεθεί πραγματικά με αυτά τα πράγματα.. 

Κάντα όλα μαζί... Να τελειώνεις μια και καλή.. Αν και δεν νομίζω να γίνονται όλα μαζί κάνε πρώτα αυτό που είναι ανάγκη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, bleeding rose said:

Μου είπε η γιατρός ότι μπορούν να γίνουν κ τα δυο μαζί για να ξεμπέρδευω όπως προειπατε.. κ όπως σωστά μου είπε ότι άμα δεν τα κάνω τώρα μαζί δεν πρόκειται να παρω ποτέ την απόφαση να ξανά γυρίσω χειρουργείο να φάω πάλι νάρκωση για αμυγδαλές κ μόνο... κ όντως δεν νομίζω ότι θα έμπαινα στην διαδικασία αυτή.. πάντως κ τα δυο γίνονται όσο για αυτό ,το θέμα είναι ότι θέλω τις συμβουλές σας στο θέμα αμυγδάλων... 

Είχες θέματα με την κατάποση σε μόνο διάφραγμα κόγχες κλπ; 

αν θες να μπαινοβγαινεις στα νοσοκομεια καντες ξεχωριστα. προσωπικα θα τις εκανα και τις 2 μαζι παρα να ξανακανω τα παντα απο την αρχη. σε διαφραγμα και κογχες η καταποση δεν εχει καμια σχεση.στην μυτη κανεις επεμβαση.δεν σε δυσκολευει κατι στην καταποση.την πρωτη μερα θα φυγουν και οι γαζες και θα εισαι μια χαρα.

13 hours ago, Zerg13 said:

Στο και τα 2 μαζι θα ηθελα να διαφωνησω. Ο γιατρος που στο προτεινε ειναι για τα πανηγυρια... ξερεις τι σου λεει; Να εχεις 2 τραυματα στην μουρη, δεν θα ξερεις απο που σου ηρθε... μονο αν εχεις μεγαλη αντοχη στον πονο καντο.ουτε να αναπνευσεις, ουτε να φας δεν θα μπορεις, καλο...

για τους Ταλιμπαν στο Αφγανισταν καλη προταση....

δυο φορες διαφραγμα μια κογχες και ο πονος δεν ηταν απλα τιποτα εκτος αν ο αλλος βαραει την μυτη του στον τοιχο.απο την στιγμη που εφυγαν και οι γαζες η ενοχληση ηταν απλα ελαχιστη. η μυτη δεν θα την εμποδισει τιποτα στο φαγητο ετσι και αλλιως οποτε οτι την εμποδισει στο φαγητο θα ειναι οι αμυγδαλες.

12 hours ago, bleeding rose said:

Χαχαχαχα η αλήθεια είναι ότι κ εγώ την έχω αυτή την απορία για αυτό κ ρωτάω εμπειρίες περί αμυγδάλων... βασικά της είπα μπλοκαρισμένη η μύτη μπλοκαρισμένος κ ο λαιμός πως θα αναπνέω; Ούτε καν είπα για θέμα φαγητού.. κ μου είπε την μύτη στο υπογράφω δεν θα την καταλάβεις.. τον λαιμό όμως θα τον αισθάνεσαι.. δεν είναι ότι θα περάσει ανώδυνα... ρε παιδιά έχω φρικάρει πραγματικά... α κ ρώτησα κ το άλλο.. λέω οι πλύσεις άμα πάει το νερό τι δίνουν τέλος πάντων πάνω στις αμυγδαλές δεν θα πεταχτώ στο ταβάνι; Μου λέει έχουμε μεριμνήσει κ για αυτό.. δεν θα σου δώσω μου λέει αυτό που δίνω συνήθως τύπου θαλασσινό πχ.. τα φώτα σας παίδες 

βρε σταματα να λες για το θεμα πως θα αναπνεεις.αμυγδαλες βγαζεις δεν σου κλεινουν τον λαιμο. για φαγητο οπως ειπαμε η μυτη δεν επηρεαζει σε κατι. οτι δεν μπορεις να φας ειναι θεμα των αμυγδαλων ειτε γινει μαζι με το διαφραγμα ειτε οχι. καιγια τον πονο δινουν και παυσιπονα. για τις πλυσεις δεν βαζουν νερο με αλατι που λεγεται υπερτονο αλλα βαζουν ισοτονο

http://www.sinomarin.gr/sinomarin_3_1.htm

οποτε ουτε με αυτο εχεις θεμα.

12 hours ago, vairass said:

Εχω θέμα δεν μπορώ να καταπιώ εύκολα.. Το έχεις και εσύ; 

Κογχες είναι τα κρεατακια η καμιά σχέση; 

Αμυγδαλές σου είπα.. Δεν πονάνε εκτός από δύο ή τρεις ημέρες που πονάει όμως πολύ... 

Εκεί τρως παγωτό για να χαλαρώσεις. 

Καλύτερα κάνε διάφραγμα πρώτα... Αυτό είναι το πιο δύσκολο, καντο όμως άμεσα. 

οχι καμια σχεση κρεατακια με κογχες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vairass είπε

Κάντα όλα μαζί... Να τελειώνεις μια και καλή.. Αν και δεν νομίζω να γίνονται όλα μαζί κάνε πρώτα αυτό που είναι ανάγκη. 

Καντα ολα μαζι να τελειωνεις λες, αλλα δεν νομιζεις οτι γινεται ενω ο γιατρος ειπε πως γινεται...καταλαβαινεις καθολου τι γραφεις;

Λοιπον αν αντεχεις 2 ενχειρησεις σε μια καντο. Δεν ειναι παιξε γελασε παντως αμυγδαλες και διαφραγμα μαζι. Μια μια εβδομαδα θα,εισαι σε ημιλιποθυμη κατασταση. Κλειστη μυτη κλειστος λαιμος

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Καντα ολα μαζι να τελειωνεις λες, αλλα δεν νομιζεις οτι γινεται ενω ο γιατρος ειπε πως γινεται...καταλαβαινεις καθολου τι γραφεις;

Λοιπον αν αντεχεις 2 ενχειρησεις σε μια καντο. Δεν ειναι παιξε γελασε παντως αμυγδαλες και διαφραγμα μαζι. Μια μια εβδομαδα θα,εισαι σε ημιλιποθυμη κατασταση. Κλειστη μυτη κλειστος λαιμος

Σε εμένα μάγκα όταν έκανα αμυγδαλές μου είπε δεν γίνεται... Στην κοπέλα που να ξέρω; γιαυτό λέω αν σου είπαν γίνεται να τα κάνει. 

 

Εσύ τα έκανες όλα μαζί ή καμιά σχέση; 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.1 μηνα απο την επεμβαση και τιποτα ακομα...η μυτη κλειστη...ολο πλυσεις βγαζω αιμα ακομα.την δευτερα παω γιατρο να με δει.λες να μην πετυχε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Dimitris_w said:

Καλημερα παιδια.1 μηνα απο την επεμβαση και τιποτα ακομα...η μυτη κλειστη...ολο πλυσεις βγαζω αιμα ακομα.την δευτερα παω γιατρο να με δει.λες να μην πετυχε?

αν βγαζεις αιμα σιγουρα θα εχεις και ξεραμενο αιμα ακομα.οποτε πηγαινε και μια γιατρο να σε δει και να στην καθαρισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimitris_w είπε

Καλημερα παιδια.1 μηνα απο την επεμβαση και τιποτα ακομα...η μυτη κλειστη...ολο πλυσεις βγαζω αιμα ακομα.την δευτερα παω γιατρο να με δει.λες να μην πετυχε?

Καλημέρα, δηλαδή νιώθεις χειρότερα από πριν; σε ιδιώτη ιατρό πήγες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...