Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, aleilo03 είπε

Επανέρχομαι κι εγώ μετά από προηγούμενο ποστ πριν κάποια χρόνια που ανέφερα ότι είχα κάνει επέμβαση στις κόγχες(με ραδιοσυχνότητες) σε έναν απατεώνα ιδιώτη με απόλυτη αποτυχία..Πλέον η κατάσταση είναι χειρότερη από ποτέ καθώς είμαι με dexarinha 3 φορές τη μέρα(το μόνο που με πιάνει) και με το που περνάει η επήρεια η μύτη βουλώνει ΕΝΤΕΛΩΣ στην κυριολεξία...Έχω φτάσει στο απροχώρητο και θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα (δυστυχώς δεν υπάρχουν τα χρήματα για ιδιώτη) που είχε αποτέλεσμα αλλά μετά την επέμβαση να σου βάζει μόνο αυτά τα ταμπον-σιλικόνη που έχουν τρύπες και αναπνέεις άμεσα μετά το χειρουργείο και όχι γάζες...Είχα πάει σε έναν ιδιώτη πριν 2 χρόνια που ήμουν πάλι σε τραγική κατάσταση λόγο έλλειψης dexa και είχε να μου προτείνει γιατρό σε δημόσιο (σε ιδιωτική πάει γύρω στα 3000€ διάφραγμα και κόγχες μαζί) αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι τα ονόματά τους..Το πρόβλημα μου είναι στραβό διάφραγμα και υπερτροφία στις ρινικές κόγχες...Όποιος γνωρίζει κάτι θα με σώσει πραγματικά

Κοιτα εγω εκανα και τα 2 μαζι με 1500 σε ιδιωτικη στην παλια κλινικη καρρα στην αθηνα.ειναι μονο για ωρλ και αρκετα οικονομικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, Dimitris_w είπε

Κοιτα εγω εκανα και τα 2 μαζι με 1500 σε ιδιωτικη στην παλια κλινικη καρρα στην αθηνα.ειναι μονο για ωρλ και αρκετα οικονομικη.

Είχα πάει κι εκεί πριν κάτι χρόνια και ο γιατρός με είχε κατατρομάξει..Εκτός ότι δεν έπαιζε σιλικόνη τότε και μου έλεγε για γάζες μου είπε και για νοσηλεία 3-4 μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2018 στις 11:49 ΜΜ, aleilo03 είπε

Είχα πάει κι εκεί πριν κάτι χρόνια και ο γιατρός με είχε κατατρομάξει..Εκτός ότι δεν έπαιζε σιλικόνη τότε και μου έλεγε για γάζες μου είπε και για νοσηλεία 3-4 μέρες..

Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θα δω διαφορα μετα απο 3 μξνες με 5...ελπιζω μην λεει βλακειες.τωρα ειμαι σχεδον 2 μηνες.μικρη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  παλικαρια-θα σας συμβουλευα μετα απο προσωπικη μου εμπειρια..να απευθεινθειτε σε καποιον ειδικο..κ οχι φουφουτζη ντοκτορα γιατι η υποθεση αναπνοη ειναι μεγαλο πραγμα..!Εγω ζουσα με αποσυμφοριτικα κοντα στον 1,5 χρονο...με αποτελεσμα  στο τελος να μην αναπνεω καθολου χωρις αυτα..!μια αποφαση ειναι....κ τυχη σε ποιον γιατρο θα εμπιστευτειτε!Πιστευω οτι  πηγα στην καλυτερη κ το αποτελεσμα με δικαιωσε!Μην το αφηνετε....αξιζει κανεις να δωσει το κατι παραπανω ...-θα αλλαξει ολη σας η ζωη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mai_tai είπε

Καλησπερα  παλικαρια-θα σας συμβουλευα μετα απο προσωπικη μου εμπειρια..να απευθεινθειτε σε καποιον ειδικο..κ οχι φουφουτζη ντοκτορα γιατι η υποθεση αναπνοη ειναι μεγαλο πραγμα..!Εγω ζουσα με αποσυμφοριτικα κοντα στον 1,5 χρονο...με αποτελεσμα  στο τελος να μην αναπνεω καθολου χωρις αυτα..!μια αποφαση ειναι....κ τυχη σε ποιον γιατρο θα εμπιστευτειτε!Πιστευω οτι  πηγα στην καλυτερη κ το αποτελεσμα με δικαιωσε!Μην το αφηνετε....αξιζει κανεις να δωσει το κατι παραπανω ...-θα αλλαξει ολη σας η ζωη!

Κάτσε γιατι αυτό που λες είναι σοβαρό... 

Τι εννοείς ειδικο; δηλαδή υπάρχουν ιατροί που κάνουν την πλάκα τους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mai_tai είπε

Καλησπερα  παλικαρια-θα σας συμβουλευα μετα απο προσωπικη μου εμπειρια..να απευθεινθειτε σε καποιον ειδικο..κ οχι φουφουτζη ντοκτορα γιατι η υποθεση αναπνοη ειναι μεγαλο πραγμα..!Εγω ζουσα με αποσυμφοριτικα κοντα στον 1,5 χρονο...με αποτελεσμα  στο τελος να μην αναπνεω καθολου χωρις αυτα..!μια αποφαση ειναι....κ τυχη σε ποιον γιατρο θα εμπιστευτειτε!Πιστευω οτι  πηγα στην καλυτερη κ το αποτελεσμα με δικαιωσε!Μην το αφηνετε....αξιζει κανεις να δωσει το κατι παραπανω ...-θα αλλαξει ολη σας η ζωη!

Εχω μια απορια φιλε μου.κ εμενα ο γιατρος μου ειπε θα αλλαξει η ζωη μου.και οτι μπορει να κανει κ 6 μηνες να φανει αποτελεσμα.πως ξερω μεχρι τοτε οτι δεν εχει κανει αποτια? Εσυ ειδες γρηγορα διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποτελεσμα φενεται απο την πρωτη μερα π εβγαλε  τα ταμπον στο 60-70%....κ μετα απο 22 μερες π ειμαι τωρα....ειμαι στο 100%!

αν επουλοθουν  οι πλυγες απο την μυτη...πρεπει να βλεπεις το τελικο αποτελεσμα!Μηπως σου ειπε το αισθητικο κομματι θα δειξει μετα απο 5-6 μηνες....????

29 λεπτά πριν, vairass είπε

Κάτσε γιατι αυτό που λες είναι σοβαρό... 

Τι εννοείς ειδικο; δηλαδή υπάρχουν ιατροί που κάνουν την πλάκα τους; 

Oταν κανεις διαφραγμα ....κ δεν αναπνεεις μετα απο λιγο καιρο...-οταν κανεις πλαστικη κ το αποτελεσμα δεν ειναι το επιθυμιτο  ναι...φιλε μου υπαρχουν κ γιατροι π δεν ειναι κ τοσο γνωστες...!  Ποσους εχεις ακουσει πως καναν 2 κ 3 φορες επαναληπτικο χειρουργειο...??Εμενα πρωσοπικα εκανε κ ο αδερφος μου κ ενας φιλος...εις διπλουν χειρουργειο..!

Λες να ειναι τυχη αυτο...?Εγω το λεω ικανοτητα του Γιατρου..!Αλλη εμπειρια εχει αυτος π χειρουργει 15 χρονια μυτες κ αλλη ενας Ωρλ π χειρουργει 5--10 τον χρονο!Γνωμη μου ετσι...

 

Εγω κρινω εκ του αποτελεσματος μου κ με αυτα που ακουω κ διαβαζω μεσα στα φορουμ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mai_tai είπε

Το αποτελεσμα φενεται απο την πρωτη μερα π εβγαλε  τα ταμπον στο 60-70%....κ μετα απο 22 μερες π ειμαι τωρα....ειμαι στο 100%!

αν επουλοθουν  οι πλυγες απο την μυτη...πρεπει να βλεπεις το τελικο αποτελεσμα!Μηπως σου ειπε το αισθητικο κομματι θα δειξει μετα απο 5-6 μηνες....????

Oταν κανεις διαφραγμα ....κ δεν αναπνεεις μετα απο λιγο καιρο...-οταν κανεις πλαστικη κ το αποτελεσμα δεν ειναι το επιθυμιτο  ναι...φιλε μου υπαρχουν κ γιατροι π δεν ειναι κ τοσο γνωστες...!  Ποσους εχεις ακουσει πως καναν 2 κ 3 φορες επαναληπτικο χειρουργειο...??Εμενα πρωσοπικα εκανε κ ο αδερφος μου κ ενας φιλος...εις διπλουν χειρουργειο..!

Λες να ειναι τυχη αυτο...?Εγω το λεω ικανοτητα του Γιατρου..!Αλλη εμπειρια εχει αυτος π χειρουργει 15 χρονια μυτες κ αλλη ενας Ωρλ π χειρουργει 5--10 τον χρονο!Γνωμη μου ετσι...

Εγω κρινω εκ του αποτελεσματος μου κ με αυτα που ακουω κ διαβαζω μεσα στα φορουμ...!

Σωστό αυτό που λες... Οπότε πας σε κάποιον που είναι σε νοσοκομείο και κάνει καθημερινά μύτες και τα πάντα όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το διαφραγμα(σκολίωση) 25 Σεπτεμβριου. Δικαιολογείται να είμαι κουρασμενός αυτήν την στιγμή και να μην μπορώ να κοιμάμαι πολλές ώρες; Ενώ μένω άυπνος πολλές ωρες; Πονοκεφάλους; Κάπως ζαλάδες; Περίεργα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nugget είπε

Εκανα το διαφραγμα(σκολίωση) 25 Σεπτεμβριου. Δικαιολογείται να είμαι κουρασμενός αυτήν την στιγμή και να μην μπορώ να κοιμάμαι πολλές ώρες; Ενώ μένω άυπνος πολλές ωρες; Πονοκεφάλους; Κάπως ζαλάδες; Περίεργα..

ανοιξε η μυτη? περναει αερας και απτα 2 ρουθουνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έτσι που τα λέτε είτε το κάνεις είτε όχι το ίδιο είναι... 

Αναπνοή παίρνετε; εγώ πλέον καθόλου με το ζόρι από το στόμα... 

Πρέπει να το κάνω άμεσα έχω φτάσει στα όρια μου νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη κανείς για METROPOLITAN για ρινικές κόγχες και εάν χρειαστεί και διάφραγμα.

Είχα πάει σε 10 ΩΡΛ και ο καθένας τα δικά του. Αλλος με είδε από απόσταση και με ρώτησε εάν έχω Ιδιωτική ασφάλεια, άλλος να κάνω κόγχες μόνο, άλλος και τα δύο, άλλος να το αφήσω και να ζήσω με διάφορα SPRAY από την μύτη ότι να 'ναι...

Το θέμα είναι να μην είναι σφάχτης για να τσεπώσει μόνο αλλά να κάνει ότι πρέπει για να ελευθερωθεί η αναπνοή.

Με κογχεκτομή ξέρεις κανείς σίγουρα εάν ξαναμεγαλώνουν οι κόγχες?

Επιπλέον επειδή παίζει και αλλεργία υπάρχει περίπτωση άνοιξη με την γύρη να ξαναπριστούν και να είμαι όπως πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, arkas50 είπε

Άποψη κανείς για METROPOLITAN για ρινικές κόγχες και εάν χρειαστεί και διάφραγμα.

Είχα πάει σε 10 ΩΡΛ και ο καθένας τα δικά του. Αλλος με είδε από απόσταση και με ρώτησε εάν έχω Ιδιωτική ασφάλεια, άλλος να κάνω κόγχες μόνο, άλλος και τα δύο, άλλος να το αφήσω και να ζήσω με διάφορα SPRAY από την μύτη ότι να 'ναι...

Το θέμα είναι να μην είναι σφάχτης για να τσεπώσει μόνο αλλά να κάνει ότι πρέπει για να ελευθερωθεί η αναπνοή.

Με κογχεκτομή ξέρεις κανείς σίγουρα εάν ξαναμεγαλώνουν οι κόγχες?

Επιπλέον επειδή παίζει και αλλεργία υπάρχει περίπτωση άνοιξη με την γύρη να ξαναπριστούν και να είμαι όπως πριν?

Εγω εκανα κογχοτομη και μου ειπε οτι δεν βγαινουν παλι η μετα απο πολλα χρονια γιατι ειμαι και εγω αλλεργικος.εχεις οπισθορινικη καταροη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...