Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, grizos είπε

Έχει νόημα αν ινβερτάρει η όχι ( φιλικά) 

Άρα μπορεί να ινβερταρει  αλλά ........ συμπεριφέρεται σαν on off  σε σύνηθες θερμοκρασίες αυτής της χώρας (το cv more μου δεν ινβερταρει ικανοποιητικα ούτε σε αυτές τις συνθήκες)

άρα αν ήμουν κάτοικος νευροκοπίου και το είχα μπορεί να είχα κάνει μια καλή επιλογή αλλά φαντάζομαι ότι και στο νευροκόπι  ο χειμώνας είναι μικρότερος από την άνοιξη και το  φθινόπωρο. φιλικά πάντα.

Δεν εχει σχεση με ον-οφ γιατι οταν ξαναξεκιναει δε ανεβαζει μαξ αποδοση. Το κουρο το 12αρι με τις παρουσες συνθηκες ανεβαζει μεχρι 450- 500w, καθεται γυρω στα 400w και μετα κλεινει

μεχρι να πεσει -1 βαθμο απο την ζητουμενη. Οταν ξαναμπουσταρει παλι μεχρι 500w παει, δεν παει 1500w.

Οσο για τη θερμικη ανεση, προσωπικα το ινβερταρισμα με ψυχρο αερα να με χτυπαει με ενοχλει λιγο περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rbx1000 είπε

Δεν εχει σχεση με ον-οφ γιατι οταν ξαναξεκιναει δε ανεβαζει μαξ αποδοση. Το κουρο το 12αρι με τις παρουσες συνθηκες ανεβαζει μεχρι 450- 500w, καθεται γυρω στα 400w και μετα κλεινει

μεχρι να πεσει -1 βαθμο απο την ζητουμενη. Οταν ξαναμπουσταρει παλι μεχρι 500w παει, δεν παει 1500w.

Οσο για τη θερμικη ανεση, προσωπικα το ινβερταρισμα με ψυχρο αερα να με χτυπαει με ενοχλει λιγο περισσοτερο.

φίλε μου πάντα με καλή διάθεση τυχαίνει να έχω το πρώτο daisekai 9αρι 10 ετιας ίσως και περισσότερο πιστεψέμε  απο Δεκέμβριο και μετά θα κλείσει άνοιξη η όταν το κλείσω, προτιμά να παίζει στα 180 watt και δεν καταλαβαίνεις αν δουλεύει η όχι, την πάτησα με το cvmore που ισχυρίζεται ότι κάνει το ίδιο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimostr είπε

489 το είχα πάρει 

Πολυ καλα. Με την τιμη που εχει τωρα δεν ειναι πολυ καλη επιλογη.

Εκτος αν θελει καποιος να το δουλευει 80% ψυξη - 20% θερμανση.

Εγω το με το σκεπτικο να το χρησιμοποιησω μονο για ψυξη + wifi + ιονιστη.

Αν επρεπε να διαλεξω τωρα που θα χρειαστω και θερμανση στον ιδιο χωρο, αλλο θα επαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, liakjim είπε

Έχοντας περάσει ήδη έναν χειμώνα με κλιματιστικό, επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Φιλε μου απο θερμανση εισαι ντιπ ασχετος στο λεω με πληρη επιγνωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Πολυ καλα. Με την τιμη που εχει τωρα δεν ειναι πολυ καλη επιλογη.

Γενικά δεν είναι επιλογή. Μην τα ξαναλέμε. WiFi έχουν και κάτι σόμπες philco 😂 

Επίσης τα wifi τους είναι της πλάκας. Μια δουλεύει μια οχι. Με είχε κρεμάσει τις περισσότερες φορες όταν ήθελα να ανοίξω ή να κλείσω το κλιματιστικό απομακρυσμένα .. Ήταν το τελευταίο που με απασχολούσε βέβαια αυτό.

Επεξ/σία από guzel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rbx1000 είπε

Πολυ καλα. Με την τιμη που εχει τωρα δεν ειναι πολυ καλη επιλογη.

Εκτος αν θελει καποιος να το δουλευει 80% ψυξη - 20% θερμανση.

Εγω το με το σκεπτικο να το χρησιμοποιησω μονο για ψυξη + wifi + ιονιστη.

Αν επρεπε να διαλεξω τωρα που θα χρειαστω και θερμανση στον ιδιο χωρο, αλλο θα επαιρνα.

 

φαντάσου εμένα που θα το ξηλώσω......ελπίζω το daikin να είναι καλή επιλογή , τα υπόλοιπα εν καιρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, john_petrucci7 είπε

Απο θεμα αναπνοης δε μου ειπες ειναι καλυτερα απο καλοριφερ???

Έχει λίγο δύσπνοια. Ξέρεις κάνα καλό πνευμονολογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, grizos είπε

φίλε μου πάντα με καλή διάθεση τυχαίνει να έχω το πρώτο daisekai 9αρι 10 ετιας ίσως και περισσότερο πιστεψέμε  απο Δεκέμβριο και μετά θα κλείσει άνοιξη η όταν το κλείσω, προτιμά να παίζει στα 180 watt και δεν καταλαβαίνεις αν δουλεύει η όχι, την πάτησα με το cvmore που ισχυρίζεται ότι κάνει το ίδιο.

Μιας κι εχεις και τα 2 μηπως εχεις κανει συγκριση καταναλωσης στη βδομαδα/μηνα/σεζον?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rbx1000 είπε

Μιας κι εχεις και τα 2 μηπως εχεις κανει συγκριση καταναλωσης στη βδομαδα/μηνα/σεζον?

δεν θα είμαι αντικειμενικός οπότε και το αποφέυγω μιας και το daisekai τυχαίνει να είναι στο δωμάτιο του γιου μου που στα 16 του κυκλοφορεί με κοντομάνικα τώρα και μάλον χρειάζεται ψύξη και όχι θέρμανση , εν καιρώ όμως ημιεπιστημονικά θα το δείς το τεστ

θα ειναι τεστ αναμεσα σε δαικιν 9 μιτσουμπ srkzs 9 και παλιο daisekai 9ari oxi 9  σε αναλογα σχετικα δωματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, grizos είπε

δεν θα είμαι αντικειμενικός οπότε και το αποφέυγω μιας και το daisekai τυχαίνει να είναι στο δωμάτιο του γιου μου που στα 16 του κυκλοφορεί με κοντομάνικα τώρα και μάλον χρειάζεται ψύξη και όχι θέρμανση , εν καιρώ όμως ημιεπιστημονικά θα το δείς το τεστ

θα ειναι τεστ αναμεσα σε δαικιν 9 μιτσουμπ srkzs 9 και παλιο daisekai 9ari oxi 9  σε αναλογα σχετικα δωματια

To θεμα ειναι να δουμε τη διαφορα αυτων που μπορουν και ινβερταρουν χαμηλα αλλα δεν κλεινουν και αυτων που κλεινουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...