Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ωχχχχχχχ

Οι κριτικές του Σκρουτζ βγαίνουν αληθινές;

Να το γυρναγες για το ap71 electric;

Λυπαμαι που το λεω...
Μακαρι να μην υπηρχε προβλημα  but....   TOLD YA!😞

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Δεν συμφαιρει. Κανει τα χοντρα και κυριως φερνει το χαλκο που κοστιζει και μετα φερνεις δικο σου. Αν κανεις μανουρα θα βαλει την αντλια και δεν θα κανει τπτ απο σπασιμο. Οταν ο αλλος δεν γουσταρει αν πας κοντρα θα βγεις χαμενος. 

Οκ αλλά εγώ ξέρω αγόρασα ένα κλιματιστικό αδούλευτο του κουτιού και το @@@@@ έλεος δλδ 

1 λεπτό πριν, rbx1000 είπε

Λυπαμαι που το λεω...
Μακαρι να μην υπηρχε προβλημα  but....   TOLD YA!😞

Δυστηχώς όλα τα ηλεκτρονικά είναι κινέζικα χωρίς αυστηρές προδιαγραφές για να βγουν πολλά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Δεν συμφαιρει. Κανει τα χοντρα και κυριως φερνει το χαλκο που κοστιζει και μετα φερνεις δικο σου. Αν κανεις μανουρα θα βαλει την αντλια και δεν θα κανει τπτ απο σπασιμο. Οταν ο αλλος δεν γουσταρει αν πας κοντρα θα βγεις χαμενος. 

Με τίποτα δεν βγαίνεις χαμένος. Αν θες να είσαι καλυμμένος του ξεκαθαρίζεις από πριν ξεκινήσει ότι απαιτείς εκκένωση του αέρα με αντλία κενού αλλιώς θα τον αναφέρεις.

Από πάνω του θα είσαι και θα τσεκαρεις βήμα βήμα.

16 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Λυπαμαι που το λεω...
Μακαρι να μην υπηρχε προβλημα  but....   TOLD YA!😞

Κρίμα ρε γμτ , στα χαρτιά φαίνεται εργαλείο.

23 λεπτά πριν, apostolisep3 είπε

απο οτι φαινεται βγαινουν αληθινες... αλλα οκ το συγκεκριμενο κλιματιστικο δεν ξερω και ποσο καιρο ειχε μεινει σε αποθηκη γιατι ειναι και παλιο μοντελο
και ναι θα παρω το ap71 electric οπως μου ειχες προτεινει κιολας, ειναι πολυ μικρη η διαφορα χρηματων

Συμβουλευσου κ τον ψυκτικό σου. Το AP71 είναι πιο θορυβώδες για παράδειγμα. Δεν ξέρω τι άλλες διαφορές έχουν. Η αστοχία αυτή να είναι πολύ σπάνια αν και ο καπνός υπάρχει. Καλή τύχη ότι και να επιλέξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

Δεν συμφαιρει. Κανει τα χοντρα και κυριως φερνει το χαλκο που κοστιζει και μετα φερνεις δικο σου. Αν κανεις μανουρα θα βαλει την αντλια και δεν θα κανει τπτ απο σπασιμο. Οταν ο αλλος δεν γουσταρει αν πας κοντρα θα βγεις χαμενος. 

Στη δική μου περίπτωση δε δέχτηκα εγκατάσταση χωρίς αντλία και τους είπα ότι θα ζητήσω άλλο συνεργείο. Έκαναν μία ώρα να φέρουν την αντλία, η οποία, φυσικά, λειτούργησε κανονικά.Ειδικά για συνεργεία που έρχονται από αλυσίδες, έχεις μεγάλη δυνατότητα να είσαι "αυστηρός", καθώς σου δίνει το κατάστημα μια λίστα με τις προσφερόμενες υπηρεσίες που έχεις ήδη πληρώσει, μεταξύ των οποίων και η χρήση αντλίας κενού. Το επικαλείσαι και τέλος.

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Με τίποτα δεν βγαίνεις χαμένος. Αν θες να είσαι καλυμμένος του ξεκαθαρίζεις από πριν ξεκινήσει ότι απαιτείς εκκένωση του αέρα με αντλία κενού αλλιώς θα τον αναφέρεις.

Από πάνω του θα είσαι και θα τσεκαρεις βήμα βήμα.

Πολύ σωστός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill2015 είπε

 

Δυστηχώς όλα τα ηλεκτρονικά είναι κινέζικα χωρίς αυστηρές προδιαγραφές για να βγουν πολλά 

Αυτό δε στέκει εκτός και αν γνωρίζεις για όλα τα ηλεκτρονικά τις προδιαγραφές τους και έβγαλες αυτό το συμπέρασμα . Πάντως αυξημένη παραγωγικότητα δεν σημαίνει μείωση ποιότητας . 

3 ώρες πριν, bill2015 είπε

Ακόμα και να το απαιτήσεις θα βρούνε δικαιολογία 

Τηλέφωνο αντιπροσωπεία μπροστά του με ανοιχτή ακρόαση και ρώτα την αντιπροσωπεία αν πρέπει να γίνει κενό . Αν και πάλι δεν θέλει να κάνει κενό τον στέλνεις απο κει που ήρθε και email Διαμαρτυρίας προς τον Κωτσόβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Βασίλης_29 είπε

Ποιό μοντελο; Πόσο καιρό το είχες; 

Στο Mitsubishi Heavy SRK/SRC-71ZR-S αναφέρεται ο @apostolisep3 για να μπει στη θέση του ASYG24KLCA που έχει και για να λέει DOA μάλλον του ήρθε και καμμένη πλακέτα...

Θα πάει στο MSZ/MUZ-AP71VG .

Δεν έχει καμία αναφορά για καμένες πλακέτες. Επίσης η εξωτερική της μονάδα είναι μεγαλύτερη σε ύψος ( 840 × 880 × 330 έναντι 750 x 880 x 340 ) και έχει μεγαλύτερο capacity στους μηδέν βαθμούς ( 6.89KW έναντι 6.12).

Φαίνεται να είναι λίγο πιο θορυβώδες όμως.

4 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Γενικα το ειπα 

Σε εμενα τελειωσε αν χρειαστει μονο με κωτσοβολο που δεν δεχομαι να ξαναμπει πια χερι

Μπουμπούνα το στους 30C. Θα πρέπει να πετάει φωτιές.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, apostolisep3 είπε

DOA το mitsubishi...

καμμενη πλακετα!!!!!!!!!

Μονο το δικο μου δεν εχει προβλημα ( μην το ματιασω ) Ισως στα zs-w με r32 να το διορθωσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, c-max είπε

Μονο το δικο μου δεν εχει προβλημα ( μην το ματιασω ) Ισως στα zs-w με r32 να το διορθωσανε.

Το 25άρι δεν έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, c-max είπε

Ναι

Ε εντάξει, παντελώς διαφορετικά τα μεγέθη.

Φτου φτου βέβαια και σκόρδα lol

ΥΓ Είσαι σίγουρος ότι σου έδωσαν r32 μοντέλο μιας και έχουμε δει λαμογιές με ερμαφρόδιτα heavy;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ε εντάξει, παντελώς διαφορετικά τα μεγέθη.

Φτου φτου βέβαια και σκόρδα lol

ΥΓ Είσαι σίγουρος ότι σου έδωσαν r32 μοντέλο μιας και έχουμε δει λαμογιές με ερμαφρόδιτα heavy;

Χαχα ναι, το γραφει και στην εξω μοναδα -στα χαρτια κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bobadil είπε

Στη δική μου περίπτωση δε δέχτηκα εγκατάσταση χωρίς αντλία και τους είπα ότι θα ζητήσω άλλο συνεργείο. Έκαναν μία ώρα να φέρουν την αντλία, η οποία, φυσικά, λειτούργησε κανονικά.Ειδικά για συνεργεία που έρχονται από αλυσίδες, έχεις μεγάλη δυνατότητα να είσαι "αυστηρός", καθώς σου δίνει το κατάστημα μια λίστα με τις προσφερόμενες υπηρεσίες που έχεις ήδη πληρώσει, μεταξύ των οποίων και η χρήση αντλίας κενού. Το επικαλείσαι και τέλος.

Πολύ σωστός!

που το βρηκες αυτο?

3 ώρες πριν, bobadil είπε

Στη δική μου περίπτωση δε δέχτηκα εγκατάσταση χωρίς αντλία και τους είπα ότι θα ζητήσω άλλο συνεργείο. Έκαναν μία ώρα να φέρουν την αντλία, η οποία, φυσικά, λειτούργησε κανονικά.Ειδικά για συνεργεία που έρχονται από αλυσίδες, έχεις μεγάλη δυνατότητα να είσαι "αυστηρός", καθώς σου δίνει το κατάστημα μια λίστα με τις προσφερόμενες υπηρεσίες που έχεις ήδη πληρώσει, μεταξύ των οποίων και η χρήση αντλίας κενού. Το επικαλείσαι και τέλος.

Πολύ σωστός!

που το βρηκες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

που το βρηκες αυτο?

Από τον Κωτσόβολο όπου αγόρασα το κλιματιστικό και πλήρωσα την εγκατάσταση. Μου έδωσαν και ένα χαρτί με τις υπηρεσίες που προσφέρει το συνεργείο εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...