Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει κατι σαν προστατευτικο φιλμ για το iphone στο οποιο να μπορεις μονο εσυ να δεις τι γινεται στην οθονη? Σαν αυτα, που υπαρχουν και στα laptop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπαρχει κατι σαν προστατευτικο φιλμ για το iphone στο οποιο να μπορεις μονο εσυ να δεις τι γινεται στην οθονη? Σαν αυτα, που υπαρχουν και στα laptop?

 

Τελικα βγαινουν privacy screen και για κινητα αλλα που θα το βρουμε Ελλαδα?

 

http://www.accessorygeeks.com/iphone3g-privacy-screen-protect.html

 

Επισης δοκιμασα Atomic, και ανοιγει οσες καρτελες θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice.Απο συμβατοτητα πως τα παει?Ειναι λειτουργικος σαν τον safari?

 

Δεν τον δουλεψα καθολου. Πριν λιγα λεπτα τον εβαλα και αρχισα απλα να ανοιγω καρτελες να δω τι γινεται. Στις ανοιγει και στις δειχνει στο πανω μερος, σε στυλ firefox για quick n' easy access. Κατα τα αλλα δεν ξερω απο επιδοσεις, αλλα αμα θελω να κοιταω πολλα πραματα ταυτοχρονα τωρα τουλαχιστον ξερω ποια εφαρμογη να χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τα αλλα δεν ξερω απο επιδοσεις

Λογικά, μιας και υποχρεωτικά όλοι οι web browsers στο iOS χρησιμοποιούν το Webkit Rendering Engine, η απόδοση του στην ταχύτητα φορτώματος των σελίδων θα είναι η ίδια με του Safari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα συμπτωματικα μια privacy screen που ψαχνω, της Belkin, αλλα εκανε 20 ευρω το ενα τεμαχιο. Ελεος ρε παιδια, πολυ ακριβη αυτη η Belkin, σε οτι και να βγαζει. Ειδη πολυτελειας θα επρεπε να θεωρουνται. Μαλλον εχει παρει πολυ αερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω το iPhone 3GS με 4.2.1 και παρατηρώ ότι ενώ δείχνει κανονικά στο itunes ότι έχουν περαστεί αρκετά ringtones στο iphone όταν πάω στις ρυθμίσεις αλλαγή ήχου κλήσης μου δείχνει μόνο τον έναν. Όταν διαγράψω αυτόν μετά εμφανίζεται πάλι ένας τυχαίος απο όσους έχουν μείνει. Συμβαίνει και σε άλλους ή εχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται να απενεργοποιεις απο ορισμενες εφαρμογες να εχουν αριθμους ως δεικτες? ΠΧ στο cydia δεν θελω να εγκαταστησω 2 προτεινομενα Updates, γιατι τα θεωρω ανουσια, και τωρα πρεπει πανω απο το εικονιδιο να βλεπω το "2" και με ενοχλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εβαλα στο iphone 3gs το navigon το καινουργιο.Το ετρεξα,βρισκει δορυφορο,κλειδωνει ,αλλα το βελακι δεν λεει να κουνηθει.Οταν λεω οτι δεν μπορει να κουνηθει,ενω στριβω ,ουτε καν στριωει αν και ειναι κιτρινο.Οχι απλα δεν παει μπροστα,αλλα σαν να μην δουλευει καν ο αισθητηρας για να στριβει οταν στριβω.WTF?Jaibrake η συσκευη,εβαλα την 200 mb[μονο ελλαδα]αλλα και την 1.8 γιγα και παλι τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Φίλη αγόρασε iPhone 3gs από USA (το οποίο μάλλον ήταν unlocked, δε νομίζω όμως factory unlocked) και βάζοντας την sim κόλλησε στο activation (έκανε κάμποση ώρα προσπάθειες). Εκεί έγινε προσπάθεια για restore (μιας και δεν προσέξαμε ότι μάλλον ήταν ήδη jb). Το iTunes βρήκε update, το οποίο και άφησε να γίνει (4.2.1 σύμφωνα με το f0recast) και από εκεί και πέρα, το μόνο που βγάζει είναι το "The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported" ενώ από το τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένο μόνο το emergency calls και δεν πάει παραπέρα.

Υπάρχει πλέον σωτηρία (αν γίνεται χωρίς να χάσουμε εγγύηση) ή έχουμε ένα ωραιότατο τούβλο?

(είμαστε και λίγο άσχετοι με το θέμα...)

 

More Info:

 

 

f0recast result:

f0recast.png

 

Το TinyUmbrella δείχνει saved στους cydia servers τα παρακάτω SHSH

iPhone3GS 4.2.1 (8C148a)

iPhone3GS 4.3b2 (8F5153d)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι ελληνικη η συσκευη,δεν γιενται unlock.Πρεπει να περιμενεις να βγαλουν unlock tool.Jaibrake γινεται,αλλα καθε φορα που κλεινει το κινητο θα πρεπειν να το συνδεσεις με το pc για να ξαναγινει jail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη ,μπορεις να το κανεις jailbrake[αν και πρωτα θα θελει ενεργοποιηση με καρτα απο την εταιρεια που το πηρατε πχAT&T,πουλανε στο ebay]και μπορεις να εχεις gps,σπασμενες εφαρμογες ,τα παντα με λιγα λογια αλλα δεν θα μπορεις να παρεις τηλεφωνο[κινητο τηλεφωνο που δεν παιρνει τηλεφωνο :-D ]

Υπομονη φιλε.Δεν πρεπει να αργησει παντως ,γιατι ειδη εχουν περασει περιπου 4 μηνες χωρις unlock tool για 4.1 και πανω.

 

Αν το θες μονο για ipod και δεν σε ενδιαφερουν οι αλλες εφαρμογες[που πολλες ειναι καταπληκτικες και τσαμπε εφοσον κανεις jail το κινητο],δεν χρειαζεται να το κανει jail το κινητο.Το ipdo ειναι μονο για μουσικουλα.

Το μονο που θες ειναι μια καρτα απο την εταιρεια που το πηρες[λογικα at&t ή T-mobile,ωστε να το ενεργοποιησεις.

Για να γινει λειτουργικο τελειως το κινητο θες,activation,unlock,jail.Αυτη την στιγμη μπορεις να κανεις το 1 και το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη ,μπορεις να το κανεις jailbrake[αν και πρωτα θα θελει ενεργοποιηση με καρτα απο την εταιρεια που το πηρατε πχAT&T,πουλανε στο ebay]και μπορεις να εχεις gps,σπασμενες εφαρμογες ,τα παντα με λιγα λογια αλλα δεν θα μπορεις να παρεις τηλεφωνο[κινητο τηλεφωνο που δεν παιρνει τηλεφωνο :-D ]

Υπομονη φιλε.Δεν πρεπει να αργησει παντως ,γιατι ειδη εχουν περασει περιπου 4 μηνες χωρις unlock tool για 4.1 και πανω.

 

Αν το θες μονο για ipod και δεν σε ενδιαφερουν οι αλλες εφαρμογες[που πολλες ειναι καταπληκτικες και τσαμπε εφοσον κανεις jail το κινητο],δεν χρειαζεται να το κανει jail το κινητο.Το ipdo ειναι μονο για μουσικουλα.

Το μονο που θες ειναι μια καρτα απο την εταιρεια που το πηρες[λογικα at&t ή T-mobile,ωστε να το ενεργοποιησεις.

Για να γινει λειτουργικο τελειως το κινητο θες,activation,unlock,jail.Αυτη την στιγμη μπορεις να κανεις το 1 και το 3.

 

Ευχαριστώ πολύ. Μου επιβεβαίωσες ότι διαβάζω ήδη (μιλάω για iPod Touch που έχει apps, όχι μόνο για μουσική). Μία λύση θα ήταν να ανέβω σε 6.15 bb, το οποίο όμως ακυρώνει αμέσως την εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Μου επιβεβαίωσες ότι διαβάζω ήδη (μιλάω για iPod Touch που έχει apps, όχι μόνο για μουσική). Μία λύση θα ήταν να ανέβω σε 6.15 bb, το οποίο όμως ακυρώνει αμέσως την εγγύηση...

Μην το δοκιμασεις ,εκτος απο την εγγυηση[ενας χρονος ειναι ,οποτε δεν μιαλμε γαι εγγυηση ,γιατι μεσα στον χρονο πολυ δυσκολα να σου παρουσιασει προβλημα]θα χασεις και το gps σου .

Το εχω ψαξει καλα το θεμα,εχω ενα 3gs 32ari που καθεται και περιμενει unlock :rolleyes:

Επειδη βαρεθηκα να περιμενω,πηρα ενα 16αρι μτχ και εκανα την δουλεια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...