Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η έκπτωση δυστυχώς δεν εμφανίζεται πάνω στο πακέτο, συνεπώς δεν επηρεάζει τους τελωνειακούς. Τα δέματα των $100 περνάνε αποδεδειγμένα χωρίς πρόβλημα. Τι να πω, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Αν το παπούτσι ήταν πραγματικά καλό, τότε εγώ προσωπικά θα το ρίσκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τουλάχιστον ένα 40άρι ευρώ πιθανολογώ.

 

ps: Έκανα κι εγώ άλλη μία παραγγελία, 90 δολάριος τα παπούτσια, συν 7 κάτι καλτσούλες. Άιντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε. Περιμένω και εγώ να βγάλουν ξανά εκπτωτικούς κωδικούς για 15 ή 20% έκτπωση στα bannerάκια που έχω διαφήμηση στο blog μου να πάρω πατώντας εκεί να κερδίσω άλλο 5% πίσω. Τουλάχιστον αν μας τα φάει το τελωνίο να μας τα φάει σε παπούτσι που έχω πάρει με 20-25% έκπτωση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τα jordan aero! nzeppos απορω τοσα μπασκετικα παπουτσια τι τα κανεις,πρεπει να εχεις απειρα ζευγαρια!!

 

εχω ψαχνω απεγνωσμενα τα air max 2012 αλλα ξεπερνανε τα 100 dollars και αυτα απο ebay.uk πανε απο 140€ και πανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ερώτηση. Έχω γεμίσει μια ντουλάπα και πλέον αγοράζω πολύ πιο αραιά. Εννοείται δεν περιμένω να παίξω μπάσκετ για να τα φορέσω, γιατί πού χρόνος; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Θέλω να αγοράσω τα Nike Air Max 2012 Wolf Grey/Black/White τα οποία δεν βγαίνουν εδώ στην ελλάδα. Ποιό e-shop μου προτείνετε για να τα αγοράσω?

 

Ευχαριστώ

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα eastbay/footlocker δεν έχουν καθόλου νούμερα σε αυτό το χρώμα.

Εκτός από κάποιες μαϊμουδιές,εγώ μόνο αυτό βρήκα αλλά τα μεταφορικά μάλλον δε θα σε ικανοποιήσουν..

 

 

http://www.ebay.com/itm/NIKE-MENS-AIR-MAX-2012-Wolf-Grey-Black-White-487982-010-RUNNING-ATHLETIC-/400282667090?pt=US_Men_s_Shoes&var=&hash=item9c00e02498

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MEN-NIKE-AIR-MAX-2012-487982-010-WOLF-GREY-BLACK-WHITE-/261139069788?pt=US_Men_s_Shoes&var=&hash=item3ccd19fb5c

 

Eκτός κι αν είσαι τυχερός και σου ταιριάζει το νούμερο εδώ..

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NIKE-AIR-MAX-2012-WOLF-GREY-BLACK-WHITE-2011-BW-90-UK-11-US-12-/221168175124?pt=UK_Men_s_Shoes&hash=item337ea68814

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μια ερωτηση.θελω να στειλω πολλα παπουτσια(7-8 ζευγαρια) αμερικη.απ οτι ξερω το ελτα δεν συνδυαζει τελη ετσι ωστε να πληρωσω φτηνοτερα απο 25 ευρω το ζευγαρι περιπου.υπαρχει καποια αλλη εταιρεια που να συμφερει να στειλεις μαζικα πακετα?(στο ελτα παρεπιπτοντως περναει σαν συστημενη επιστολη επειδη το βαρος ειναι <2 κ και εχει και τρακινγκ).τα φωτα σας παρακαλω,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρονια πολλα σε ολους ...σε 10 ημερες σκοπευω να παραγγειλω μερικα tshirt απο το eastbay 7 στον αριθμο κοστιζουν περιπου 80 ευρω αλλα μου βγαζει μεταφορικα για ελλαδα 40 ευρω πως μπορω να βρω ενα εκπτοτικο κουπονι και υπαρχει περιπτωση να υποστω τελονιακους δασμους ..ενημερωστεμε ευχαριστω

Επεξ/σία από Giorgosxalkida
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν εκπτωτικά κουπόνια για ebay. Παρά μόνο αν ο πωλητής είναι μεγάλο μαγαζί και υποστηρίζει κάτι τέτοιο (μάλλον σπάνιο).

 

Όσο για τους τυχόν τελωνειακούς δεσμούς, κατ' αρχάς ισχύουν μόνο για παραγγελίες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Αν πχ. αγοράσεις από άγγλο πωλητή, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Γενικά πάντως το αν θα γλιτώσεις το τελωνείο δεν νομίζω ότι μπορεί κανένας να στο εγγυηθεί με σιγουριά.

 

Στην περίπτωση που αγοράσεις από Αμερική, προσπάθησε οπωσδήποτε να μάθεις ποια μεταφορική χρησιμοποιεί ο πωλητής. Θα πρέπει να είναι πάση θυσία USPS (τα αμερικάνικα ταχυδρομεία), γιατί οι κλασικές κούριερ FedEx, UPS, DHL κλπ πάνε τα δέματα κατευθείαν στο τελωνείο (αφού έχουν κι οι ίδιες όφελος).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά.Αποφάσισα και εγω να αγοράσω παπούτσια πρωτη φορά απο εξωτερικό και βλέπω οτι το καλύτερο site eastbay είναι πλεον απαγορευτικο για μένα εξαιτίας τελωνείου.Μπορείτε να μου προτείνεται καποια καλα ευρωπαικα sites με γνησια προιοντα;Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...