Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw πήγα eune οπότε όποιος θέλει να παίζουμε κάνα game (ranked/normal) ας μου δώσει το ign του..

το groupάκι που είχαμε στο lol υπάρχει ακόμα?

Υπαρχει αλλα πια μπαινουμε αρκετα λιγοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

O Vayne είναι μπα**ος... μαζί του αυτοί που τον έφτιαξαν!!!!

 

Αν αυτός δεν είναι Overpowered εγώ θα πηδήξω από τον πύργο του Άιφελ.

 

Δεν φτάνει που του δώσανε τόσο πολύ Speed, δεν φτάνει που του δώσανε τρελό Attack-Range... του δώσανε και τρελό Attack Damage.

 

Όχι τώρα... πόσο μ...ες είναι???

 

Τον είχα μπροστά μου (ΟΧΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ) σε μεγάλη απόσταση... να τρέχω πίσω... να κάνω και Flash και να με φτάνει στο καπάκι... όχι μόνο με έφτασε αλλά με έχωσε εύκολα. Βάραγε και από χιλιόμετρα μακριά.

 

Εντάξ... ΜΑ ΠΟΣΟ Μ..***ΕΣ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για ένα πράγμα που φημίζεται η vayne είναι για το range της...Λίγο πιο πάνω από της Cait. -.-

 

O Vayne είναι μπα**ος... μαζί του αυτοί που τον έφτιαξαν!!!!

 

Αν αυτός δεν είναι Overpowered εγώ θα πηδήξω από τον πύργο του Άιφελ.

 

Δεν φτάνει που του δώσανε τόσο πολύ Speed, δεν φτάνει που του δώσανε τρελό Attack-Range... του δώσανε και τρελό Attack Damage.

 

Όχι τώρα... πόσο μ...ες είναι???

 

Τον είχα μπροστά μου (ΟΧΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ) σε μεγάλη απόσταση... να τρέχω πίσω... να κάνω και Flash και να με φτάνει στο καπάκι... όχι μόνο με έφτασε αλλά με έχωσε εύκολα. Βάραγε και από χιλιόμετρα μακριά.

 

Εντάξ... ΜΑ ΠΟΣΟ Μ..***ΕΣ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Vayne είναι μπα**ος... μαζί του αυτοί που τον έφτιαξαν!!!!

 

Αν αυτός δεν είναι Overpowered εγώ θα πηδήξω από τον πύργο του Άιφελ.

 

Δεν φτάνει που του δώσανε τόσο πολύ Speed, δεν φτάνει που του δώσανε τρελό Attack-Range... του δώσανε και τρελό Attack Damage.

 

Όχι τώρα... πόσο μ...ες είναι???

 

Τον είχα μπροστά μου (ΟΧΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ) σε μεγάλη απόσταση... να τρέχω πίσω... να κάνω και Flash και να με φτάνει στο καπάκι... όχι μόνο με έφτασε αλλά με έχωσε εύκολα. Βάραγε και από χιλιόμετρα μακριά.

 

Εντάξ... ΜΑ ΠΟΣΟ Μ..***ΕΣ!!!

 

αν λες για την Vayne (γιατί βλέπω λες "Ο" Vayne) να ξέρεις ότι έχει από τα πιο short ranges...επίσης η passive της είναι ο λόγος που σε προλάβαινε

Επεξ/σία από ultralisk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Vayne είναι μπα**ος... μαζί του αυτοί που τον έφτιαξαν!!!!

 

Αν αυτός δεν είναι Overpowered εγώ θα πηδήξω από τον πύργο του Άιφελ.

 

Δεν φτάνει που του δώσανε τόσο πολύ Speed, δεν φτάνει που του δώσανε τρελό Attack-Range... του δώσανε και τρελό Attack Damage.

 

Όχι τώρα... πόσο μ...ες είναι???

 

Τον είχα μπροστά μου (ΟΧΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ) σε μεγάλη απόσταση... να τρέχω πίσω... να κάνω και Flash και να με φτάνει στο καπάκι... όχι μόνο με έφτασε αλλά με έχωσε εύκολα. Βάραγε και από χιλιόμετρα μακριά.

 

Εντάξ... ΜΑ ΠΟΣΟ Μ..***ΕΣ!!!

 

τι σκορ είχε αυτή και εσύ οταν σε εκοψε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Vayne είναι μπα**ος... μαζί του αυτοί που τον έφτιαξαν!!!!

 

Αν αυτός δεν είναι Overpowered εγώ θα πηδήξω από τον πύργο του Άιφελ.

 

Δεν φτάνει που του δώσανε τόσο πολύ Speed, δεν φτάνει που του δώσανε τρελό Attack-Range... του δώσανε και τρελό Attack Damage.

 

Όχι τώρα... πόσο μ...ες είναι???

 

Τον είχα μπροστά μου (ΟΧΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ) σε μεγάλη απόσταση... να τρέχω πίσω... να κάνω και Flash και να με φτάνει στο καπάκι... όχι μόνο με έφτασε αλλά με έχωσε εύκολα. Βάραγε και από χιλιόμετρα μακριά.

 

Εντάξ... ΜΑ ΠΟΣΟ Μ..***ΕΣ!!!

E, ξεκίνα να παίζεις Vayne κι εσύ, τι κάθεσαι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η vayne σιγά το range που εχει μην τρελαθούμε κιόλας :s ορίστε παιχτες με range corcki,tristana,ez,cait,varus θα συμφωνήσω μόνο  οτι στο late game η vayne ειναι επικίνδυνη αλλα με το σωστο focus και cc δεν θα εχεις πρόβλημα.

 

 πως σε έφτασε η vayne? simple boots+Night Hunter που παίρνει 30 movements speed οταν ειναι κοντά σε εχθρό champion και φαντάζομαι σου έκανε και το Tumble.

 

επειδή το main μου ειναι support με ενα καλο support με cc απλα η vayne δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να σε κυνηγησει και warwick ;)

 

Οταν παιζω ww και κυνηγαω καποιο θυμα..συνηθιζω να του βγαινω απο διπλα ή και απο μπροστα στο κυνηγητο και να τον κοπαναω....δεν υπαρχει σωτηρια απλα απο αυτο το κυνηγητο :)

 

Οσο για την vayne για να εχω βγαλει σε ranked 20+ kills με αυτην , εγω που ειμαι και σχετικα noob , παει να πει οτι ειναι op.

Θεωρω ομως οτι εχει απο τα δυσκολοτερα φαρμαρισματα (σε σχεση με αλλα adc ή και γενικοτερα champs) , μιας και δεν εχει aoe dmg και πρεπει να πελεκαει τα minions ενα-ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Vayne είναι μπα**ος... μαζί του αυτοί που τον έφτιαξαν!!!!

 

Αν αυτός δεν είναι Overpowered εγώ θα πηδήξω από τον πύργο του Άιφελ.

 

Δεν φτάνει που του δώσανε τόσο πολύ Speed, δεν φτάνει που του δώσανε τρελό Attack-Range... του δώσανε και τρελό Attack Damage.

 

Όχι τώρα... πόσο μ...ες είναι???

 

Τον είχα μπροστά μου (ΟΧΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ) σε μεγάλη απόσταση... να τρέχω πίσω... να κάνω και Flash και να με φτάνει στο καπάκι... όχι μόνο με έφτασε αλλά με έχωσε εύκολα. Βάραγε και από χιλιόμετρα μακριά.

 

Εντάξ... ΜΑ ΠΟΣΟ Μ..***ΕΣ!!!

Εισαι νεος ακομα και περα απο ελλειψη εμπειριας, δεν ξερεις τι κανουν ολοι οι χαρακτηρες. Στο ειχα πει οτι ολα OP θα σου φαινονται στην αρχη, δε σημαινει οτι ολα ειναι σπασμενα στο παιχνιδι. Που να παιξεις και εναντια σε Darius, Le Blanc που ουτε που θα καταλαβαινεις τι γινεται στην αρχη.

Το παιχνιδι ειναι competitive σε πολυ υψηλο επιπεδο και μεχρι στιγμης οι χαρακτηρες που εχεις αναφερει δεν ειναι καν Top tier ιδιως ο Garen. Λες να μην υπαρχει ενα σχετικο καλο balance για να γινεται αυτο?

 

Επισης mphxths οχι και OP επειδη καταφερες να παρεις 20+ kill, γιατι με αυτη τη λογικη και Veigar OP ειναι αφου και γω το εχω κανει αυτο και πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pipiris

 

Μην τρελαθούμε τώρα... είναι ολοφάνερο ότι η (σαν άντρας μου φάνηκε στην αρχή) Vayne είναι OP.

 

Αυτά που λες για το επίπεδο... ε μην υποτιμάει η Riot την νοημοσύνη μας... δεν είμαστε εμείς αυτοί που έχουμε το θέμα απλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι να μάθουμε την κάθε μαλακία (το κάθε feature, το Game Style) που πλασάρει.

 

Όσο για εκείνο το Game, ήμουν 10 ή 11 (δεν θυμάμαι) και ήταν 14.  Είναι φυσιολογικό να βλέπεις κάποιον στο χιλιόμετρο και να σε φτάνει σε 2-3 δεύτερα? είναι φυσιολογικό να σε βαράει από τόσο μακριά? είναι φυσιολογικό να σε κάνει 2-3-4 spells-hits και να σε χώνει όταν εσύ ίσα ίσα του έχεις φάει 30-40%  20-30% HP?

 

Ξέρω ότι η διαφορά στα level & build παίζει καθοριστικό (δυστυχώς) ρόλο. ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, δεν μπορεί τώρα να έχεις διαφορά 2-3 λεβελ και να έχει τέτοια διαφορά...

 

να ήταν στα 6-7+ οκ...


η vayne σιγά το range που εχει μην τρελαθούμε κιόλας :s ορίστε παιχτες με range corcki,tristana,ez,cait,varus θα συμφωνήσω μόνο  οτι στο late game η vayne ειναι επικίνδυνη αλλα με το σωστο focus και cc δεν θα εχεις πρόβλημα.

 

 πως σε έφτασε η vayne? simple boots+Night Hunter που παίρνει 30 movements speed οταν ειναι κοντά σε εχθρό champion και φαντάζομαι σου έκανε και το Tumble.

 

επειδή το main μου ειναι support με ενα καλο support με cc απλα η vayne δεν παίζει.

 

 

Είναι διαφορετικό όταν έχεις παίχτες που έχουν το Ulti SKill (έτσι λέγεται?) που βαράει από μακριά (Ashe, Ziggs...) αυτά τα συναντάς μια στο τόσο ... εδώ σου λέω ότι ο άλλος με βάραγε από μακριά και μου έσκαγε damage σε όλα τα Hit. (δεν κατάλαβα αν βάραγε spells, έγιναν όλα τόσο γρήγορα που δεν κατάλαβα πως έπεσα...(τόσο ξεφτίλα OP Class) )

 

 

ΥΓ: Είχα Support Annie, πείτε μου πως θα παίζατε εσείς για να τον αποφύγετε μιας και εγώ είμαι Noob (είμαι Noob και κάνω χαλαρά Games, δεν θέλω να εμβαθύνω αλλά ρε φίλε το να τρέχεις πίσω δεν χρειάζεται και μεταπτυχιακό στο ΛΟΛ, μην τρελαθούμε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 kills με 3 χτυπηματα το καθενα :) δηλ διαφωνεις οτι η vayne late game γινεται υπερβολικα op σε σχεση με αλλα adc?

 

οπως εχω ξαναπει ολοι οι champs αν παιζονται καλα και feed-αριστουν γινονται "op" αλλα εχω την αισθηση οτι η vayne ειναι ενα κλικ πιο πανω.

 

 

Επισης τι γνωμη εχετε για την evelynn , ειναι viable ? την επαιξα λιγο σε custom και εχει πολλες προοπτικες (invisibility για ganks και κανενα backdoor , aoe R , Q που το spam-αρεις πολυ (1,κατι secs cd) καιι βγαζει καλο dmg.....

 

τι πιστευετε?


@pipiris

 

Μην τρελαθούμε τώρα... είναι ολοφάνερο ότι η (σαν άντρας μου φάνηκε στην αρχή) Vayne είναι OP.

 

Αυτά που λες για το επίπεδο... ε μην υποτιμάει η Riot την νοημοσύνη μας... δεν είμαστε εμείς αυτοί που έχουμε το θέμα απλά δεν είμαστε υποχρεωμένοι να μάθουμε την κάθε μαλακία (το κάθε feature, το Game Style) που πλασάρει.

 

Όσο για εκείνο το Game, ήμουν 10 ή 11 (δεν θυμάμαι) και ήταν 14.  Είναι φυσιολογικό να βλέπεις κάποιον στο χιλιόμετρο και να σε φτάνει σε 2-3 δεύτερα? είναι φυσιολογικό να σε βαράει από τόσο μακριά? είναι φυσιολογικό να σε κάνει 2-3-4 spells-hits και να σε χώνει όταν εσύ ίσα ίσα του έχεις φάει 30-40%  20-30% HP?

 

Ξέρω ότι η διαφορά στα level & build παίζει καθοριστικό (δυστυχώς) ρόλο. ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, δεν μπορεί τώρα να έχεις διαφορά 2-3 λεβελ και να έχει τέτοια διαφορά...

 

να ήταν στα 6-7+ οκ...


 

 

Είναι διαφορετικό όταν έχεις παίχτες που έχουν το Ulti SKill (έτσι λέγεται?) που βαράει από μακριά (Ashe, Ziggs...) αυτά τα συναντάς μια στο τόσο ... εδώ σου λέω ότι ο άλλος με βάραγε από μακριά και μου έσκαγε damage σε όλα τα Hit. (δεν κατάλαβα αν βάραγε spells, έγιναν όλα τόσο γρήγορα που δεν κατάλαβα πως έπεσα...(τόσο ξεφτίλα OP Class) )

 

 

ΥΓ: Είχα Support Annie, πείτε μου πως θα παίζατε εσείς για να τον αποφύγετε μιας και εγώ είμαι Noob (είμαι Noob και κάνω χαλαρά Games, δεν θέλω να εμβαθύνω αλλά ρε φίλε το να τρέχεις πίσω δεν χρειάζεται και μεταπτυχιακό στο ΛΟΛ, μην τρελαθούμε )

 

οταν παιζει σκηνικο οπο σε κυνηγανε και ξερεις οτι δεν υπαρχει σωτηρια...και ΕΧΕΙΣ flash...απλα κανεις πουστικη χρηση του flash.

 

Δηλ πας και τρεχεις ΚΟΛΛΗΤΑ σε καποιο εμποδιο , τειχακι , οτιδηποτε και οταν βρεις την καταλληλη ευκαιρια...flash-αρεις στην απεναντι μερια του εμποδιου....

Αν δεν εχει flash o αλλος απλα σε εχασε ...αν εχει flash θα ακολουθησει αλλα θα χεις κερδισει μερικα δευτερολεπτα , μεχρι να συνηδητοποιησει τι συνεβη και να flash-αρει και αυτος....

 

Επισης με vayne να σε κυνηγαει αποφευγεις να τρεχεις κοντα σε εμποδια γιατι με το Ε σε κολαει και σε stun-αρει αν σε πεταξει και πεσεις πανω σε φυσικο εμποδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι διαφορετικό όταν έχεις παίχτες που έχουν το Ulti SKill (έτσι λέγεται?) που βαράει από μακριά (Ashe, Ziggs...) αυτά τα συναντάς μια στο τόσο ... εδώ σου λέω ότι ο άλλος με βάραγε από μακριά και μου έσκαγε damage σε όλα τα Hit. (δεν κατάλαβα αν βάραγε spells, έγιναν όλα τόσο γρήγορα που δεν κατάλαβα πως έπεσα...(τόσο ξεφτίλα OP Class) )

 

 

ΥΓ: Είχα Support Annie, πείτε μου πως θα παίζατε εσείς για να τον αποφύγετε μιας και εγώ είμαι Noob (είμαι Noob και κάνω χαλαρά Games, δεν θέλω να εμβαθύνω αλλά ρε φίλε το να τρέχεις πίσω δεν χρειάζεται και μεταπτυχιακό στο ΛΟΛ, μην τρελαθούμε )

δεν σου έγραψα κανένα ulti το passive της vayne ειναι το Night Hunter, πρεπει να εχεις υπόψιν οτι εδω μετράμε και τα masteries που σου δινουνε range/attack speed/damage και runes παράδειγμα DxTYPDP.jpg?1

 

όλοι noobs ειμασταν και ακομα μαθαίνουμε εγω θα σου πρωτινά οταν παιζεις να εχεις ανοιχτό και το LOL Recorder, μετα απο καθε game θα πηγαίνεις να  βλέπεις πως εξελίχθηκε το game να βλέπεις τα λάθη σου, μαθαίνεις τακτικές κτλ.

θεωρώ οτι η annie δεν ειναι support οσο και να θέλουνε να την παίζουνε και έπειτα μετά τα 6 lvl παίζει... αρα μεχρι τοτε περιμένεις κανένα jungler η φαρμαρεις οσο μπορεις, πρεπει να υπολογίζεις και τα wards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η  annie εχει ενα stun εξαρχης και ακομα ενα μετα το 6... μια χαρα supp μπορεις να την παιξεις ....

 

Ασε που μπορεις να βαλεις το αρκουδι να τανκαρει κανα turret και να το φας γρηγορα χωρις να περιμενεις τα minions να ερθουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σορρυ κιολας αλλα οτινανιες συζηταμε.. Μια Αννιε που μια Vayne +3-4 lvl της πηρε κιλλ.. Και εσυ ρε φιλε λες δεν σε νοιαζει αλλα ολο qq & repost..

 

Μαθε πρωτα το game για να εχεις σφαιρικη γνωμη.. Ουτε vayne ουτε garen ειναι OP.. Not even close.. Στο λεω γιατι εσυ μοιαζεις με τον ΜΠΟΥΝΤΑΛΑΠΟΥΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙΓΙΑΤΙΔΕΝΞΕΡΕΙΤΟGAME.

 

Που να πετυχαινες και Eve πριν το Ε nerf :P

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...