Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

soul zahariel ειναι,αληθεια καθε ποτε streamαρεις,το εχω αφησει λιγο το λολ,καλυτερα γιατι κουραστηκα,μια διακοπουλα την χρειαζομουν.

Και ξαναλεω παντου υπαρχουν τρολλς,την αλλη φορα στο team μου ηταν 2 TYL[mastermind και ανανας,οταν ημουν 2κ ελο],ο ενας πηρε more bot με κλαριτυ και ο αλλος heimer αν δεν κανω λαθος.Ορισμενα παιχνιδια δεν κερδιζονται.Αν φυσικα ειναι χαμηλο το ελο ,κερδιζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

IMHO, τα trolls, afk's κλπ βρίσκονται ανάμεσα στα 1000-1300 έλο κυρίως.

 

Είχα φτάσει στο season 2 κάπου 850+ έλο από ένα 2ο account και πραγματικά δεν μου έτυχε ποτέ να δω afk ούτε troll. Ακόμα και η συμπεριφορά του κάθε παίκτη ξεχωριστά είναι εντελώς διαφορετική από την κατάσταση που περιγράφουν τα παιδιά σε προηγούμενα post.

Π.χ.: Μπαίνω σε game και feedaρω. Λέω συγγνώμη στους συμπαίκτες μου και όλοι ανεξαιρέτως μου λένε "Δεν πειράζει, συμβαίνουν και αυτά. Αυτό έγινε τουλάχιστον 10 φορές η ίδια φάση.

 

Από την άλλη, πάνω από τα 1000 έλο, όλοι παραπονιούνται για trollers,afk,feeders. Ντάξει τα 2 πρώτα είδη υπάρχουν αλλά για το τελευταίο δεν μπορείς να κατηγορορείς και να βρίζεις κάποιον επειδή κάνει ένα κακό παιχνίδι? Που ξέρεις αν π.χ. ο αντίπαλος Graves δεν είναι 1800 έλο και παίζει με smurf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ να έχει φτάσει με κανονικό account 1800 και να παίζει με καινούργιο. Έχει εμπειρία κάποιου που έχει αρκετά υψηλό έλο και για να φτάσεις εκεί πρέπει να παίζεις καλά, εκτός και αν σε φτάσει άλλος εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

At last τώρα που αδιαφορώ για το jinx μπορώ και γώ ο κακομοίρης να χαρώ.

Μικρό success story.

Απο το 1340 που με έβγαλαν τα placement matches και μετά έκανα ένα πολύ όμορφο σερί 13/1 και σήμερα επιτέλους είμαι gold με σύνολο 40 games played. Αν έκρινα απο την αρχή μου θα το παρατούσα.  Δεν ήθελα να παίξω >9000 games για να φτάσω. Ήλπιζα οτι θα φτάσω με τα placement. Αλλα δε γαμείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μιας και ακούω πολλά για trolls, όντας συμπάσχων και κοντεύοντας να πάθω κάνα εγκεφαλικό με αυτά που βλέπω, μιά καλή λύση που έχω να προτείνω είναι να κάνετε block όποιον παίκτη δεν σας αρέσει ώστε να μην ξανατύχετε σε game μαζί του.

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να trollάρει ή να είναι ranked το παιχνίδι.... Εγώ μοιράζω block αβέρτα... Από ΑΦΚερς, τρολς, "ταϊστές" μέχρι και άτομα που απλά δεν μπορούσαν να κρατήσουν τα lane τους, δεν είχαν καμιά συνεργασία στο chat με την ομάδα κτλπ, ασχέτως από το αν τελικά κερδίσουμε ή χάσουμε... Παίζει να έχω στην λίστα αποκλεισμού πάνω από 200 άτομα και, ευτυχώς, δεν έχω ξαναδεί ποτέ κανέναν τους σε game...

 

Από την άλλη βέβαια τα τρολς είναι χιλιάδες, αλλά προσφέρει και αυτό μια ικανοποίηση και μια μικρή πιθανότητα να τους αποφύγεις...

 

Επίσης, παρένθεση, μιας και μιλάμε για trolls και πάλι... Ένα παλιό screenshot που βρήκα... Ήταν το τελευταίο ranked solo που έχασα σε ένα lose-streak με -140 ELO... Μετά κατάφερα να πάω στο Χαλκινο I, να ξαναπέσω στο Χάλκινο ΙΙ με τέτοια βλήματα, και να επιστρέψω τώρα επιτέλους στο Χάλκινο Ι φτήνοντας αίμα...

 

 

bitmap_3.jpg

Μά το σταυρό που κάνω και δεν βλέπετε, τα 2 kills που έχει η Ashe τα πήρε από το Nexus με το ulti της... Επίσης τα 10 death τα είχε πάρει μέχρι το 15:00 και μετά δεν έβγαινε από την βάση μας...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To block φοβάμαι πως δεν κάνει τίποτα πέρα από το να μην βλέπεις τι γράφει ο άλλος. Συγκεκριμένα , μου είχε τύχει σε ranked game εκεί που κανονίζαμε τις θέσεις κλπ. , ένα άτομο να μην έχει βγάλει άχνα και να μη συννενοούμαι μαζί του... Εν τέλη ο premade φίλος μου , μου λέει ότι τόση ώρα μιλάει κλπ και τότε checkara και ήταν στην block list μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To block φοβάμαι πως δεν κάνει τίποτα πέρα από το να μην βλέπεις τι γράφει ο άλλος. Συγκεκριμένα , μου είχε τύχει σε ranked game εκεί που κανονίζαμε τις θέσεις κλπ. , ένα άτομο να μην έχει βγάλει άχνα και να μη συννενοούμαι μαζί του... Εν τέλη ο premade φίλος μου , μου λέει ότι τόση ώρα μιλάει κλπ και τότε checkara και ήταν στην block list μου...

 

Είχα την εντύπωση ότι δεν θα τους τύχεις και σε παιχνίδι, ή ότι τουλάχιστον θα έχεις μικρότερη πιθανότητα να παίξεις μαζί τους... Εγώ μέχρι τώρα πάντως που έχω γύρω στα 60 ranked solo duo στο season 3 + καμιά 20αρία στο s2, και ~1500 game σε normal δεν έχω τύχει ποτέ με κανέναν τους... κρίμα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακουει παλι Παναγια μου αυτο το thread και δεν το μαρτυραει...

Το block δεν εχει καμια σχεση με το matchmaking , αν ηταν ετσι θα εμπαινα παντα με τους 4 cool φιλους μου και θα παιζαμε premade...

 

Στο 1000 ελο τι ακριβως περιμενεις ακριβως να παιξεις/δεις?

Απορω που απορειτε κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο παιδες πριν 2 μερες αλλαξα σε west απο τον nordic.Ευτυχως η αλλαγη εγινε ''τζαμπε'' καθως ειμαι ''παλιος'' :P. Παρατηρησα οτι τα games ειναι πιο ανταγωνιστικα και ο αριθμος των flamers τρολλαδων κλπ κλπ ειναι μειωμενος κατα πολυ.Επισης υπαρχει καλυτερη συννενοηση καθως ολοι μιλανε αγγλικα και οχι πολωνικοιταλοαγγλικα.Βεβαια οι ''κλασικοι'' leavers υπαρχουνε αλλα σε μικροτερο βαθμοΤο μονο αρνητικο απο την υποθεση ειναι οτι δεν εχω τους στενους μου φιλους που μπαιναμε games σαν ''ομαδα'' συν οτι δεν εχω καποια ατομα που μπαιναμε duo.Οσο αφορα τα ranked δεν επαιξα ακομη.

Θα μπορουσε να μου πει καποιος την ποιοτητα των ranked games σε σχεση με τον nordic.Ειμουνα γυρω στα 1000 elo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, μιας και ακούω πολλά για trolls, όντας συμπάσχων και κοντεύοντας να πάθω κάνα εγκεφαλικό με αυτά που βλέπω, μιά καλή λύση που έχω να προτείνω είναι να κάνετε block όποιον παίκτη δεν σας αρέσει ώστε να μην ξανατύχετε σε game μαζί του.

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να trollάρει ή να είναι ranked το παιχνίδι.... Εγώ μοιράζω block αβέρτα... Από ΑΦΚερς, τρολς, "ταϊστές" μέχρι και άτομα που απλά δεν μπορούσαν να κρατήσουν τα lane τους, δεν είχαν καμιά συνεργασία στο chat με την ομάδα κτλπ, ασχέτως από το αν τελικά κερδίσουμε ή χάσουμε... Παίζει να έχω στην λίστα αποκλεισμού πάνω από 200 άτομα και, ευτυχώς, δεν έχω ξαναδεί ποτέ κανέναν τους σε game...

 

Από την άλλη βέβαια τα τρολς είναι χιλιάδες, αλλά προσφέρει και αυτό μια ικανοποίηση και μια μικρή πιθανότητα να τους αποφύγεις...

 

Επίσης, παρένθεση, μιας και μιλάμε για trolls και πάλι... Ένα παλιό screenshot που βρήκα... Ήταν το τελευταίο ranked solo που έχασα σε ένα lose-streak με -140 ELO... Μετά κατάφερα να πάω στο Χαλκινο I, να ξαναπέσω στο Χάλκινο ΙΙ με τέτοια βλήματα, και να επιστρέψω τώρα επιτέλους στο Χάλκινο Ι φτήνοντας αίμα...

 

 

bitmap_3.jpg

 

Μά το σταυρό που κάνω και δεν βλέπετε, τα 2 kills που έχει η Ashe τα πήρε από το Nexus με το ulti της... Επίσης τα 10 death τα είχε πάρει μέχρι το 15:00 και μετά δεν έβγαινε από την βάση μας...

 

Στα 1000 ελο επρεπε να κανεις 25 κιλλ[εγω τουλαχιστον ισως να μπορουσα και παραπανω].Δυστηχως μαλλον ανηκεις σε αυτο το ελο ,πρεπει να βελτιωθεις,οπως και εγω αν θελω να ξεκωλησω απο τα 1800-2κ ελο.Μεχρι τα 1800 κανω πλακα,μετα βαρατε με και ας κλαιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως θα πάρεις 25 Kill σε αυτό το game? Μάλλον όντας στο 1800 ELO έχεις καιρό να παίξεις παιχνίδι που η vayne έχει 10-2 στο 15:00 (και τα 2 death απο μένα τα πήρε γιατί έκανα gang στο bot), ξέχωρα των υπόλοιπων 2 χαμένων lane...

 

EDIT: ξέχασα να προσθέσω και τα Kill που πήρε από τον νούνου... αλλά τέσπα...

 

 

Τι ακουει παλι Παναγια μου αυτο το thread και δεν το μαρτυραει...

Το block δεν εχει καμια σχεση με το matchmaking , αν ηταν ετσι θα εμπαινα παντα με τους 4 cool φιλους μου και θα παιζαμε premade...

 

Στο 1000 ελο τι ακριβως περιμενεις ακριβως να παιξεις/δεις?

Απορω που απορειτε κιολας...

 

 

 

Σόρρυ για την παραπληροφόρηση, έτσι είχα καταλάβει... Δεν είναι δυνατόν πάντως να κάνεις block όλους τους παίκτες για να παίζεις με τους 4 cool φίλους σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...