Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μετα μου λενε εμενα οτι δε φταινε τα troll teams...
Πετυχαινω ενα παιδι (πανω απο 15 δεν ηταν guarandeed) ο οποιος ειναι last pick και ενα εχουμε ολοι συμφωνησει τα lanes , πεταγεται στο τελος στο pick του και λεει solo or i troll idc..
Παει afk και του δινει random και ευτυχως που λιβαρε καποιος απο απεναντι..
Και τον ξαναπετυχαινω.. "Solo or i troll" Παει το first pick support , και του αφηνουμε στο τελος το top.. Ξαναπαει afk και παιρνει random Ziggs με Smite.. Και βαραω leave..
Οχι φταιω εγω ειμαι κακος παικτης.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω εχθες το βραδυ που μπηκα ενα ranked να παιξω εγινε κακη συννενοηση στο team και κλειδωσαμε,εγω malp,kassa,zyra,ashe και graves.Πουθενα jungler αλλα εστω και ετσι μας βγηκε το game και το κερδισαμε.Μια zyra με 22/5 και εγω εδωσα τον malp και πηρα kassa και εκανα 10/5.Ημασταν τυχεροι και μας εκατσε οποτε μην παραπονιεστε συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα χθες best game ever.

Περνω Nida και callαρω top, ο last pick μας lockarei malph top Και αγνοει ολες τις προσπαθειες για επικοινωνια.

Καταληγω με 23/0/4 nida support με tp. Toυς σαπιζουμε στο bot γιατι πιανω κατι ακυρες λογχες.

Κανω και κατι ganks με tp μετα τα 6.

Και ο Πετρας παει afk.

Καντηλια ensues.

Np np, roaming mode. Παιζω 1v2-3 στο top, γενικα τους κανουμε παλιατσους. Πιανω κατι λογχες για 50% του life τους.

Σε καποια φαση λοιπον παμε 3man baron και μας την πεφτουν.

Οταν καθαρισε η σκονη μονο εγω ζουσα και ο Εζζελ τους. Του πιανω μια λογχη και πεφτει στο 5% και πανικοβαλεται. Κανει E μεσα στο θαμνο, παταει τη παγιδα μου και πεθαινει.

Κανουν surrender και λενε: We don't deserver to win.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα κι εγω σημερα επαιξα το καλυτερο μου game για φετος.. Χωρις ιχνος turret εμεις και το nexus στο 50% και αυτοι με με 6 turret (2 στο mid) και το πηραμε.. Αυτος ο twitch και με oracle's και με vision wards μας εβγαλε τη πιστη..

Μπαινω τωρα game και εχω 1 jax ο οποιος junglαρει και οταν παει για gank ανοιγει τριτη στο θαμνο και καθεται και απλα οταν ειναι η ωρα θα πηδησει πανω στον αντιπαλο..
Ενα Τeemo που ηταν afk και πηρε random , και ενα Draven με ap runes που εδωσε 12/1 στον Graves..
Ακομα δεν ανεβηκα θα ξαναπεσω..

Σε ζηλευω γιατι 99% των περιπτωσεων το team σου θα ειναι σωστο..Και αμα χασεις θα χασεις γιατι οι αντιπαλοι  ηταν καλυτεροι , οχι επειδη το 10χρονο ειχε 5ωρο σημερα και ηρθ να γ@μησει τη δικια μας ψυχολογια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα χθες best game ever.

Περνω Nida και callαρω top, ο last pick μας lockarei malph top Και αγνοει ολες τις προσπαθειες για επικοινωνια.

Καταληγω με 23/0/4 nida support με tp. Toυς σαπιζουμε στο bot γιατι πιανω κατι ακυρες λογχες.

Κανω και κατι ganks με tp μετα τα 6.

Και ο Πετρας παει afk.

Καντηλια ensues.

Np np, roaming mode. Παιζω 1v2-3 στο top, γενικα τους κανουμε παλιατσους. Πιανω κατι λογχες για 50% του life τους.

Σε καποια φαση λοιπον παμε 3man baron και μας την πεφτουν.

Οταν καθαρισε η σκονη μονο εγω ζουσα και ο Εζζελ τους. Του πιανω μια λογχη και πεφτει στο 5% και πανικοβαλεται. Κανει E μεσα στο θαμνο, παταει τη παγιδα μου και πεθαινει.

Κανουν surrender και λενε: We don't deserver to win.

 

Τουλαχιστον μερικες φορες σεβοντε τον αντιπαλο.Αν χανατε για παραδειγμα παιζει να σας το επαιζαν και παικταραδες.Οχι οτι παιζατε  4vs5 μετα απο καποια στιγμη και για αυτο χασαμε λεμε τωρα αλλα επειδη ειναι παικταραδες οι αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και μετα μου λενε εμενα οτι δε φταινε τα troll teams...

Πετυχαινω ενα παιδι (πανω απο 15 δεν ηταν guarandeed) ο οποιος ειναι last pick και ενα εχουμε ολοι συμφωνησει τα lanes , πεταγεται στο τελος στο pick του και λεει solo or i troll idc..

Παει afk και του δινει random και ευτυχως που λιβαρε καποιος απο απεναντι..

Και τον ξαναπετυχαινω.. "Solo or i troll" Παει το first pick support , και του αφηνουμε στο τελος το top.. Ξαναπαει afk και παιρνει random Ziggs με Smite.. Και βαραω leave..

Οχι φταιω εγω ειμαι κακος παικτης.....

 

 

Όταν σου συμβαίνουν τέτοια βγες από το queue γιατί η πιθανότητα να μπεις με τους ίδιους στο champ selection είναι μεγάλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου συμβαίνουν τέτοια βγες από το queue γιατί η πιθανότητα να μπεις με τους ίδιους στο champ selection είναι μεγάλη

Σωστο.

Σκεψου ομως την πιθανοτητα να παει στην αντιπαλη ομαδα.. Poor them :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι Season 2 δεν παιξανε ranked δεν εχουν καθολου πλαισιο γυρω απο το champion τους..

Οσοι ηταν bronze εχουν ενα λιγο πιο παχυ γκρι.

Οσοι ηταν Silver εχουν ασημι , οι gold χρυσο , οι platinum ενα ασημι με πρασινο και οι diamond αυτο το μπλε που ειδες..

Oι αποχρωσεις ειναι με σειρα δυναμικοττητας και ανεβαιναν βασει του elo σου.. (τωρα πλεον με τα leagues ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα)

http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Elo_rating_system

Φετος εβαλαν και το Challenger tier οπου ειναι ολοι οι pro...

 

In other news , ενα match history γεματο wins και παμε ζουμπιτοι στο επομενο win για 2 division πανω..

Οσοι λενε οτι οι παικτες που γκρινιαζουν για troll teams ειναι οι ιδιοι κακοι δεν ισχυει παντα..

 

2/3 παιχνίδια που παίζω (σε χαμηλό division, αμα μπαίνω με φίλο ας πούμε που είναι silver I είναι καλύτερα τα πράγματα) είναι TROLLS (ή αλλιώς ΖΩΑ), οι τύποι δεν ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΕ! Μόλις έπαιξα ένα ranked και αφού είχαμε πάρει όλοι μια χαρά τα lane μας πετάγεται το last pick το κωλόπαιδο και δεν μου παίρνει adc, παίρνει lb ενώ ήμουν εγώ mid...τι να τους πει ρε γμτ? εγώ τους βρίζω, προσπαθώ να μην γίνομαι κακός στο παιχνίδι αλλα δεν μπορώ να μην ξεσπάσω αν δεν του βρίσω ότι έχει και δεν έχει του κωλόπαιδου, αφού δεν ξέρουν ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ADC, TO ΑPC, O JUNGLER κτλπ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ RANKEDDDD, θέλω να μπω να διασκεδάσω και δεν μπορώ με τα 13χρονα γαμώ...πάω να ανεβώ division και μετά χάνω τα 3 στην σειρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Manos112: Με σκαλωσες ασχημα νομιζα οτι ηταν δικια μου παραθεση η δευτερη παραγραφος..
Ισχυει παντως , το ψινω να παω west αλλα ολοι οι φιλοι ειναι east..
@Ζahariel: Ισχυει επισης.. Ανεβηκα 2 Division με 10-1 και το μοναδικο defeat το εκανα στο series με αποτελεσμα το τελυταιο game να ειναι αυτο που σου ειπα παραπανω και να φτανει η ψυχη στη κωλοτσεπη.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα κι εγω σημερα επαιξα το καλυτερο μου game για φετος.. Χωρις ιχνος turret εμεις και το nexus στο 50% και αυτοι με με 6 turret (2 στο mid) και το πηραμε.. Αυτος ο twitch και με oracle's και με vision wards μας εβγαλε τη πιστη..

 

Μπαινω τωρα game και εχω 1 jax ο οποιος junglαρει και οταν παει για gank ανοιγει τριτη στο θαμνο και καθεται και απλα οταν ειναι η ωρα θα πηδησει πανω στον αντιπαλο..

Ενα Τeemo που ηταν afk και πηρε random , και ενα Draven με ap runes που εδωσε 12/1 στον Graves..

Ακομα δεν ανεβηκα θα ξαναπεσω..

 

Σε ζηλευω γιατι 99% των περιπτωσεων το team σου θα ειναι σωστο..Και αμα χασεις θα χασεις γιατι οι αντιπαλοι  ηταν καλυτεροι , οχι επειδη το 10χρονο ειχε 5ωρο σημερα και ηρθ να γ@μησει τη δικια μας ψυχολογια..

 

Επειδή το βλέπω το stream και κάνω και κανένα spectate στον Zahariel πρέπει να καμαρώσεις κάτι Shen με Tiamat+wits end . Για αρχή. Πρώτα items. Σε μένα στο Dominion Να λογομαχώ με ενα Swain και να μου λέει πως ο Xin Zhao τον έχει άνετα. Σε ένα περιβάλλον με άπειρο mana. West παρακαλώ. Σχετικά ψηλό Elo στο Dom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το βλέπω το stream και κάνω και κανένα spectate στον Zahariel πρέπει να καμαρώσεις κάτι Shen με Tiamat+wits end . Για αρχή. Πρώτα items. Σε μένα στο Dominion Να λογομαχώ με ενα Swain και να μου λέει πως ο Xin Zhao τον έχει άνετα. Σε ένα περιβάλλον με άπειρο mana. West παρακαλώ. Σχετικά ψηλό Elo στο Dom.

Trolls! They are everywhere!

 

Zahariel ποιο ειναι το ign σου να σε κανω κανα spectate να ζηλεψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...