Προς το περιεχόμενο

LG M2362D-PZ LCD TV-Monitor 23''


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρεις φίλε μου τι drivers θέλει και απο που να τους κατεβάσω?

 

Πρεπει να επιλεξεις την εξοδο ηχου στις ιδιοτητες ηχου σε hdmi, επισεις θα πρεπει στην καρτα γραφικων να εχει συνδεθει απο την μητρικη το καλωδιακι spdif out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρεπει να επιλεξεις την εξοδο ηχου στις ιδιοτητες ηχου σε hdmi, επισεις θα πρεπει στην καρτα γραφικων να εχει συνδεθει απο την μητρικη το καλωδιακι spdif out.

Ακριβώς... Μέσα από τον πίνακα ελέγχου επολέγεις την έξοδο του ήχου σε hdmi. Πάντως αν και ο ήχος για την τηλεόραση είναι καλός θα πρότεινα την χρήση εξωτερικών ηχείων. Είναι κλάσεις ανώτερα ακόμη και τα πιο οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πρεπει να επιλεξεις την εξοδο ηχου στις ιδιοτητες ηχου σε hdmi, επισεις θα πρεπει στην καρτα γραφικων να εχει συνδεθει απο την μητρικη το καλωδιακι spdif out.

Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη (σήμερα ασχολήθηκα με το θέμα). Πρέπει να μου κάνει τη ζημιά αυτό το καλωδιάκι spdif out και δεν είμαι τώρα για χειρουργία.

Σύμφωνοι ρε spirosta, αλλά αφού η tv διαθέτει ηχεία γιατί να αγοράζω άλλα? Αλλωστε στο γραφείο την έχω, δεν έχω τρελές απαιτήσεις, απλά δεν θέλω να τη βγάζω στη μούγγα!

 

Οκ!!! φτιάξανε όλα μετά απο μια αναβάθμιση των drivers της κάρτας ήχου. Εκανα και αυτά που μου είπαν konandrio και spirosta και το πρόβλημα λύθηκε. Thank' s!!!

Επεξ/σία από xetasa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και εγώ την Μ2362D-PZ εδώ και πολύ καιρό...από όταν την πρωτοέφερε το Πλαίσιο...πολύ καλή η εικονα της σε full hd ακόμα και σε χρήση για pc.

έχω όμως και εγώ το εξής πρόβλημα όπως κάποιοι...δεν πιάνω καθόλου ψηφιακά...ενοω τα MPEG2 γιατί δεν έχει έρθει ακόμα η DIGEA στην αθήνα...

δεν μπορεί ουτε να τα ανιχνεύσει...το έχω δει από την αρχή αλλά δεν έχω προλάβει να ασχολειθώ ...κανα 2 φορές πήρα στην LG δεν μπόρεσα να βγάλω γραμμή και τα παράτησα....και να φανταστείς οτι την πήρα για το MPEG4 DVB-T αλλιώς έχω άλλα 3 22άρια μόνιτορ και το ενα με mpeg2 tv... ξέρει κανείς κάτι τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και εγώ την Μ2362D-PZ εδώ και πολύ καιρό...από όταν την πρωτοέφερε το Πλαίσιο...πολύ καλή η εικονα της σε full hd ακόμα και σε χρήση για pc.

έχω όμως και εγώ το εξής πρόβλημα όπως κάποιοι...δεν πιάνω καθόλου ψηφιακά...ενοω τα MPEG2 γιατί δεν έχει έρθει ακόμα η DIGEA στην αθήνα...

δεν μπορεί ουτε να τα ανιχνεύσει...το έχω δει από την αρχή αλλά δεν έχω προλάβει να ασχολειθώ ...κανα 2 φορές πήρα στην LG δεν μπόρεσα να βγάλω γραμμή και τα παράτησα....και να φανταστείς οτι την πήρα για το MPEG4 DVB-T αλλιώς έχω άλλα 3 22άρια μόνιτορ και το ενα με mpeg2 tv... ξέρει κανείς κάτι τελικα?

η 2262 στο σατουρν ειναι στα 169...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για LCD TV 23" .... και ήμουν μεταξύ της LG M2362D και Samsung SM2370HD ...

 

Κοίταξα και τα test του Pc Magazine (11/2009) και έχει βγάλει κορυφαία (με διαφορά) την LG M2362D.... Το Πλαίσιο και το e-shop την έχουν στη καλύτερη τιμή οπότε σύντομα θα την αποκτήσω....

 

Περιμένω μην αύριο στο Saturn που ανοίγει στο Σταθμό Λαρίσης ... έχει καμία προσφορά ή σε καλύτερη τιμή....

 

Για να δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για LCD TV 23" .... και ήμουν μεταξύ της LG M2362D και Samsung SM2370HD ...

 

Κοίταξα και τα test του Pc Magazine (11/2009) και έχει βγάλει κορυφαία (με διαφορά) την LG M2362D.... Το Πλαίσιο και το e-shop την έχουν στη καλύτερη τιμή οπότε σύντομα θα την αποκτήσω....

 

Περιμένω μην αύριο στο Saturn που ανοίγει στο Σταθμό Λαρίσης ... έχει καμία προσφορά ή σε καλύτερη τιμή....

 

Για να δούμε....

σ 1 αλτεκ με hdmi εξοδο, ενω εβγαζε 1920 σε λειτουργια pc με vga καλωδιο, στο hdmi δεν εβγαινε εικονα στα 1920 με τιποτα ...γαλαζιο φοντο με καθετες γραμμες(2262)...ξερει κανεις τπτ?...2 ατομα προσπαθησαμε με τον φιλο να ειναι πολυ εμπειρος...και ετικετα αλλαξα κανοντας την συνδεση pc, κ.α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανείς που να ξεκλείδωσε το USB στην LG M2262D και πως;

Έχω διαβάσει όλο το νήμα αλλά δεν βγάζω άκρη...

 

m2262dk.jpg

(είναι αυτή του saturn στα 169 ευρώ)

Επεξ/σία από john_who
ανέβασα εικόνα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να ξεκλείδωσε το USB στην LG M2262D και πως;

Έχω διαβάσει όλο το νήμα αλλά δεν βγάζω άκρη...

 

m2262dk.jpg

(είναι αυτή του saturn στα 169 ευρώ)

 

Παίδες μόλις την αγόρασα από Saturn στα 169€ ...

 

Αλλά τα ψηφιακά της ΕΡΤ δεν τα πιάνει!!!! Τι κάνω λάθος??? Ψάχνει μόνη του αλλά.... δεν τα βρίσκει!!!!!!!!!

 

ΤΕΛΙΚΑ...

ρυθμισέ το manually στα ψηφιακά στο κανάλι 48 και τσέκαρε...;)

 

Όλα ΟΚ.... τα βρήκε!!!!!!!!!! Ευχαριστώ παιδιά!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ξεκλείδωσα! Πολύ εύκολο αρκεί να έχεις το χειριστήριο! Δοκιμάζω τα αρχεία και θα ανεβάσω έναν πλήρη οδηγό με φωτογραφίες.

Σύνδεσα 2,5 σκληρό χωρίς τροφοδοσία και παίζει σχεδόν τα πάντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Την ξεκλείδωσα! Πολύ εύκολο αρκεί να έχεις το χειριστήριο! Δοκιμάζω τα αρχεία και θα ανεβάσω έναν πλήρη οδηγό με φωτογραφίες.

Σύνδεσα 2,5 σκληρό χωρίς τροφοδοσία και παίζει σχεδόν τα πάντα!!!

 

περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!αν μπορείς κοίτα αν παίζει mkv και εξωτερικούς υπότιτλους όπως επίσης και αν αναγνωρίζει ntfs μορφή σκληρό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο που μπορούμε να το βρούμε (σε λογικό κόστος)?

Είπαμε. Το τηλεχειριστήριο θα το πάρει ένας και μετά θα γίνει αλυσίδα μεταξύ των χρηστών που ενδιαφέρονται για το ξεκλείδωμα! Με 10 ευρώ (αν κάνει τόσο) που θα αποτελούν εγγύηση σε κάθε αλλαγή κατόχου:-D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32182

αυτό είναι το χειριστήριο και προτιμώ να το κρατήσω παρά να το στείλω αλλού (είναι τόσο μικρό το ποσό άλλωστε)...

Για τον οδηγό κάντε υπομονή μέχρι αύριο το μεσημέρι θα ανεβάσω αναλυτικές οδηγίες αν και είναι πολύ απλά τα πράγματα αν έχεις το χειριστήριο.

meliconi.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...