Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω δυο ερωτησεις παιδια :P

αν εχω τα Ultimate απο το θειο οπως λέτε μπορώ να κανω κανονικα τα updates ???

 

σε καποιον που πήρε laptop με vista πριν 1 μήνα μπορει να παρει τα windows 7 δωρεαν?? και αν ναι πως???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρίσκω πουθενά ρε φίλε....

 

μηπως δεν υποστηριζεται απο το bios?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:03 ----------

 

εχω δυο ερωτησεις παιδια :P

αν εχω τα Ultimate απο το θειο οπως λέτε μπορώ να κανω κανονικα τα updates ???

 

http://www.tomshardware.com/news/windows-pirate-bootleg-security-patches,7666.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δυο ερωτησεις παιδια :P

σε καποιον που πήρε laptop με vista πριν 1 μήνα μπορει να παρει τα windows 7 δωρεαν?? και αν ναι πως???

 

Μπες εδω , επιλεξε χωρα->κατασκευαστη->μοντελο laptop και δες αν το δικο σου δικαιουται δωρεαν αναβαθμιση. Ημερολογιακα εισαι μεσα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρετε μία παίδες αυτό

http://www.pcworld.co.uk/martprd/editorial/windows7-family-pack !!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:04 ----------

 

Μπες εδω , επιλεξε χωρα->κατασκευαστη->μοντελο laptop και δες αν το δικο σου δικαιουται δωρεαν αναβαθμιση. Ημερολογιακα εισαι μεσα παντως.

 

 

ΔΕΝ είναι δωρεάν,θα τα στάξεις στον κατασκευαστή σου,που από κει θα παίρνει όλο και κάτι η m$ :-D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρετε μία παίδες αυτό

http://www.pcworld.co.uk/martprd/editorial/windows7-family-pack !!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:04 ----------

 

 

 

ΔΕΝ είναι δωρεάν,θα τα στάξεις στον κατασκευαστή σου,που από κει θα παίρνει όλο και κάτι η m$ :-D .

 

 

Θα κοστίσει επιπλέον η αναβάθμιση;

 

Για αγορές καινούργιων υπολογιστών, οι προσφορές αναβάθμισης ποικίλλουν ανάλογα με τον κατασκευαστή υπολογιστών. Για το λόγο αυτόν, επικοινωνήστε μαζί τους για λεπτομέρειες. Ένα καλό σημείο αναζήτησης πληροφοριών επικοινωνίας είναι στη σελίδα επιλογής αναβάθμισης των Windows 7. Για το συσκευασμένο λογισμικό των Windows Vista, απαιτείται η παροχή πληροφοριών πληρωμής για την κάλυψη του κόστους αποστολής και διεκπεραίωσης.

http://www.microsoft.com/hellas/windows/buy/offers/upgrade-faq.aspx

 

Γνωστη μου που δουλευει στην HP το ιδιο απαντησε. Πληρωνεις εξοδα αποστολης και κατι αλλα εξοδα και βγαινει ενα 30ευρο περιπου.

 

Απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι δεν ειναι δωρεαν?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:20 ----------

 

Σ' εμένα δεν έχουν έρθει ακόμα.Προπαραγγελία από amazon.co.uk από το καλοκαίρι. Να πανικοβληθώ :-) ;

 

Ουτε σε μενα. Στο order info του amazon λεει πιθανη ημερομηνια παραδοσης 27/10 , το αργοτερο μεχρι 30/10. Παντως μου στειλανε μαιλ οτι εγιναν dispatch 21/10.

 

Εχουμε και 28/10 μην το ξεχνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν το βρίσκω πουθενά ρε φίλε....

 

δυστυχώς σε αυτό δεν μπορώ να βοηθήσω, δεν γνωρίζω τα options της EVGA απέξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς σε αυτό δεν μπορώ να βοηθήσω, δεν γνωρίζω τα options της EVGA απέξω...

 

Πειραξε φιλαρακι εκει που ειναι τα μενου για της μνημες για να σου εμφανισει αυτο που σου λεει ThReSh, δηλ δεν φαινετε στις εργοστασιακες ρυθμισεις, θα πειραξεις μια εντολη (που δεν θυμαμαι) και απο κατω θα στο εμφανισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσανε επιτέλους τα γλυκούλια μου! Τα βάζω άμεσα με clean install, αρχίζουν τα uninstall και τα backup (ευτυχώς που ο system disk είναι 64άρης SSD και άρα όχι για πολλά πολλά, δεν είχα βάλει πολλά πράγματα πάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχι στιγμής όλα καλά. Δυο πράγματα μόνο. Στην εγκατάσταση χτύπαγαν με τον εξωτερικό USB δίσκο και δεν γούσταραν να δημιουργήσουν system partition στον SSD. Μόλις ξήλωσα τον εξωτερικό όλα καλά. Επίσης το free avira δεν μπορούσε να εγκατασταθεί και το installation δούλεψε τελικά μετά από επανεκκίνηση του PC.

 

Αρχίζω τώρα να του περνάω εφαρμογές. Μια χαρά φαίνεται, πιο γρήγορο από Vista (αν και στο συγκεκριμένο PC τα Vista ήδη πέταγαν, i7 920/6GB RAM/SSD γαρ). Προσπαθώ να συνηθίσω το νέο GUI τώρα, καθότι δεν είχα ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με τα 7 στο παρελθόν, μόνο μια alpha έκδοση είχα σκαλίσει λίγο, πριν χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθαν και μενα σημερα το πρωι απο amazon.co.uk. (Προπαραγγελια αρχες οκτωβρη , 21/10 dispatched και σημερα παραλαβη)

 

Οταν δεν βαριεμαι θα σβησω τα RTM του θειου και θα βαλω τα original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ καλύτερο και πιο γρήγορο απο vista θα δείξει βέβαια στη πορεία!έναν εξωτερικο 750 giga maxtor το βρήκαν αμέσως

Επεξ/σία από simplemind79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...