Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω εγκαταστήσει τα windows 7 ultimate(x86) σε 3 λαπιτοπια. Έχω ένα προβλημα όσον αφορά τα games κ θέλω να δω αν το έχει συναντήσει κανας άλλος. Σε παιχινίδια όπως WoW , Μενταλ Οφ Χονορ ή ακόμα και Second Life, παγώνει το pc τελείως (είτε με το που αρχίζει το game είτε αργοτερα). Έπειτα απο control+alt+delete και πολλαπλα windowsbutton και alt+f4 (για να βγω στο desktop), η CPU είναι στο 100% μέχρι να κάνω kill process. Στα δύο έχω κάνει upgrade και στο 3ο Clean Install, οπότε δεν νομίζω οτι είναι αυτό το problem.

 

Επίσης ενα update που τρέχει τις τελευταίες 3 μέρες δεν μπαίνει (παει εώς 74%) με πολλαπλά restarts install failure, restart, rolling back settings, restart και ΑΓΙΑ Η ΠΑΝΑΓΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εγκαταστήσει τα windows 7 ultimate(x86) σε 3 λαπιτοπια. Έχω ένα προβλημα όσον αφορά τα games κ θέλω να δω αν το έχει συναντήσει κανας άλλος. Σε παιχινίδια όπως WoW , Μενταλ Οφ Χονορ ή ακόμα και Second Life, παγώνει το pc τελείως (είτε με το που αρχίζει το game είτε αργοτερα). Έπειτα απο control+alt+delete και πολλαπλα windowsbutton και alt+f4 (για να βγω στο desktop), η CPU είναι στο 100% μέχρι να κάνω kill process. Στα δύο έχω κάνει upgrade και στο 3ο Clean Install, οπότε δεν νομίζω οτι είναι αυτό το problem.

 

Επίσης ενα update που τρέχει τις τελευταίες 3 μέρες δεν μπαίνει (παει εώς 74%) με πολλαπλά restarts install failure, restart, rolling back settings, restart και ΑΓΙΑ Η ΠΑΝΑΓΙΑ.

 

Και στα 3 pc έχεις εγκαταστήσει τα Windows από το ίδιο DVD; Μήπως το DVD είναι του "θείου"; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα 3 pc έχεις εγκαταστήσει τα Windows από το ίδιο DVD; Μήπως το DVD είναι του "θείου"; :P

 

Είναι απο γνωστό σελιδοκατεβαστήρι μιας κ πάντα θέλω να δοκιμάζω πριν δίνω τσάμπα λεφτά. Αλλα κ πάλι δεν νομίζω να φταίει αυτό , άντε να πεις μόνο για το update ok. για το άλλο όμως ?

 

Κ όπως θα έλεγε κ ένας νουμπας , είναι το ίδιο ISO αλλά σε διαφορετικά dvd :P.

 

Πάντως όλα τα υπόλοιπα ρολόι, εδώ κ 2 μήνες που τα δουλέυω. Μου θυμίζουν κάτι απο WINDOWS 98 B σε αξιοπιστία, κοινός απ τα καλύτερα σε θέμα ταχυτητας. Αλλα αυτο το προμπλεμ μου έχει βγάλει την saint mother of jesus :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένας αν τα ελληνικά Win7 θα κυκλοφορήσουν όντως στις 31/10 όπως είχε ανακοινωθεί? Γιατί το support της Dell τα δίνει ακόμα unavailable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένας αν τα ελληνικά Win7 θα κυκλοφορήσουν όντως στις 31/10 όπως είχε ανακοινωθεί? Γιατί το support της Dell τα δίνει ακόμα unavailable.

Απ όσο θυμάμαι, κυκλοφορούν ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απο γνωστό σελιδοκατεβαστήρι μιας κ πάντα θέλω να δοκιμάζω πριν δίνω τσάμπα λεφτά. Αλλα κ πάλι δεν νομίζω να φταίει αυτό , άντε να πεις μόνο για το update ok. για το άλλο όμως ?

 

Κ όπως θα έλεγε κ ένας νουμπας , είναι το ίδιο ISO αλλά σε διαφορετικά dvd :P.

 

Πάντως όλα τα υπόλοιπα ρολόι, εδώ κ 2 μήνες που τα δουλέυω. Μου θυμίζουν κάτι απο WINDOWS 98 B σε αξιοπιστία, κοινός απ τα καλύτερα σε θέμα ταχυτητας. Αλλα αυτο το προμπλεμ μου έχει βγάλει την saint mother of jesus :P

 

Αφού δημιουργεί το ίδιο πρόβλημα σε 3 διαφορετικά PC, θα πρέπει να εξετάσεις σοβαρά το ενδεχόμενο να φταίει το image, ή το activator. Δοκίμασε και με άλλο iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όσο θυμάμαι, κυκλοφορούν ήδη.

 

Ναι, αυτό είδα κι εγώ σε διάφορα μαγαζιά και μου έκανε εντύπωση (ωστόσο άλλοι τα είχαν διαθέσιμα εντός 24 ωρών ενώ άλλοι έλεγαν ότι μπορεί να γίνει μόνο προπαραγγελία...) Η Dell πάντως ακόμα τα έχει "not available". Τι να γίνει, υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όσο θυμάμαι, κυκλοφορούν ήδη.

 

 

Ετσι ειναι.Τα πηρα εγω την πρωτη μερα κυκλοφοριας ελληνικα window 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως αν το γκουγκλάρετε, θα δείτε ότι όλα τα... ειδησεογραφικά περί ελληνικών Win7 (γραμμένα από τον Ιούνιο μέχρι πριν 2-3 μέρες) αναφέρουν ότι η επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας τους είναι η 31/10. Ακριβώς τι παίζει δεν γνωρίζω, άλλωστε δεν έχω άλλη επιλογή από το να περιμένω, αφού δεν μπορώ να πάω στο μαγαζί και να τα αγοράσω, πρέπει να τα προμηθευτώ μέσω της Dell για να έχω τη (σχεδόν) τζάμπα αναβάθμιση από τα Vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...