Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ρωτάνε,από xp σε win7 ,το κουτί(μιας και μου ήρθε σήμερα) των 7 λέει, ότι πρέπει να κάνουν πλήρες back up για όλα τα αρχεία και προγράμματα σας,και να πραγματοποιήσουν CLEAN INSTALL!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To dvd των W7 περιέχει όλες τις εκδόσεις (Starter,Premium,Professional,Ultimate),όπως των Vista,ή μόνο αυτή που έχετε αγοράσει??

 

Νομίζω όλες τις εκδόσεις και ανάλογα το key ενεργοποιείται η αντίστοιχη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ζήλεψα και τα έβαλα κι εγώ και να πώ την αλήθεια έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα τους.Και στο μπουτάρισμα και στην περιήγηση.Κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι πώς όταν κατέβαζα πολλά λίνκς απο rapidshare όταν πήγαινα να σερφάρω στο ιντερνετ με τα βιστα αργούσαν να ανοίξουν πολύ οι σελίδες.Τώρα όμως πάνε όλα σφαίρα...Έχω μείνει κατενθουσιασμένος για την ώρα...Φτού φτού σκόρδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα στον kernel, δεν είναι μόνο με καλύτερη διαχείριση μνήμης...έχουμε postάρει κάμποσες φορές το link από το adslgr που τα εξηγεί :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τι όχι? ότι δεν το έχουμε postάρει σε υπερκετά topics, ότι δεν εξηγεί ή ότι δεν έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα στον kernel? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχαχα αυτο το κόλλημα με τα xp - svista να μην είχαν μερικοί ισως να γλίτωναν πολλά πολλά format.

Btw τα εχω 2 μηνες στο pc εχω περάσει καμιά 20αρια προγράμματα δεν εχω κάνει ουτε ενα defrag δεν τα εχω πειράξει καθόλου ρεγκιστρι και βλακείες δηλαδή και πάνε woooow ακόμα σφαίρα.

Xp & vista = dead απο το ποιο σταθερό os της ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κι εγω κατι..εχω vista αυθεντικα ελληνικα τα οποια τα πηρα μαζι με το laptop μου...μπορω αγορασω την εκδοση upgrade για home premium ή χρειαζεται και το cd των vista?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχαχα αυτο το κόλλημα με τα xp - svista να μην είχαν μερικοί ισως να γλίτωναν πολλά πολλά format.

Btw τα εχω 2 μηνες στο pc εχω περάσει καμιά 20αρια προγράμματα δεν εχω κάνει ουτε ενα defrag δεν τα εχω πειράξει καθόλου ρεγκιστρι και βλακείες δηλαδή και πάνε woooow ακόμα σφαίρα.

Xp & vista = dead απο το ποιο σταθερό os της ms.

 

Tα XP στο θέμα της ανασυγκρότησης ήταν ως τώρα η χειρότερη περίπτωση ανάμεσα στα 3 λειτουργικά (XP, Vista & 7)!

Εγώ προσωπικά έχω Vista εδώ και 2 χρόνια και ως τώρα έχω κάνει μόνο 1 format, κι αυτό επειδή σκόπευα να προχωρήσω σε αναβάθμιση από Home Premium σε Ultimate. Μπορεί στο θέμα κολλημάτων για πολλούς από εσάς τα Vista να υστερούν (πράγμα στο οποίο διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως), αλλά το Defragmentation & η ανάγκη για format ήταν και θα είναι ένα από τα πολύ δυνατά χαρτιά των Vista!

Αναλόγως προχώρησε η Microsoft & στα 7, φαντάζομαι χωρίς να αλλάξει πολλά πράγματα στη διαχείρηση των αρχείων από το νέο λειτουργικό στον σκληρό...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:01 ----------

 

παιδια να ρωτησω κι εγω κατι..εχω vista αυθεντικα ελληνικα τα οποια τα πηρα μαζι με το laptop μου...μπορω αγορασω την εκδοση upgrade για home premium ή χρειαζεται και το cd των vista?

 

Αν προχωρήσεις σε αναβάθμιση από Vista Home Premium σε 7 Home Premium, απλά θα τοποθετήσεις τον δίσκο των 7 στο PC σου όσο τρέχουν τα Windows Vista και θα επιλέξεις να γίνει αναβάθμιση!

Αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση, θα βάλεις το PC σου να μπουτάρει από τον δίσκο των Windows 7 την ώρα που ανάβει & θα επιλέξεις καθαρή εγκατάσταση!

Ο δίσκος των Vista δεν θα σου ξαναχρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...