Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα οχι ορθογράφο (στο Word) --> Fail

 

Δεν έχει σχέση το word με την γλώσσα των windows. Αν έχεις ελληνικό office, έχεις και ορθογραφία. Αλλά και αγγλικό office να έχεις, πάλι μπορείς να περάσεις το ελληνικό λεξικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά είναι από σταθερότητα τα 7 . Μην ξεχνάμε για όσους λένε για τα xp ότι όταν πρωτοβγήκαν τα μισά προγράμματα δεν λειτουργούσαν σε ελληνικά windows αλλά μόνο σε αγλλικά , όπως και πολλές συσκευές. Μετά τα sp1 περισόττερο και μετά με το sp2 έγιναν ΚΑΛΟ λειτουργικό. Απλά έχει περάσει τόσος πολύ καιρός που έχουν βγει αυτά που όταν λέμε χρ είναι αυτονόητο ότι λέμε sp2-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τους drivers των διάφορων εξαρτημάτων, πρέπει και τα προγράμματα να είναι "Windows 7 ready" ; Ή αρκεί να είναι 64-bit ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ξεχωριστο εργαλειο για τον ορθογραφικο ελεγχο ονομαζεται proofing tools για την σουιτα microsoft office 2007

 

γενικα τα 32 bit προγραμματα δουλευουν σε 64 bit λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pnpshop,εδω Ελλαδα ,170 ευρω.

 

Και κάτι τελευταίο με την DSP έκδοση μπορείς να κάνεις upgrade από Vista η μόνο clean install;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, που δεν το έχω καταλάβει.

 

Υπάρχει μια έκδοση Win7 DSP και υπάρχει και η full version (πχ. σαν αυτή που έχω παραγγείλει από το [ame]http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windows-Home-Premium-Version/dp/B002DUCMT2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=software&qid=1256393615&sr=8-1[/ame]).

 

Αν έχω καταλάβει καλά τα DSP "κλειδώνουν" με τη μητρική και δεν μπορούν να εγκατασταθούν σε άλλο μηχάνημα. Υπάρχει παρόμοιος περιορισμός και για τα Full version? Τι διαφορά έχουν και πώς εξασφαλίζει η MS ότι δεν θα τα βάλω σε 2-3 μηχανάκια?

 

Sorry για την χαζή ερώτηση αλλά σάμπως έχω ξαναγοράσει Windows για να ξέρω? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, που δεν το έχω καταλάβει.

 

Υπάρχει μια έκδοση Win7 DSP και υπάρχει και η full version (πχ. σαν αυτή που έχω παραγγείλει από το http://www.amazon.co.uk/Microsoft-Windows-Home-Premium-Version/dp/B002DUCMT2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=software&qid=1256393615&sr=8-1).

 

Αν έχω καταλάβει καλά τα DSP "κλειδώνουν" με τη μητρική και δεν μπορούν να εγκατασταθούν σε άλλο μηχάνημα. Υπάρχει παρόμοιος περιορισμός και για τα Full version? Τι διαφορά έχουν και πώς εξασφαλίζει η MS ότι δεν θα τα βάλω σε 2-3 μηχανάκια?

 

Sorry για την χαζή ερώτηση αλλά σάμπως έχω ξαναγοράσει Windows για να ξέρω? :mrgreen:

 

Αν λειτουργει οπως στα XP, δεν υπαρχει πραγματικα εξασφαλιση. Απλως μετα την εγκατασταση των windows κανεις activation.

Αν αλλαξεις μητρικη η κανεις φορματ, πρεπει να ξανακανεις activation τα windows. Μετα απο 2-3 φορες δεν θα σε αφησει να το ξανακανεις και θα πρεπει να παρεις τηλεφωνο στη MS να σου δωσουν ενα μακρυναρι που θα πληκτρολογησεις μεσα για να ενεργοποιηθουν ετσι ξανα τα windows.

Δεν νομιζω οτι μπορουν να αρνηθουν οσες φορες και να ζητησεις αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.

Βεβαια θα σε ρωτησουν αν τα εχεις εγκαταστησει σε αλλο μηχανημα κλπ οποτε πρεπει να πεις οχι και οτι απλως εκανες επανεγκατασταση στο ιδιο. Να εξακριβωσουν οτι λες ψεμματα παντως δεν νομιζω οτι μπορουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7 τρέχουν σίγουρα πιο γρήγορα από τα vista αλλά από τα xp όχι (προσωπική γνώμη) γιατί τα xp είναι ελαφριά για τους σημερινούς pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7 τρέχουν σίγουρα πιο γρήγορα από τα vista αλλά από τα xp όχι (προσωπική γνώμη) γιατί τα xp είναι ελαφριά για τους σημερινούς pc

 

Εξαρτάται τι εννοείς σύγχρονο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μ ενοχλει ειναι οτι μπουταρουν πιο αργα απο ta xp (καμμια 25αρια δευτερολεπτα περιπου) σε λαπτοπ τετραετιας με 1.6 core duo 2.5gb ram atix1400 και 80gb 5400rpm δισκο με τα ιδια προγραμματα περασμενα. ομως κατα την εντατικη χρηση και το ανοιγμα πολλων προγραμματων πανε πολυ καλυτερα. ειδικα στην αναπαραγωγη HD υλικου με core avc και media player classic, στην περιηγηση στο νετ με firefox, office 2007, acrobat pro και photoshop 14 ειναι η μερα me την νυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...