Προς το περιεχόμενο

Στη κυκλοφορία από σήμερα τα Windows 7


hackerW32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To dvd των W7 περιέχει όλες τις εκδόσεις (Starter,Premium,Professional,Ultimate),όπως των Vista,ή μόνο αυτή που έχετε αγοράσει??

 

το dvd των win 7 έχει όλες τις εκδώσεις μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δενξερω τι εχει το retail dvd,αλλα το dsp δεν εχει επιλογες ποια εκδοση θα βαλεις παρα μονο αυτην που αγορασες,και ειναι λογικο απο την στιγμη που κανονικα οι dsp εκδοσεις ειναι για τους κατασκευαστες η τα μαγαζια που μονταρουν και πωλουν pc,s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα XP στο θέμα της ανασυγκρότησης ήταν ως τώρα η χειρότερη περίπτωση ανάμεσα στα 3 λειτουργικά (XP, Vista & 7)!

Εγώ προσωπικά έχω Vista εδώ και 2 χρόνια και ως τώρα έχω κάνει μόνο 1 format, κι αυτό επειδή σκόπευα να προχωρήσω σε αναβάθμιση από Home Premium σε Ultimate. Μπορεί στο θέμα κολλημάτων για πολλούς από εσάς τα Vista να υστερούν (πράγμα στο οποίο διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως), αλλά το Defragmentation & η ανάγκη για format ήταν και θα είναι ένα από τα πολύ δυνατά χαρτιά των Vista!

Αναλόγως προχώρησε η Microsoft & στα 7, φαντάζομαι χωρίς να αλλάξει πολλά πράγματα στη διαχείρηση των αρχείων από το νέο λειτουργικό στον σκληρό...

 

Ναι δεν διαφώνησε κανεις οτι τα vista εχουν καποια δυνατά χαρτιά σε σχέση με τα xp αλλα τι να τα κάνεις αυτα οταν δεν εχεις αλλα τόσα που εχει το παλιότερο λογισμικό & οτι έχεις και της μπούρδες τον vista..

Τεσπα πιστεύω οτι αν τα δοκιμάσεις θα αλλάξεις γνώμη.

Με τα windows 7 δεν υπαρχει επιστροφη ουτε καν σε macintosh B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μ ενοχλει ειναι οτι μπουταρουν πιο αργα απο ta xp (καμμια 25αρια δευτερολεπτα περιπου) σε λαπτοπ τετραετιας με 1.6 core duo 2.5gb ram atix1400 και 80gb 5400rpm δισκο με τα ιδια προγραμματα περασμενα. ομως κατα την εντατικη χρηση και το ανοιγμα πολλων προγραμματων πανε πολυ καλυτερα. ειδικα στην αναπαραγωγη HD υλικου με core avc και media player classic, στην περιηγηση στο νετ με firefox, office 2007, acrobat pro και photoshop 14 ειναι η μερα me την νυχτα.

 

εκανα ενα bios update και λυθηκε και το θεμα με τον χρονο στο μπουταρισμα. τωρα ειναι πιο γρηγορο σε ολα. μονο games δεν εχω δοκιμασει αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν διαφώνησε κανεις οτι τα vista εχουν καποια δυνατά χαρτιά σε σχέση με τα xp αλλα τι να τα κάνεις αυτα οταν δεν εχεις αλλα τόσα που εχει το παλιότερο λογισμικό & οτι έχεις και της μπούρδες τον vista..

Τεσπα πιστεύω οτι αν τα δοκιμάσεις θα αλλάξεις γνώμη.

Με τα windows 7 δεν υπαρχει επιστροφη ουτε καν σε macintosh B)

 

Tα Windows 7 τα παραδέχτηκα σαν λογισμικό, άσχετα από το αν τελικά παραμένω για την ώρα στα Vista Ultimate που με εξυπηρετούνε απόλυτα!

Αν αργότερα αλλάξω, στάνταρ θα είναι τα 7 η επόμενη επιλογή... αλλά τα XP έχω 2 χρόνια που τα άφησα πίσω μου, δεν μου έλειψαν και δεν παίζει με τη καμία να ξαναγυρίσω σ'αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ενα bios update και λυθηκε και το θεμα με τον χρονο στο μπουταρισμα. τωρα ειναι πιο γρηγορο σε ολα. μονο games δεν εχω δοκιμασει αλλα δεν με ενδιαφερει και τοσο.

 

Bios update? Αν ειναι, να το κανω και εγω, πώς το εκανες; Και μενα, το μονο ας πουμε προβλημα ειναι το σχετικα αργο μπουταρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Windows 7 τα παραδέχτηκα σαν λογισμικό, άσχετα από το αν τελικά παραμένω για την ώρα στα Vista Ultimate που με εξυπηρετούνε απόλυτα!

Αν αργότερα αλλάξω, στάνταρ θα είναι τα 7 η επόμενη επιλογή... αλλά τα XP έχω 2 χρόνια που τα άφησα πίσω μου, δεν μου έλειψαν και δεν παίζει με τη καμία να ξαναγυρίσω σ'αυτά!

 

μαζί σου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχει αγορασει κανενας?τι λενε?ειναι καλα? αξιζει να τα εγκαταστησω?

 

Οι προηγούμενες 16 σελίδες δεν έλυσαν την απορία σου; :P Δεν πήρες κάποια απάντηση; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τα έχω εγκαταστήσει από τέλος Αυγούστου στο PC του σπιτιού και όλα ήταν ρόδινα. Τώρα τα τρέχω με το restore point που είχα κάνει αρχές Σεπτεμβρίου γιατί πριν 1 βδομάδα έκανα τη βλακεία να εγκαταστήσω το ZoneAlarm Pro με ενεργο το MS Security Essentials - οπότε και έγινε της τρελλής, μέχρι που δεν φόρτωναν κάν. Μόλις μου έρθουν από αμαζον θα φορμάρω και σετάρω από την αρχή.

 

Έχω την εντύπωση οτι με τα 7 δουλεύει ο ανεμιστήρας μου σε μεγαλύτερη ταχύτητα και συνεχώς, σίγουρα πριν (ΧΡ) δεν τον άκουγα τόσο έντονα... το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

 

edit: μόλις παρέλαβα το γυαλιστερό dvd με την retail έκδοση από amazon! Στη σελίδα 7 των οδηγιών λέει ξεκάθαρα οτι από ΧΡ θέλει οπωσδήποτε clean install ενώ από Vista διαλέγεις το κουμπί upgrade για να κρατήσεις παλιά προγράμματα και αρχεία. Εγώ θα ακολουθήσω έτσι και αλλιώς την παραδοσιακή οδό με clean install, μετά image1 με σύστημα και updates, και μετά image2 με σύστημα και προγράμματα....ας είναι καλά η αργία της 28ης και ο εξωτερικός μου δίσκος!

Επεξ/σία από pp6210
added message
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει την 64bit έκδοση των windows 7 ultimate και ενώ έχω 4gb ram στο control panel μου λέει ότι έχω 4 αλλά usable είναι τα 3.25, και απ'ότι ξέρω στα συστήματα με 64bit το ποσό της μνήμης είναι απεριόριστο.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...