Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το Fully 8 υπάρχει στο κατάστημα Αμαρουσίου των Mediamarkt με 13 γιούρια.

 

Χαχα, κοίτα να δεις, με πρόλαβε ο από πάνω!

gdriver μήπως έχεις δοκιμάσει το hack με το fully 8?

 

και εγω απο το μαρουσι το πηρα:-D

την εχω κανει και ειναι γελοια.παρα πολυ ευκολη.προγραμματιζεις το τηλεχειριστηριο να κουμανταρει την τηλεοραση(τους εχω ποσταρει τους κωδικους για lg σε προηγουμενη σελιδα) περνας ενα αλλον κωδικο οριζοντας ενα οποιοδηποτε πληκτρο .

προσοχη μονο το κουτι του τηλεχειριστηριου δε γραφει πουθενα meliconi αλλα μονο fully8.

 

---------- Προσθήκη στις 14:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:23 ----------

 

με το meliconi πατα για 5 δευτερα το πληκτρο tv.αρχιζει να αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.πατα εναν απο τους παρακατω κωδικους . το 2 ΣΚΕΛΟΣ τωρα.

πατα tv+ok για 5 δευτερα και αφησε τα.μολις τα αφησεις αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.πατα αμεσως 255 και το πληκτρο back.στην οθονη σου βγαζει την οθονη service και σου ζηταει κωδικο.πατας 0000 απο εκει tool option 3 και αλλαξε τις 2 πρωτες παραμετρους σε 1 και hd .

 

---------- Προσθήκη στις 13:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:30 ----------

 

για να σε βοηθησω περισσοτερο ολοι οι πιθανοι κωδικοι για lg ειναι οι παρακατω.

 

1000-1006-1019-1020-1024-1027-1043-1045-1053-1059

1128-1133-1137-1149-1182-1186-1189

1229-1231-1232-1245-1262-1284-1286-1292

1326-1330-1350-1352-1358-1359-1360-1361-1363-1366-1369

 

 

ξαναποσταρω το προηγουμενο μηνυμα για να μη ψαχνεις:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
και εγω απο το μαρουσι το πηρα:-D

την εχω κανει και ειναι γελοια.παρα πολυ ευκολη.προγραμματιζεις το τηλεχειριστηριο να κουμανταρει την τηλεοραση(τους εχω ποσταρει τους κωδικους για lg σε προηγουμενη σελιδα) περνας ενα αλλον κωδικο οριζοντας ενα οποιοδηποτε πληκτρο .

προσοχη μονο το κουτι του τηλεχειριστηριου δε γραφει πουθενα meliconi αλλα μονο fully8.

 

---------- Προσθήκη στις 14:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:23 ----------

 

με το meliconi πατα για 5 δευτερα το πληκτρο tv.αρχιζει να αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.πατα εναν απο τους παρακατω κωδικους . το 2 ΣΚΕΛΟΣ τωρα.

πατα tv+ok για 5 δευτερα και αφησε τα.μολις τα αφησεις αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.πατα αμεσως 255 και το πληκτρο back.στην οθονη σου βγαζει την οθονη service και σου ζηταει κωδικο.πατας 0000 απο εκει tool option 3 και αλλαξε τις 2 πρωτες παραμετρους σε 1 και hd .

 

---------- Προσθήκη στις 13:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:30 ----------

 

για να σε βοηθησω περισσοτερο ολοι οι πιθανοι κωδικοι για lg ειναι οι παρακατω.

 

1000-1006-1019-1020-1024-1027-1043-1045-1053-1059

1128-1133-1137-1149-1182-1186-1189

1229-1231-1232-1245-1262-1284-1286-1292

1326-1330-1350-1352-1358-1359-1360-1361-1363-1366-1369

 

 

ξαναποσταρω το προηγουμενο μηνυμα για να μη ψαχνεις:-)

 

TY :-D :lol:

 

Θα το ψωνίσω σύντομα, θα το δοκιμάσω και θα ποστάρω αποτελέσματα!

 

---------- Προσθήκη στις 21:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:54 ----------

 

Done and done!!!

Όλα ωραία!

Δεν περίμενα τα 360p επεισόδια του Carnivale να φαίνονται τόσο καθαρά! Kαι με υπότιτλους ε :P

Ανυπομονώ να πέσει στα χέρια μου ταινία 1080p!

Το Φούλι από mediamarkt το πήρα 12.99!

Πολύ εύκολη διαδικασία δεν μου πήρε πάνω από 5 λεπτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παιδιά το hack έγινε! Δίνω τα στοιχεία της "περίπτωσής" μου μήπως κάποιος τα χρειαστεί

Τηλεόραση 37LG2510

Firmware 3.24 (από τη μαμά του, απείραχτο)

τηλεκοντρόλ τύπου "Fully 8", αγοράστηκε από το MediaMarkt Σταθμου (Θεσ/νίκη), στα 10,99 (το έχουν ακριβότερα στην Αθήνα;;;) Είναι ένα της πλάκας μαύρο με άσπρα κουμπιά, σε ένα πακέτο πορτοκαλί/μαύρο που γράφει "Universal Remote Control" και από κάτω χαμηλά Fully 8.

κωδικός που δούλεψε με την TV μου ήταν ο 1284

 

Πολύ καλές εντυπώσεις από το interface του Media Player, δεν δοκίμασα ακόμη πολλούς τύπους αρχείων πάντως τα απλά avi τα παίζει μια χαρά και με πολύ ευανάγνωστους υπότιτλους.

 

Και κάτι που δεν ξέρω αν τονίστηκε αρκετά στις προηγούμενες σελίδες, πριν βγάλουμε το usb το κάνουμε κατάργηση από το quick menu.

 

καλές ταινίες ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Ειμαι νεος στην παρεα σας. Πραγματικα καλο το insomnia.

Θελω την βοηθεια σας. Πηρα την LG 32LF2510 και ενω πισω εχει θυρα usb δεν δουλευει. Προσπαθησα να βγαλω καποια ακρη μ αυτα που αναφερατε ποιο πανω αλλα δεν καταλαβα. Μηπως μπορει καποιος να μου πει ποιο απλα πως γινεται; Αν καταλαβα καλα προκειτε για uodate, αλλα πως;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα και καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Ειμαι νεος στην παρεα σας. Πραγματικα καλο το insomnia.

Θελω την βοηθεια σας. Πηρα την LG 32LF2510 και ενω πισω εχει θυρα usb δεν δουλευει. Προσπαθησα να βγαλω καποια ακρη μ αυτα που αναφερατε ποιο πανω αλλα δεν καταλαβα. Μηπως μπορει καποιος να μου πει ποιο απλα πως γινεται; Αν καταλαβα καλα προκειτε για uodate, αλλα πως;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα και καλη συνεχεια.

 

καλό είναι να διαβάσεις το μεγαλύτερο μέρος του thread για να μην επαναλαμβάνονται πράγματα. Πάντως εν ολίγοις:

-οι tv που αναφέροντραι στο πρώτο post παίζουν media από τη usb τους, είτε από την αρχή είτε με σκάλισμα των "κρυφών" μενού (αυτά που σκαλίζουν κανονικά μόνο οι τεχνικοί), επειδή σε αυτές οι usb είναι "service only", δηλαδή προορίζονται μόνο για αλλαγή fw

-H δική σου ανήκει στην 2η κατηγορία (είναι ολόιδια με τη δική μου σε άλλες ίντσες)

-Ο ένας τρόπος είναι με δύο διαδοχικές αλλαγές στο firmaware και ο άλλος (απλούστερος, ταχύτερος, ασφαλέστερος) με ξεκλείδωμα με ένα universal τηλεκοντρόλ. Συγκεκριμένα αυτό που αναφέρω παραπάνω (κι εγώ διαβάζοντας το thread το βρήκα, δεν το ανακάλυψα μόνος)

 

τα βήματα είναι αυτά που αναφέρονται σε προηγούμενα post και δουλεύουν ρολόι. Ενδέχεται μετά να υπάρχει θέμα με την εγγύηση εαν στο μέλλον χρειαστεί σέρβις η TV για οποιονδήποτε λόγο (λέμε τώρα). Αυτό δεν νομίζω ότι το ξέρει κανείς σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλη τη παρέα … ενημερώνω ότι έχω κ εγώ μια 37 lg lh3000 me firmware 3.63.00 και από όλους τους τρόπους που λένε μονό με to fully 8 γίνετε κ είναι παιχνίδι! Το έχει κ στα mediamarkt στο Κηφισό 11.99 !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλη τη παρέα … ενημερώνω ότι έχω κ εγώ μια 37 lg lh3000 me firmware 3.63.00 και από όλους τους τρόπους που λένε μονό με to fully 8 γίνετε κ είναι παιχνίδι! Το έχει κ στα mediamarkt στο Κηφισό 11.99 !!!!

 

Πάντως εγώ την δικια μου lh3000 την ξεκλείδωσα με τον κλασσικό τρόπο πατώτας οκ στην tv και στο τηλεκοντρόλ όπως έλεγαν τα παιδιά εδώ. Ούτε ένα λεπτάκι δεν με πήρε::-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα προσφατα την LG 42SL9000 απο τα electroworld. εχει usb 2.0 θυρα και παιζει αρχεια matroska κλπ.. θελω να ρωτησω μεχρι ποσα giga stickακι "σηκωνει"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα προσφατα την LG 42SL9000 απο τα electroworld. εχει usb 2.0 θυρα και παιζει αρχεια matroska κλπ.. θελω να ρωτησω μεχρι ποσα giga stickακι "σηκωνει"...

 

Δεν νομίζω να χει περιορισμό!

Kαι εξωτερικό δίσκο να βάλεις νομίζω θα δουλέψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...