Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Πριν 2 μερες ξεκινησα να ψαχνω για 32ρα LCD ΤV γυρω στα 360 ευρω και πραγματικα ημουν τυχερος που επεσα πανω σε αυτο το thread και ιδιαιτερα στο post του yannis_1 στο οποιο περιγραφει το κολπακι. Οποτε αποφασισα να ανεβω λιγο χρηματικα και απο σημερα εχω την χαρα να ειμαι κι εγω κατοχος μιας LG 32LH3000. Πριν ειχα μια αρχαια 23ρα CRT για τηλεοραση οποτε καταλαβαινετε τη τεραστια διαφορα που ειδα και τον ενθουσιασμο μου. Εκανα και το κολπακι (χρειαστηκε πρωτα να κανω το 2ο κολπακι με το downgrade στο firmware αλλα μικρο το κακο) και ολα πηγαν μια χαρα. Οποτε θελω να πω ενα ευχαριστω στο yannis_1 για τον κοπο του να μας δειξει το κολπακι και πως πιστευω αυτη η τηλεοραση στα λεφτα που κοστιζει (την αγορασα 424 ευρω) και γι'αυτα αυτα που προσφερει (εστω και αν τα εχει κρυμμενα :P) ειναι απιαστη :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δίχως να θέλω να πάρω το μέρος της Sony το ότι μια οθόνη/τηλεόραση έχει πιο "ζωντανά" χρώματα δεν σημαίνει ότι είναι σωστή η απεικόνιση...

 

πρέπει και οι 2 να είναι ρυθμισμένες σωστά και η σύγκριση να μην γίνεται με τηλεοπτικά κανάλια...

 

Εγώ λέω την προσωπική μου γνώμη. Την sony την έχω αρκετό καιρό ,και συνδεδεμένη με dvd player και ένα freecom media player. Στα ίδια ακριβώς σύνδεσα και την Samsung. Η διαφορά στα δικά μου μάτια ήταν μεγάλη. Το ίδιο συνέβη και στα τηλεοπτικά κανάλια. Όσο αφορά τις ρυθμίσεις και στην προηγούμενη και στην καινούργια έχω προσπαθήσει για το καλύτερο κατά την γνώμη μου. Επίσης την προηγούμενη την δουλεύω αυτή την στιγμή σαν δεύτερη μόνο με τηλεοπτικά κανάλια. Και εξακολουθώ να έχω την ίδια άποψη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνω. Είπα ότι έχω μια sony αρκετό καιρό και τώρα πήρα την Samsung και ότι είναι μέρα με την νύχτα. Είπα απλά ότι μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το ότι λες πως σου έκανε εντύπωση η διαφορά δεν είναι σύγκριση έστω και ακούσια? τι είναι τότε? :P

 

προφανώς σου έκανε εντύπωση γιατί το συγκεκριμένο Sony όχι μόνο είναι παλιότερα μοντέλο αλλά είναι και σε low end σειρά όχι στην καλή/ακριβή της Sony :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια sony δεν διαβάζει ταινίες, ούτε DivX ούτε mkv από τη θύρα USB!!

Μόνο μουσική και φωτογραφίες.

Δες την αναλυτική λίστα τηλεοράσεων της 1ης σελίδας αυτού του thread, για το ποιά μοντέλα υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία.

 

ΟΚ ευχαριστώ, μάλλον θα πάω προς samsung τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ευχαριστώ, μάλλον θα πάω προς samsung τελικά...

 

Ανακεφαλαιώνοντας, να συνοψίσουμε λίγο τα πράγματα:

 

Κάποιος που θέλει να προχωρήσει σε αγορά καινούριας τηλεόρασης και παράλληλα δεν του είναι αδιάφορες οι λειτουργίες της θύρας USB και γενικά η ύπαρξη ενός ολοκληρωμένου Media Player έχει μόνο 3 επιλογές αυτή τη στιγμή:

1. Samsung

2. LG

3. Philips

 

Εάν όμως ο υποψήφιος αγοραστής απαιτεί και την υποστήριξη αρχείων υψηλής ευκρίνειας π.χ. HD Divx (δηλ *.mkv) από τον ενσωματωμένο στην τηλεόραση Media Player τότε οι επιλογές είναι μόνον δύο:

1. Samsung

2. LG

 

Ελπίζω να ήμουν σαφής και περιληπτικός....;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο στις LH γίνεται με τον τρόπο που προανάφερα.

Αλλά παίζει μια άλλη επιλογη σε αυτές νομίζω στο EZ-Menu.

Η επιλογή είναι 1 για να κάνεις enable την usb ή κάπως έτσι τέλος πάντων.

Μην πειράξεις άσχετα πράγματα.

 

Ελπίζω τα παρακάτω κατευθείαν απο το avforum να σε βοηθούν

 

Heres my review i'm already try for lg26lh20 series for playing divx movie by usb port

 

1.hold menu button on remote and tv button

2.it will appear password,the pass code is 0000

3.and it will apear tools option 2

4.click pres ok on tools option 2,and search it for usb selection

my tv says in usb value says "0" so i change "1"

5.ok.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος η τηλεωραση της χρονιας απο EISA ειναι η philips 9704

 

Και γω να σε πληροφορήσω ότι η LG σειρά SL80 βραβεύτηκε από την EIZA ως η καλύτερη LCD τηλεόραση της χρονιάς για φέτος (2009) !!!;);)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...