Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να τα ενεργοποιήσεις μέσω του Service Menu...

 

Προϋπόθεση για να μπεις στο Service Menu είναι να αλλάξεις Firmware σε v3.15

 

δηλαδή αν κάνω αυτό που λές στην 32lg2000 θα μπορώ να βλέπω ταινίες κλπ;

για πες...... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια σας παιδια επειδη ειμαι και γω μεταξυ στην αγορα lg 47lh3000 η 47lh4000 θελω να ρωτησω αν και σε αυτες τις 2 γινεται να ξεκλειδωθει το usb stick?

και κατι αλλο αν η τηλεοραση αγοραστει και εχει πιο νεο firmware apo 3.40 πχ 3.48 3.55 γινεται κανονικα το downgrade σε 3.15 αλλαγη των ρυθμισεων και μετα παλι upgrade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τα ενεργοποιήσεις μέσω του Service Menu...

 

Προϋπόθεση για να μπεις στο Service Menu είναι να αλλάξεις Firmware σε v3.15

 

Έχω μια 32lg3000 και μια 32lg5000. Μπάινω και στις δύο στο service menu αλλά δεν είδα πουθενάσχετικές επιλογές. Έψαξα και σε ξένα forums και δεν είδα πουθενά πληροφορίες για αυτά τα μοντέλα.

 

Έχεις κάποια διαφορετική πληροφόρηση φίλε arva?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.σημερα παρελαβα την lg32lh3000 και ενεργοποιησα μεσω Service Menu ... ειναι τελεια.Παιζει αρχεια με ηχο ac3 1080 χωρις να κολαει καθολου.Τελικα μου φαινεται οτι ηταν η καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα.Λιγο αβολο μου φανηκε οταν επιλεγω καναλι πχ 1 και βγαζει το πρωτο ψηφιακο που εχει αποθηκευσει στη συχνοτητα 1 και μου εχει δευτερη επιλογη το αντιστοιχο που εχω αποθηκευσει εγω στα αναλογικα.Μπορω να τα απομονωσω???

 

ΥΓ οι οδηγιες σας ειναι super.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή αν κάνω αυτό που λές στην 32lg2000 θα μπορώ να βλέπω ταινίες κλπ;

για πες...... :-)

 

Ναι.

 

...αν η τηλεοραση αγοραστει και εχει πιο νεο firmware apo 3.40 πχ 3.48 3.55 γινεται κανονικα το downgrade σε 3.15 αλλαγη των ρυθμισεων και μετα παλι upgrade?

 

Δεν μπορεί να γίνει downgrade σε firmware άνω του 3.40 αλλά έχει βγει ένα καινούργιο κόλπο για να μπεις κατευθείαν στο service menu χωρίς να κάνεις downgrade με τη χρήση κινητού τηλεφώνου S60v3 smartphone και του προγράμματος IRremote.

 

Έχω μια 32lg3000 και μια 32lg5000. Μπάινω και στις δύο στο service menu αλλά δεν είδα πουθενάσχετικές επιλογές. Έψαξα και σε ξένα forums και δεν είδα πουθενά πληροφορίες για αυτά τα μοντέλα.

 

Έχεις κάποια διαφορετική πληροφόρηση φίλε arva?

 

Tool Option 3... δεν το έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

arva σώσε μας. ένας μίνι οδηγός θα ήταν ευπρόσδεκτος!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:45 ----------

 

σημειοτέο οτι δεν την έχω πειράξει καθόλου τη δικια μου (firmware κλπ). Μόνο συσκευές την έχω φορτώσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά αυτές οι LG LH με τα ξεκλειδώματα τους πουλιούνται σα ζεστά ψωμάκια.

Πολύ χαίρομαι αφού είναι πολύ αξιόλογα οθονάκια.

 

Απλά λίγο προσοχή γιατί κάποιες πιθανός να εχουν firmware ανω του 3.40 και απο ότι διαβάζω τουβλάρουν με το downgrade σε 3.15!!!

Τσεκάρεται πρώτα το firmware σας.

Menu - Setup - Diagnostics και κάντε ενα τσεκ τη Software Version έχεται.

Μη γίνει καμιά στραβή και ακούμε μπινελίκια μετά.

Το ξεκλείδωμα με υπέρυθρες δεν το εχω δοκιμάσει αν και εχω Ν73 και 3650 Nokia.

 

Για όσους ρωτούν για την σειρά LH4000 versus LH3000 και αφού εχω και τις 2 θα σας πω τα εξής.

H usb στην σειρά LH4000 παίζει απο την μάνα της μόνο jpeg και mp3 η LH3000 δεν παίζει μαμά τπτ.

Μετά το upgrade και οι 2 παίζουν απο usb ακριβώς το ίδιο οπότε σας προτείνω να πάτε άφοβα στις LH3000 ή στις LF που είναι φθηνότερες.

529 ευρό για 42" με ενσωματωμένο usb BDplayer ζητάει η τελευταία;)

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arva σώσε μας. ένας μίνι οδηγός θα ήταν ευπρόσδεκτος!!

 

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

 

Φτιάχνω έναν οδηγό και θα τον δημοσιεύσω στο Internet μαζί με τα απαιτούμενα αρχεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

 

 

Δεν μπορεί να γίνει downgrade σε firmware άνω του 3.40 αλλά έχει βγει ένα καινούργιο κόλπο για να μπεις κατευθείαν στο service menu χωρίς να κάνεις downgrade με τη χρήση κινητού τηλεφώνου S60v3 smartphone και του προγράμματος IRremote.

 

 

 

Tool Option 3... δεν το έχει;

 

Αν δεν κάνω λάθος έχει μόνο tool option 1.

 

Θα κοιτάξω να βγάλω και φωτογραφίες να ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν την παλιότερη Samsung LE B550 υπάρχει επίσης ανάλογο thread ξεκλειδώματος στο av-forum!!!

Εχει και πολύ ωραίο design η άτιμη.

 

http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-televisions/984624-samsung-b550-how-enable-mkv-divx-xvid-playback.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην LH3000 εχω δοκιμασει απο το usb με mp4,mpg,avi,mkv, ολα παιζουν τζαμι. αλλα ο ηχος παρουσιαζει hicups δηλαδη βυθισεις καθε λιγο και λιγακι. εχω το firmware 3.15 και δεν ξερω αν λυνεται με τα επομενα, δεν θελω παλι να φτιαχνω τα καναλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μεχρι τωρα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο με το 3.40. Στο 3.15 δεν εμεινα πολυ μιας και με το που την αγορασα εκανα το κολπακι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε στο AV club.

Είναι βέβαια 100 σελίδες + το thread με τις LH αλλά εχει τα links πάρα πολλές φορές αναρτιμένα.

Go for 3.40.

Πρέπει και εγω να το κάνω αλλά και εγω βαριέμαι να ξανασετάρω τα κανάλια και δεν εχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα ως τώρα οπότε το τρενάρω.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...