Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλλον παιδια η αγορα απο το ιντερνετ ακομη για την ελλαδα ειναι αγνωστη σαν ενοια, να ξερετε παντως πως μια αγορα τηλεωρασης απο ιντερνετ σε τοσο μεγαλη διαφορα τιμης δεν μπορει να ειναι ελληνικης αντιπρ. που σημαινει πως αν ακομα και το τηλεχειριστηριο χαλασει εντος 2 ετων δεν το κανει αντικατασταση κανεις! Αυτο το λεω απο προσωπικη εμπειρια.Επισης σκεφτειτε να τη στειλουν στον χωρο σας και να μην παιζει, στο καταστημα πας και σου δινουν νεο προιον συσκευασμενο στη ιντερνετικη αγορα πρεπει να αποσταλει το προιον παλι πισω να γινει ελεγχος και στη συνεχεια να στο αντικαταστησουν αν δεν ισχυριστουν πως χαλασε κατα τη μεταφορα!

εχμμμ,αν εδωσες 800 ευρω για την LG 32 SL 8000 μαλλον σε επιασαν κωτσο...http://www.skroutz.gr/s/89907/LG-32SL8000.html

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:10 ----------

 

super το υπομνημα σου με τους τυπουσ αρχειων αλλα για την sl 8000 θα σου πω πως την βρισκω απαισια με αυτο το ναυλον μπροστα που δεν ειναι καν επιπεδο ,εκτος το οτι ειναι σαν ναυλον κανει και αντανακλασεις και ειναι τοσο κουραστικο , philips και ξερο ψωμι, νομιζω παντως πως οι lg δεν παιζουν αρχεια *.TP και ειμαι σιγουρος πως οι samsung 7000 και 8000 παιζουν ΤΡ το δοκιμασα εχθες και τωρα ειμαι σε φαση να βρω να παιζει και η 6000 .ειμαι σε καλο δρομο, ξερει κανεις κανεναν converter απο avi σε TP η ακομη και mpeg σε TP???

 

 

σας συστήνω ανεπιφύλακτα την LG σειρά SL (η 8000 είναι LCD, ενώ η 9000 LED) και θα έχετε εκτός από τηλεόραση έναν ολοκληρωμένο Media Player, που από τη θύρα USB θα παίζει τα πάντα- μέχρι και αρχεία MKV (άρα για να δείς HD εικόνα δεν είναι απαραίτητο να έχεις ξεχωριστό Blu-Ray Player).

 

Με δική μου παρότρυνση, η μητέρα μου πήρε πρόσφατα την LG 32 SL 8000 (850Ε- MediaMarkt).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

[/color]super το υπομνημα σου με τους τυπουσ αρχειων αλλα για την sl 8000 θα σου πω πως την βρισκω απαισια με αυτο το ναυλον μπροστα που δεν ειναι καν επιπεδο ,εκτος το οτι ειναι σαν ναυλον κανει και αντανακλασεις και ειναι τοσο κουραστικο , philips και ξερο ψωμι, νομιζω παντως πως οι lg δεν παιζουν αρχεια *.TP και ειμαι σιγουρος πως οι samsung 7000 και 8000 παιζουν ΤΡ το δοκιμασα εχθες και τωρα ειμαι σε φαση να βρω να παιζει και η 6000 .ειμαι σε καλο δρομο, ξερει κανεις κανεναν converter απο avi σε TP η ακομη και mpeg σε TP???

 

 

Φίλε μου, δεν διαφωνώ ότι οι Philips είναι από τις καλύτερες τηλεοράσεις από πλευράς εικόνας, ντιζάιν, δυνατοτήτων.....ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ οι ενσωματωμένοι Media Players και στο τί αρχεία μπορούν να "διαβάσουν".

Και οι philips δυστυχώς, ενώ διαβάζουν όλα τα άλλα,- δεν διαβάζουν *.mkv.

Και ρωτάω εγώ- τί να τα κάνεις τα Full HD, τα 200Hz κλπ., για να βέπεις μόνο DixX ??

Έτσι δεν είναι? Είναι ένα σοβαρό μειονέκτημα της Philips...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Και ρωτάω εγώ- τί να τα κάνεις τα Full HD, τα 200Hz κλπ., για να βέπεις μόνο DixX ??

 

αγοράζεις WD TV Live και καθαρίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ενδιαφερομαι να αγορασω τηλεοραση και ειμαι αναμεσα σε SAMSUNG LE32B650T2-PHILIPS 32" 7404-PHILIPS 32" 8404.Μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια ποια θα παιζει avi. divx. h264. και απο υποτιτλους srt.?ρωταω γιατι στο site της philips για 7404 δεν γραφει να υποστηριζει avi.για mkv.? ποια κανει απο τις 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δοκίμασα το "κόλπο" σε 32lg3000 Και 32lg5000, μου βγάζει τα κρυφά μενού αλλά έχει πολύ λιγότερες επιλογές και καμία σχετική με το θέμα...

 

πως μπηκες στο κρυφο μενου της 32lg3000 ? εχω την 2000 και ψάχνομαι μπας και γίνεται τίποτα... δεν με νοιαζουν HD κλπ αρκει να παιζει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να εχει παλιότερο ξεκλείδωτο firmware.

 

μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος. εδω δεν εχω καταλάβει καν ποιο συνδυασμο παταω για να μπω στο "μυστικο μενου". Πάντως η τηλεοραση έχει usb. Λες να μπορώ να παίξω τίποτα...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ενδιαφερομαι να αγορασω τηλεοραση και ειμαι αναμεσα σε SAMSUNG LE32B650T2-PHILIPS 32" 7404-PHILIPS 32" 8404.Μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια ποια θα παιζει avi. divx. h264. και απο υποτιτλους srt.?ρωταω γιατι στο site της philips για 7404 δεν γραφει να υποστηριζει avi.για mkv.? ποια κανει απο τις 3?

 

Και οι δύο τηλεοράσεις παίζουν αρχεία βίντεο από τη θύρα USB τους, αλλά h264- δηλ. mkv- δηλ. HD DivX παίζει μόνον η SAMSUNG LE32B650T2!!

 

Πάντως συνιστώ και πάλι σε όλους, πριν ρωτήσουν, να ανατρέξουν στο πρώτο ποστ αυτού του thread- στην 1η σελίδα, όπου υπάρχει αναλυτικός κατάλογος των τηλεοράσεων- μάρκες και μοντέλα, τα οποία υποστηρίζουν την αναπαραγωγή ταινιών από τη θύρα USB, είτε από φλασάκια, είτε από σκληρούς δίσκους και ΠΟΙΑ αρχεία- βίντεο, ήχου και υποτίτλων υποστηρίζουν!!

 

Και παρακαλώ όλους σας, εάν γνωρίζετε και άλλα μοντέλα που έχουν τις συγκεκριμένες λειτουργίες, αλλά δεν αναφέρονται στη λίστα, να μου πείτε για να τη συμπληρώσω!!;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπηκες στο κρυφο μενου της 32lg3000 ? εχω την 2000 και ψάχνομαι μπας και γίνεται τίποτα... δεν με νοιαζουν HD κλπ αρκει να παιζει κατι...

 

Κρατάς πατημένο στην tv και στο τηλεχειρηστήριο ταυτόχρονα το ΟΚ και μετά απο κανα 5άρι δευτερόλεπτα σου βγάζει το μενού...

 

Επίσης αν κρατήσεις πατημένο στην Tv και στο τηλεχ. το MENU πάλι κανα 5άρι δευτερόλεπτα σου βγάζει άλλο κρυφό μενού.

 

Για δοκίμασε μπας και βγάλεις καμια άκρη. Εγώ πάντως δεν είδα καμία επιλογη για usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάς πατημένο στην tv και στο τηλεχειρηστήριο ταυτόχρονα το ΟΚ και μετά απο κανα 5άρι δευτερόλεπτα σου βγάζει το μενού...

 

Επίσης αν κρατήσεις πατημένο στην Tv και στο τηλεχ. το MENU πάλι κανα 5άρι δευτερόλεπτα σου βγάζει άλλο κρυφό μενού.

 

Για δοκίμασε μπας και βγάλεις καμια άκρη. Εγώ πάντως δεν είδα καμία επιλογη για usb.

 

ευχαριστώ... θα δοκιμάσω απο αυριο που επιστρέφω σπίτι και θα ενημερώσω αν και δε βλέπω φως. πλακα πλακα παντως δεν δοκίμασα ουτε να συνδέσω κανενα φλασακι με mp3 κλπ... Ο΄ψόμεθα λοιπον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέθεσα στη λίστα και την LG 32LF2500 (firmware 3.15),γιατί όπως με πληροφόρησε ο κάτοχός της παίζει και ταινίες (μόνο DivX φαντάζομαι και όχι mkv).;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε και την LG 32LH3000 που ειπαμε ;)

 

Την έβαλα ήδη φίλε μου....

 

Και τώρα έχω να σας κάνω μια ερώτηση:

Έχω κατεβάσει 6 αρχεία mkv κοντά στα 8GB έκαστο (σύνολο 48GB )

Λοιπόν το πρόβλημα έγκειται στο ότι η LG 32SL8000 τα βλέπει ως χαλασμένα "σπασμένα" αρχεία και δεν τα παίζει.

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μπορώ να τα κάνω convert από mkv σε mkv μήπως τα διορθώσει και μπορέσει να τα παίξει??:rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...