Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
στην LH3000 εχω δοκιμασει απο το usb με mp4,mpg,avi,mkv, ολα παιζουν τζαμι. αλλα ο ηχος παρουσιαζει hicups δηλαδη βυθισεις καθε λιγο και λιγακι. εχω το firmware 3.15 και δεν ξερω αν λυνεται με τα επομενα, δεν θελω παλι να φτιαχνω τα καναλια...

 

με το 3.55 φτιαχνει λενε αυτο και παιζει και δυνατοτερα ο ηχος απτο usb.

 

 

να ρωτησω και γω μια και εγινα και γω πλεον ευτυχης κατοχος της lg 47lh3000.

με το που τη πηρα χτες ημουν τυχερος και φορουσε το 3.15 εξαρχης και αμεσως τα ξεκλειδωσα ολα ομορφα και ωραια και παιζει τα παντα τζαμι.

απτο 3.15 μπορω να βαλω απευθειας το 3.55 η πρεπει πρωτα να περασω τα προηγουμενα που εχουν βγει π.χ. 3.40 κλπ?

 

 

 

να πω επισης οτι εδω υπαρχει ενας πολυ καλος οδηγος στα αγγλικα για τις LG σειρας LH-LU-LF http://lgusb.wikispaces.com/#a340

Επεξ/σία από nikostz9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σκέφτομαι να αγοράσω την lg42lh3000 αλλά στον οδήγο που διάβασα λέει οτι δεν γίνετε απο V3.48 η V3.47 να γίνει downgrade, οποτε αν έχει περασμενο αυτο το firmware την κάτσαμε. ήθελα να ρωτήσω αν κάνω upgrade σε V3.55 και μέτα downgrade σε V3.15 για να ξεκλειδωσω το usb και μετα upgrade ξανα σε V3.55 θα είναι εντάξει? ξέρει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα το εκανα αυτο. καποιοι λενε οτι η LG εχει κανει καποιες αλλαγες και στο hardware ωστε να μην μπορει να περαστει το παλιοτερο firmware. οποτε την κατσαμε, υπολογιζω οτι σε λιγο καιρο με τις καινουργιες εισαγωγες αυτα τα κολπα δεν θα μπορουν να γινουν πλεον :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε ατυχισαμε παλι φιλε pcos διοτι ο κυριοτερος λογος που θα αγοραζα αυτη την τηλεοραση ηταν αυτος, φυσικά ίσως να έχει αυτο το firmware που μας κανει αλλά πως μπορω να ξέρω? υπάρχει τρόπος να μάθω προτού την αγοράσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

 

Φτιάχνω έναν οδηγό και θα τον δημοσιεύσω στο Internet μαζί με τα απαιτούμενα αρχεία!

 

:-D

 

Respect! Αντε να εχω κάτι να αχοληθω τα χριστούγεννα... (όσο είμαι στο σπίτι δηλαδή... :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απτο 3.15 μπορω να βαλω απευθειας το 3.55 η πρεπει πρωτα να περασω τα προηγουμενα που εχουν βγει π.χ. 3.40 κλπ?

ξερει κανεις να μου πει με σιγουρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή μπερδεύτηκα λιγάκι ....

Θέλω μια 40άρα και να μπορώ να την συνδέσω μέσω usb με τον υπολογιστή ή κάποιον δίσκο ή κάποιο stickάκι.

Κάποιες προτεινόμενες; :-)

Θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν monitor για τον υπόλογιστή;:P

Αυτό θα ήταν πολύ καλό αν γινόταν η γενικά γίνεται.

Απόσταση θέασης από 1+ m (ένα μέτρο και κάτι) έως 3+(τρία μέτρα έως τριάμισι.)

Τρία και κάτι είναι όταν θα ξαπλώνω στο κρεβάτι μου. Αυτό γιατί έχω σκοπό να την βάλω πάνω από τον υπολογιστή μου με κάποιο τρόπο. Όσο θα είμαι στον υπολογιστή μου απλά θα σηκώνω λίγο το κεφάλι αλλά ποιό πολύ για να ακούω ειδήσεις κλπ..

Μετά θα ξαπλώνω και θα βλέπω καμιά ταινία.... :devil:

Πιστεύω 40 fullHD θα είναι οκ για τα μέτρα μου... :-D

Απαντήστε μου γιατί αυτή τη στιγμή είμαι με ασπρόμαυρη και θέλω να της βάλω εκρηκτικά.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μην γελάτε ρε σεις... Κάποτε η παλιά μου crt ήταν έγχρωμη. Μετά απλά έδειχνε μαύρη οθόνη. Την ξεσκόνισα και τώρα τα δείχνει ασπρόμαυρα..... Αυτό είναι όλο..

Αμέσως να γελάσετε .... :lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμή δεν λες όμως :P

Ρε τι μας λες τώρα ;

Έχω ανάγκη από λεφτά εγώ;

Ότι νά΄ναι.

Κάτω του χιλιάρικου ενοείται :lol::lol::lol::lol:

Άντε και μια σταλίτσα από πάνω ... Δε βαριέσε...

Εδώ που τα λέμε δεν έχω φράγκο. Με δόσεις ο Θοδώσης πάω και βλέπουμε και κάνουμε. :devil:

Το θέμα είναι να βρούμε τι περίπου θα πάρω για να πάω να το δώ στα κολομάγαζα.

Και μετά αποφασίζω.:cry::cry::cry::fear::o:o:o:o:o:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156583 + WD TV Live σε περίπτωση που δεν παίζει .mkv η συγκεκριμένη

 

ισως η καλυτερη μη-LED οθονη. την ειδα διπλα διπλα με LED και με το ζορι διεκρινα διαφορές. γι' αυτο εχει και τοσο...

νομιζω οτι παιζει και mkv

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:48 ----------

 

απτο 3.15 μπορω να βαλω απευθειας το 3.55 η πρεπει πρωτα να περασω τα προηγουμενα που εχουν βγει π.χ. 3.40 κλπ?

ξερει κανεις να μου πει με σιγουρια?

 

φιλε μου θα το κανω εγω και θα σου πω. απλα περιμενω πρωτα να παρω το γιου-πι-ες :P

δεν βλεπω ομως γιατι να εχει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το 3.55 φτιαχνει λενε αυτο και παιζει και δυνατοτερα ο ηχος απτο usb.

 

 

να ρωτησω και γω μια και εγινα και γω πλεον ευτυχης κατοχος της lg 47lh3000.

με το που τη πηρα χτες ημουν τυχερος και φορουσε το 3.15 εξαρχης και αμεσως τα ξεκλειδωσα ολα ομορφα και ωραια και παιζει τα παντα τζαμι.

απτο 3.15 μπορω να βαλω απευθειας το 3.55 η πρεπει πρωτα να περασω τα προηγουμενα που εχουν βγει π.χ. 3.40 κλπ?

 

 

 

να πω επισης οτι εδω υπαρχει ενας πολυ καλος οδηγος στα αγγλικα για τις LG σειρας LH-LU-LF http://lgusb.wikispaces.com/#a340

 

φιλε απο που την πηρες? γιατι θελω να παρω την 42αρα αλλα δεν ξερω αν εχει το firmware 3.15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτην που πηρα απο το e-shop ειχε το 3.24. εβαλα το 3.15 ενεργοποιησα το usb και τωρα εβαλα το 3.55 ανετα. εφτιαξε το προβλημα με τον ηχο, οντως ειναι πιο δυνατη και η σταθμη και βελτιωθηκε και η κινηση! αψογη TV. μπραβο στην LG και μη ξεχναμε και το αψογο service, αχρειαστο ναναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...