Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως μετά από αλλαγή στις "κρυφές" ρυθμίσεις η LH3000 (αλλά και η LH2000) πράγματι μπορεί να παίξει ΚΑΙ mkv (με AC3 ήχο και όχι DTS) και μάλιστα είναι και πολύ απλό.

 

Αν όντως ισχύει το παραπάνω, αυτό τον καιρό το Media Markt έχει την 37άρα LH2000 στα 349 ευρώ. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτην που πηρα απο το e-shop ειχε το 3.24. εβαλα το 3.15 ενεργοποιησα το usb και τωρα εβαλα το 3.55 ανετα. εφτιαξε το προβλημα με τον ηχο, οντως ειναι πιο δυνατη και η σταθμη και βελτιωθηκε και η κινηση! αψογη TV. μπραβο στην LG και μη ξεχναμε και το αψογο service, αχρειαστο ναναι :)

 

 

αυτα ειναι με εφτιαξες ωραιος.το 3.55 απο δω το κατεβασες http://lgusb.wikispaces.com/#a340 ?

 

εγω απο χανια απο τοπικο καταστημα τη πηρα και ειχε εξαρχης το 3.15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι με εφτιαξες ωραιος.το 3.55 απο δω το κατεβασες http://lgusb.wikispaces.com/#a340 ?

 

εγω απο χανια απο τοπικο καταστημα τη πηρα και ειχε εξαρχης το 3.15.

 

ναι. κανε αναβαθμιση αλλα με UPS να εισαι σιγουρος. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι. κανε αναβαθμιση αλλα με UPS να εισαι σιγουρος. ;)

 

να σε ρωτησω το στικακι που θα βαλω μεσα το φακελο με το 3.55 πρεπει να ειναι σε fat32 η και ntfs κανει?

και κατι αλλο βαζω μονο το φακελο που γραφει LG_DTV με το αρχειο που λεει .επκ σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
παιδια αυτη εδω

http://www.eshopcy.com.cy/show_per.phtml?id=PER.169380

παιζει divx και mkv?

 

Φίλε μου από ό,τι κατάλαβα, όλη αυτή η σειρά LH για να παίξει divx και mkv θέλει ξεκλείδωμα με τον τρόπο που περιγράφεται πιό πάνω σ'αυτό το ποστ.

Ακόμα και η Ναυαρχίδα - Full LED LG LH-9000 δεν αναφέρεται πουθενά, ότι υποστηρίζει αναπαραγωγή mkv, αλλά ούτε και απλό divx (εάν δεν κάνω λάθος).;)

Επεξ/σία από george69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου από ό,τι κατάλαβα, όλη αυτή η σειρά LH για να παίξει divx και mkv θέλει ξεκλείδωμα με τον τρόπο που περιγράφεται πιό πάνω σ'αυτό το ποστ.

Ακόμα και η Ναυαρχίδα - Full LED LG LH-9000 δεν αναφέρει πουθενά, ότι υποστηρίζει αναπαραγωγή mkv, αλλά ούτε και απλό divx (εάν δεν κάνω λάθος)!!!;)

 

 

οποτε αν δεν εχει το απαιτουμενο firmware δεν μπορουμε να δουλεψουμε, απο κυπρο θα την αγορασω ελπιζω να ειναι ενταξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια η lg 32lg2000 δεν παιζει να σηκωνει καμια μοντα ε? εχει usb παντως...

 

το δοκιμασα, γινετε. δεν το εψαξα και πολυ αλλα πριν το κανω αυτο δεν εκανε τιποτα οταν εβαζα usb στη θυρα, τωρα μου το ανοιγει κανονικα και σε φακελους και παιζει και ταινιες/μουσικη και φωτο.

 

πολλα ευχαριστω στο φιλο που ποσταρε αρχικα τον τροπο που γινετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς με το Full Led?

 

Εννοώ Direct-Type LED & Local Dimming!

Και οι μοναδικές τηλεοράσεις, που έχουν αυτό το χαρακτηριστικό,

είναι η Philips 46PFL9704, η LG 47LH9000 και μία της Sharp νομίζω (δεν θυμάμαι ακριβώς το μοντέλο).

Βέβαια πάλι LCD είναι οι οθόνες, αλλά ο φωτισμός τους είναι από φωτοδιόδους LED και όχι από λαμπτήρες CCFL, που είναι η παλαιότερη τεχνολογία;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...