Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο βιντεο λεει γυρισμα 10 σελιδες, κινδλ 15 δευτερολεπτα, ασους 20 δευτερολεπτα,

 

ειναι γρηγορο το kindle και αρκετα ωριμο και ποιοτικο ως συσκευη σε τιμη που δεν βρισκεις σε ανταγωνιστες που δεν ειναι και καλυτερες συσκευες συνολικα

 

τι ειδους βιβλια εχεις η σκοπευεις να αποκτησεις για να σε κατατοπισουν καλυτερα

 

αν θες δυσκολα pdf πχ τοτε μαλλον να κοιταξεις το dx

 

γενικα οι ebook readers ειναι ακριβες συσκευες αν σκεφτεις τις δυνατοτητες και περιορισμους τους ειδικα σε σχεση με netbook αλλα το διαβασμα ειναι ανετο σαν βιβλιο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φιλε μου αν θελεις πιστεψε το, ψαχνω ενα χρονο να βρω συσκευη ερηδερ, ταχω μαθει πια σχεδον απ' εξω, αφου λεω ν' ανοιξω καταστημα, το kindle dx ειναι οτι πρεπει για μενα που εχω πολλα δυσκολα οπως λες pdf, δεν εχει ομως βασικα πραγματα δηλ. epub, wi-fi, sd card και το βαρος μαλλον προς οχληση φερει, δεν μπορω να δωσω 450 ευρω και σ' ενα χρονο να βγει πληρεστερο κινδλ με wi-fi, sd card και βαρος 400 γραμμαρια και δεν ξερω τι αλλο, οπως καταλαβαινεις τετοια υψηλα ποσα συμβαδιζουν με υψηλες απαιτησεις και δεν αποφασιζει κανεις αν προηγουμενως δεν δει ακριβως αυτο που ζητα, ελπιδοφορο μηνυμα ειναι το νεο ερηδερ pocketbook 902, μεγαλη οθονη και γυρω στα 320 ευρω, εχει καλες κριτικες,

 

e-anagnostis

 

εστειλα ημαιηλ στον φιλο του μπλογκ γιωργο για μεταχειρισμενο kindle 3,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιλογή, η τιμή που ζητά για μεταχειριμένο Kindle με θήκη είναι πολύ καλή.

 

Για το Pocketbook έχω τις επιφυλάξεις μου, αλλά θέλω να το ψάξω περισσότερο.

 

Γενικώς δεν υπάρχει ο ηλεκτρονικός αναγνώστης που να τα έχει όλα, πρέπει να επιλέξουμε ποια χαρακτηριστικά θέλουμε και ποια όχι. Πάντως, με τους ρυθμούς που εξελίσσεται η τεχνολογία στους e-reader όποια συσκευή και να πάρεις σε ένα χρόνο θα έχει βγει αισθητά καλύτερη με ίδια ή λιγότερα λεφτά από την ίδια εταιρεία, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Μιχαλη καταρχην συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου για ενημερωση. Αγορασα το sony prs-650 ο οποιο το βρισκω πολυ καλο (αν και λιγο τσιμπημενο στην τιμη) σε σχεση με το orizon που ειχα για 2 ημερες απο ενα φιλο και εχω να πω οτι η οθονη του για τα δικα μου ματια ηταν πολυ σκοτεινη και κουραστικη ,καμμια σχεση με το sony. Θελω να σε ρωτησω το εξης , αν εχεις υποψη σου:Αναφερεις και εσυ, αλλα και παντου αλλου που εχω δει, οτι η οθονη του ειναι η καινουρια pearl της Eink αλλα αν μπει κανεις στα settings-about το μηχανακι γραφει: E ink VIZPLEX display. Tελικα τι ισχυει; Μηπως ο Παπασωτηριου εισαγει καποια ειδικη εκδοση του 650 αποκλειστικα φτιαγμενη για Ελλαδα;Αν καποιος φιλος εχει το ιδιο e-reader τον παρακαλω να τσεκαρει το παραπανω και να απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nickl44: Οι οθόνες των νέων Sony Reader έχουν καλύτερο contrast από το Orizon, αλλά πρέπει να πω ότι και του Orizon η οθόνη δεν ενοχλεί τελικά στην ανάγνωση. Βέβαια, καλό είναι να βλέπει κανείς ο ίδιος πάντα τη συσκευή πριν την τελική αγορά, για να έχει δική του άποψη.

 

Οι νέοι Sony Reader (PRS-350, PRS-650, PRS-950) έχουν όλοι οθόνη Pearl της E Ink. Αυτό είναι σίγουρο και υπάρχει μόνο ένα μοντέλο παγκοσμίως για τον κάθε κωδικό. Τώρα αυτό που είδες εκεί δεν ξέρω τι είναι και από πού να έχει ξεμείνει, αλλά, αν είναι όντως το PRS-650 και όχι κάτι άλλο, η οθόνη είναι η Pearl και όχι η Vizplex.

 

@paraser: Το Nook Color είναι καλό, για την τιμή του και για Android tablet χωρίς πρόσβαση στο Android Market. (Πολύ) περισσότερα εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

eAnagnostis, σημειωση για norton ink adam, συμφωνα με κατασκευαστη βαρος συσκευης περιπου 1,6 pounds, δηλ. 724 γραμμαρια, όχι680 όπως στο κειμενο, 1 pound δηλ. μια λιτρα = 0,453 γραμμαρια,

 

επισης στο eshop απο 14 ιανουαριου archos 70b ereader, το archos 70 tablet ειναι αλλη συσκευη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Παρακολουθω με ενδιαφερον τις συζητησεις σας για e-reader και ταμπλετες κι επειδη δεν ειχα ποτε e-reader αλλα τις περισσοτερες ταμπλετες της αγορας τις εχω δοκιμασει, θα θεσω το εξης ερωτημα:

Εχει δει κανεις απο κοντα το nook color?

Χθες επαιξα με το κομματι ενος φιλου κι επαθα πλακα. Το εψαχνα σαν τρελος, αλλα δεν υπηρχε καποιος απο Αμερικα να μου το φερει και τωρα που το ειδα απο κοντα, το θελω... χθες.

Με τα χρηματα που ζητα ειναι πολυ μπροστα ακομα κι απο αλλες πανακριβες ταμπλετες.

Τρομερη ποιοτητα κατασκευης, οθοναρα (ips με αψογη χρωματικη απεικονιση και γωνιες θεασης και τρομερη αναλυση - μεγαλο dpi) και φυσικα ρουταρεται ευκολα για να εχεις τα παντα απο εφαρμογες android market.

Απορω που κανεις φιλος εδω δε δειχνει να εχει ασχοληθει.

Ηδη παραγγελνω απο byserv και μολις το εχω θα γραψω εντυπωσεις...

Υ.Γ 1: το Archos 70 το κρατησα για μια μερα. Για 800Χ480 αναλυση σε 7 ινστες δε μου ειπε τιποτα. Εχω το dell streak κι ειναι ανωτερο παντου (αν και τελειως διαφορετικη συσκευη).

Υ.Γ. 2: το μονο ταμπλετ, μετα το ipad (Που ειναι πανακριβο και πουλησα αμεσως) που αξιζει τον κοπο μετα το Nook color ειναι το archos 101. Αλλα κι αυτο ακομα ειναι αφαντο και δεν εχει ουτε τη... μιση ποιοτητα της οθονης του Nook color.

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vagreek, εκτιμω το καταγγελτικο του τροπου δηλ. αποφαντικο, οταν σημειωνει καποιος το nook ειναι πολυ μπροστα, αυτο μαλιστα ειναι μια ξεκαθαρη σταση, οι επαγγελματιες κριτικοι ομως αποφευγουν να παρουν σαφη θεση απεναντι σε οποιαδηποτε συσκευη και γεμουν μισολογα και σιβυλλικες εκφρασεις, παρακολουθω διαφορα hands-on, ανοιγει μια σελιδα στο υπο δοκιμην ερηδερ, that's quitte well but, ε καλα τωρα, περιμενει δηλ. να εμφανιστει μουτζουρα για να πει that's bad ;; δεν κατηγορω τους παρουσιαστες, θεωρω τις παρουσιασεις χρησιμες και σε ορισμενα σημεια ιδιαιτερα διαφωτιστικες οπως του φιλου enagnostis, προφανως αντιδεοντολογικο να δεσμευτουν σε δημοσιο διαλογο και ετσι πρεπει να κανουν, αλλα εγω δεν μαθαινω τιποτα περισσοτερο απο το κοινοτοπο οτι η συσκευη δουλευει, γυριζει τις σελιδες αυτο ελειπε να μην γυριζει σελιδες, θελω να πω οτι τα hands-on προσφερουν μικρη βοηθεια για να αποφασισει καποιος ποια απ' ολες τις συσκευες εχει αυτο που ψαχνει, αρα προσεγγιζεις τα δεδομενα με προγνωστικη μεθοδο και οραματισμους, 300 και 400 ευρω ομως δεν ειναι και λιγα για διαψευση οραματων, δηλ. φιλε παρουσιαστη εχεις δει τοσες συσκευες, ποια απ' ολες διαθετει την καλυτερη εγχρωμη οθονη ;; ποια καλυτερη περιηγηση σε διαδυκτιο ;; κοκ. τελος παντων οπως λενε τα παραπονα σας στην διευθυνση, θα ελθω και εις το προκειμενον δηλ. nook color,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω που κανεις φιλος εδω δε δειχνει να εχει ασχοληθει.

 

Όταν είχε κυκλοφορήσει είχα ανεβάσει την είδηση στο Insomnia και στο thread που γράφουμε τώρα έχουμε αναφερθεί - πέρα από τα αρκετά πράγματα που έχω βάλει για το Nook Color στο blog μου.

 

Δεν την έχω δει από κοντά τη συσκευή, αλλά συμφωνώ με το πνεύμα των σχολίων σου. Ειδικά γιατί το Nook Color κάνει $250 και σε αυτά τα λεφτά είναι μια πολύ καλή ταμπλέτα χωρίς πρόσβαση τυπικά στο Android Market (η B&N έχει ξεκινήσει δικό της Market btw).

 

@deep: Από αμερικάνικα επαγγελματικά site και blog έχω δει hands-on που δε λένε τίποτα ή τα λένε πολύ στρογγυλεμένα, έχω δει και hands-on που τα λένε όπως πρέπει χωρίς υπερβολές - άλλο να κάνεις review άλλο να λες εγώ τι θέλω να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vagreek, θα γνωριζεις βεβαια οτι το nook color σαν ταμπλετα εχει οθονη lcd, δηλ. δεν ειναι καθαροαιμο, μαλλον υβριδικο on-off road, αλλα για μενα σημαντικη η εξ εμπειριας πληροφορια σου για την οθονη, βασει βιντεο και reviews διατηρω αμφιβολιες για απροσκοπτη και ανεφελη περιηγηση σε διαδυκτιο, παντως θεωρειται οτι εχει σχεδιαστει περισσοτερο σαν ερηδερ παρα σαν ταμπλετα, πως ακριβως φαινεται αυτο ειναι αλλουνου παππα ευαγγελιο, αν στειλεις εντυπωσεις θα ηταν ευχης εργον, το archos 101 με δεκαρα οθονη εχει αιχμη δορατος τα 480 γραμμαρια του, μαλλον γι αυτο και αφαντο, το archos 70 νομιζω εκτος απο μεγεθος οθονης 7 ιντσες πρεπει να ειναι ιδιο με archos 101 αλλα δεν ειμαι σιγουρος, τα archos τα βρισκω ακρως δελεαστικα, εδω που τα λεμε εχω και μια απορια μαλλον ευλυτη, οθονη 10 ιντσες διαγωνιος ειναι παντα 10 ιντσες ανεξαρτητα απο τις τελικες διαστασεις της συσκευης ;; δηλ. οι εξωτερικες διαστασεις, τα πλαισια, σε καθε συσκευη με οθονη 10 ιντσες μπορει να διαφερουν αρκετα το μεγεθος ομως της οθονης ειναι το ιδιο,

 

eAnagnostis, οταν κανεις review οπως λες ουτε πουλας ουτε αγοραζεις, προσπαθεις για το αντικειμενικο και κατα καποιο τροπο για μεση οδο, ωραια μεχρι εδω, εγω σε παρακολουθω ομως για να αγορασω στο αμμεσο μελλον, δηλ. εγω εννοω μια κατηγορια που εχει αποφασισει οτι χρειαζεται ερηδερ και προετοιμαζεται να διαθεσει σημαντικο ποσο, υπαρχει κατι το ασυμβιβαστο σε αυτη τη σχεση, το review ενδειαφερει σαν επικειμενη κινηση αγορας, δεν διαβαζω reviews για σωτηρια ψυχης, ειναι συγκεκριμενα τα πραγματα, αν ο παρουσιαστης λεει ενταξει αυτο, ενταξει το αλλο αλλα τι να πουμε τωρα, δεν βοηθαει και πολυ, μιλαμε παντα για αξιοπιστους παρουσιαστες χωρις δολο,

 

λοιπον αυτα, τα ειπα και ησυχασα,

 

μια ερωτηση, ενδειαφερομαι για ταμπλετα lcd με πολυ καλη-τελεια περιηγηση σε ιντερνετ, wikipedia, ανοιγμα βιβλιων απο google ebooks, γενικως κειμενα μονο κειμενα, non videos, non games, non war, non suzannes, τιποτα αλλο μονο για εμφανιση κειμενων, ποιες ταμπλετες θεωρουνται οι καλυτερες στο ειδος αυτο ;; ιπαδ, γαλαξιας, νορτον αδαμ, αποκλειονται ανευ δευτερολογιας,

 

και καλη χρονια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@deep, eAnagnostis

Μου αρεσαν τα μηνυματα σας.

Η αληθεια ειναι πως εχω ασχοληθει κι επαγγελματικα με το θεμα παλιοτερα, αλλα πλεον μονο... χομπυ-στικα.

Εχω μια ροπη στο να θελω να δοκιμαζω οτι ταμπλετα κυκλοφορει στο εμποριο (αφου στα κινητα σταματησα στις 5 ιντσες - οτιδηποτε λιγοτερο δε με καλυπτει πλεον) και ψαχνοντας πραγματικα ολες τις διαθεσιμες επιλογες εχω καταληξει στις εξης 3 για αγορα σημερα:

- iPad (το αγορασα 2 φορες, πουληθηκε αμεσα γιατι ποτε δε μπορεσα να δικαιολογησω τα 500+ ευρω που ζητα αυτο το μηχανακι, οσο καλη ποιοτητα και να ειχε, οσο καλη οθονη και πολλες tailor-made εφαρμογες και να εχει στη φαρετρα του)

 

- Samsung galaxy tab (αυτο αγοραστηκε 3 φορες -ναι, δεν υπερβαλλω καθολου- και δοθηκε γιατι δεν ηξερε τι ακριβως ειναι, αλλα ταυτοχρονα ειναι και πανακριβο. Θελω να επισημανω πως τελικα ΔΕ μπορει να χρησιμοποιηθει σαν κινητο, οσους συμβιβασμους και να κανεις με το μεγεθος του)

 

- Archos 101. Πολυ καλο value for money, αλλα του καταλογιζουν χαμηλο build quality (μετρια πλαστικα με φλουδες μεταλλου στην πλατη και περιμετρικα στο bezel), μετρια οθονη (ΤΝ panel, με κακες γωνιες θεασης, αλλα ικανοποιητικη χρωματικη αποδοση και πολυ καλο touch sensor).

 

Ο Cortex A8 το καθιστα απο τις καλυτερες εμπειριες για πλοηγηση στο διαδικτυο (κι απο οτι εχω δει σε βιντεο ειναι σαφως γρηγοροτερο κι απο το ipad, με πολυ καλο Pinch to zoom και φυσικα υποστηριξη flash on demand). Ακριβως επειδη δεν εχει ανταγωνισμο στις 10 ιντσες, κι επειδη ειναι το μονο σοβαρο ταμπλετ που διαθετει usb host (κι ετσι απολαμβανεις απο συνδεση πληκτρολογιου - ποντικιου, μεχρι usb external disk), hdmi κλπ καλουδια. Πλεον ερχεται με android 2.2.

 

Η ζητηση ομως ξεπερασε την προσφορα, κι ετσι αυτο το μηχανημα εδω και 3 μηνες που υποτιθεται πως κυκλοφορει, πρακτικα ειναι στα χαρτια (και καποια κομματια που σποραδικα κυκλοφορουν -κατα κυριο λογο- στην αμερικανικη αγορα). Λεγεται πως τελος της εβδομαδας θα υπαρχουν καποια κομματια και για την ελληνικη αγορα. Κινειται χρηματικα στα 320 το 8αρι και 375 το 16αρι (σε ευρω και GB αναφερομαι αντιστοιχα). Αμφοτερα εχουν Wifi, αλλα οχι 3g - GPS.

 

Τελος εκτος συναγωνισμου, γιατι μπορει καποιος στη χωρα μας να το αποκτησει μονο απο εξωτερικο, ειναι το nook color.

Το μηχανακι αυτο φιλε eAnagnostis ενα δικο σου ποστ στο blog σου με εκανε να το αναζητησω επιτακτικα.

Εν πολλοις -τωρα που καταφερα και το ειδα απο κοντα:

Εχει την καλυτερη οθονη σε tablet (IPS, ιδιας ποιοτητας με του ipad, αλλα με πολυ καλυτερη πυκνοτητα εικονοστοιχειων -1024Χ600 σε 7 ιντσες), με επιστρωση gorilla glass, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και ξεχωριστη σχεδιαση -για τα δικα μου γουστα, 512 ΜΒ RAM, ΤΙ ΟΜΑP (Cortex A8 based) στα 800 MHz, WiFi κλπ.

Ρουταρεται και αποκτα προσβαση στο market (με ο,τι εφαρμογη τραβα η ορεξη σου) αρκετα ευκολα (ανατρεξτε στο xda), οποτε ετσι εχετε ενα full feautured tablet.

Βαζετε κι ενα dolphin browser hd κι απολαμβανετε ταχυτατη και απροβληματιστη πλοηγηση στο διαδικτυο, με full pinch to zoom.

Κι ολα αυτα με - μονο - 250 δολλαρια. Η τιμη του ειναι σκανδαλωδης κατα την ταπεινη μου αποψη.

Αν ολα πανε καλα και το παραλαβω, θα φροντισω για μια αναλυτικη παρουσιαση!

Υ.Γ. Το Archos 70, οπως ανεφερα και παραπανω, εχει 800Χ480 αναλυση σε 7 ιντσες, που για μενα ειναι πολυ μικρη αναλυση και πολυ λιγοτερο eye candy. Οι 1024Χ600 στις 10 -χορταστικες- ιντσες του 101 ειναι σαφως καλυτερη εμπειρια. Καλα, η ιδια αναλυση (1024Χ600) στην καταπληκτικη οθονη του nook color ειναι μαγεια!

@ deep

Πιασε ενα nook color και κατσε να διαβασεις στην απιστευτη οθονη του. Μετα θα σκεφτεις σοβαρα να γυρισεις σε οτιδηποτε λιγοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@deep, eAnagnostis

Τελος εκτος συναγωνισμου, γιατι μπορει καποιος στη χωρα μας να το αποκτησει μονο απο εξωτερικο, ειναι το nook color.

Το μηχανακι αυτο φιλε eAnagnostis ενα δικο σου ποστ στο blog σου με εκανε να το αναζητησω επιτακτικα.

Εν πολλοις -τωρα που καταφερα και το ειδα απο κοντα:

Εχει την καλυτερη οθονη σε tablet (IPS, ιδιας ποιοτητας με του ipad, αλλα με πολυ καλυτερη πυκνοτητα εικονοστοιχειων -1024Χ600 σε 7 ιντσες), με επιστρωση gorilla glass, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και ξεχωριστη σχεδιαση -για τα δικα μου γουστα, 512 ΜΒ RAM, ΤΙ ΟΜΑP (Cortex A8 based) στα 800 MHz, WiFi κλπ.

Ρουταρεται και αποκτα προσβαση στο market (με ο,τι εφαρμογη τραβα η ορεξη σου) αρκετα ευκολα (ανατρεξτε στο xda), οποτε ετσι εχετε ενα full feautured tablet.

Βαζετε κι ενα dolphin browser hd κι απολαμβανετε ταχυτατη και απροβληματιστη πλοηγηση στο διαδικτυο, με full pinch to zoom.

Κι ολα αυτα με - μονο - 250 δολλαρια. Η τιμη του ειναι σκανδαλωδης κατα την ταπεινη μου αποψη.

Αν ολα πανε καλα και το παραλαβω, θα φροντισω για μια αναλυτικη παρουσιαση!

Υ.Γ. Το Archos 70, οπως ανεφερα και παραπανω, εχει 800Χ480 αναλυση σε 7 ιντσες, που για μενα ειναι πολυ μικρη αναλυση και πολυ λιγοτερο eye candy. Οι 1024Χ600 στις 10 -χορταστικες- ιντσες του 101 ειναι σαφως καλυτερη εμπειρια. Καλα, η ιδια αναλυση (1024Χ600) στην καταπληκτικη οθονη του nook color ειναι μαγεια!

@ deep

Πιασε ενα nook color και κατσε να διαβασεις στην απιστευτη οθονη του. Μετα θα σκεφτεις σοβαρα να γυρισεις σε οτιδηποτε λιγοτερο...

 

Δηλαδη η οθονη του nook color είναι αρκετα ξεκουραστη για διαβασμα βιβλιων; Θελω απο καιρο να παρω ebook reader αλλα μπερδευομαι απο αυτα που διαβαζω και δεν το αποφασιζω. Το nook color είναι ενδιαφερουσα περιπτωση μιας και συνδυαζει πολλα χαρακτηριστικα. Περιμενουμε review οταν με το καλο το παραλαβεις, ελπιζω συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, το nook color δεν ειναι εκ των πραγματων ταμπλετ, δεν πωλειται δηλαδη σαν κατι τετοιο απο τη B&N.

Απλα με τη βοηθεια της σκηνης των xda developers το εχουν ρουταρει και του εχουν προσθεσει κανονικο android launcher και market και γενικα το εχουν κανει ενα full feautured tablet.

Δειτε κι εδω, πως το εκαναν με τη βοηθεια του launcher pro:

http://www.youtube.com/watch?v=zv22nz3jI-M&feature=related

Επισης, να πω για την οθονη του.

Ειναι απλα η καλυτερη τεχνολογια αυτη τη στιγμη που γραφουμε αυτες τις γραμμες, αναφορικα με ταμπλετες και lcd οθονες. Μεγαλες γωνιες θεασης, αψογη χρωματικη απεικονιση κλπ.

ΑΛΛΑ δεν παυει να ειναι baclkit lcd. Οποτε, θεωρητικα, δεν ειναι σε καμια περιπτωση το ιδιο ξεκουραστη οσο ενα e-reader με e-ink.

Επειδη ομως κανει, τοσα πολλα αλλα και τοσο καλα, θαρρω πως καποιος μπορει να κανει αυτο το συμβιβασμο, ειδικα αν ειναι περιστασιακος αναγνωστης ηλεκτρονικων βιβλιων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...